Dewastacja? Aplikacja! Powstał nowy - szybki - sposób na kontakt z ratuszem

2020-06-08, 14:32  Maciej Wilkowski
Konferencja prasowa w bydgoskim ratuszu/fot. Maciej Wilkowski

Konferencja prasowa w bydgoskim ratuszu/fot. Maciej Wilkowski

Prezentacja aplikacji "Dbamy o Bydgoszcz". Można za jej pośrednictwem zgłosić interwencje z różnych dziedzin życia./fot. Maciej Wilkowski

Prezentacja aplikacji "Dbamy o Bydgoszcz". Można za jej pośrednictwem zgłosić interwencje z różnych dziedzin życia./fot. Maciej Wilkowski

Od poniedziałku (08.06.) działa strona internetowa i aplikacja "Dbamy o Bydgoszcz". Dzięki nim można szybko zgłosić np. problem związany z bezpieczeństwem, komunikacją czy śmieciami.

- Celem tej aplikacji jest to, żeby mieszkaniec w szybki i łatwy sposób mógł się skomunikować z urzędem i powiedzieć, co powinno być skorygowane. Z drugiej strony miastu zależy, by jak najszybciej pozyskać informacje o koniecznych zmianach, naprawach i reakcjach, które są oczekiwane przez mieszkańca.

Obie te funkcje ta aplikacja spełnia. Cała reszta zależy już od nas wszystkich, czyli od mieszkańców i od miasta. Miejmy nadzieję, że będzie ten system działał z pożytkiem dla wszystkich stron - mówi Piotr Tomaszewski, skarbnik miasta i przedstawiciel Komitetu Sterującego Programu "Dbamy o Bydgoszcz".

Obsługa programu jest intuicyjna. - Na razie dostępnych jest dziewięć kategorii, w których mieszkańcy zgłaszają swoją sprawę - wyjaśnia Janusz Popielewski, dyrektor ratuszowego Wydziału Informatyki. I prezentuje jak działa aplikacja.

- Wciskamy plusik, wybieramy kategorię: uszkodzenie, dewastacja. Wybieram podkategorie. System pozycjonuje mnie w tej chwili na mapie. Potwierdzamy adres. Wpisujemy, czego dotyczy zgłoszenie: ja akurat zauważyłem uszkodzoną tablicę przy pomniku Leona Barciszewskiego. Klikam: dodaj zdjęcia - tutaj widać uszkodzenia tej tablicy. Na koniec klikam przycisk: wyślij i zgłoszenie zostało wysłane.

Strona i aplikacja "Dbamy o Bydgoszcz" do końca roku będzie działać pilotażowo. Miasto zapłaciło za nią 38 tysięcy złotych. Jej miesięczny koszt utrzymania to 6 tysięcy złotych.

Materiał Macieja Wilkowskiego (Popołudnie z nami)

Region

Klerycy zgłosili się do szpitala. Pomagają w opiece nad pacjentami z COVID-19

Klerycy zgłosili się do szpitala. Pomagają w opiece nad pacjentami z COVID-19

2021-04-07, 16:12
15-letni pacjent chory na COVID-19 zmarł w szpitalu w Grudziądzu

15-letni pacjent chory na COVID-19 zmarł w szpitalu w Grudziądzu

2021-04-07, 14:28
43 masowe punkty szczepień powstaną na Kujawach i Pomorzu [lista punktów]

43 masowe punkty szczepień powstaną na Kujawach i Pomorzu [lista punktów]

2021-04-07, 13:50
Rozmowa Dnia z ministrem Łukaszem Schreiberem. Tematy m.in. media, fake newsy

Rozmowa Dnia z ministrem Łukaszem Schreiberem. Tematy m.in. media, fake newsy

2021-04-07, 12:48
Historyczny kurs. Do regionu dopłynęła barka ze 150 tonami towaru

Historyczny kurs. Do regionu dopłynęła barka ze 150 tonami towaru

2021-04-07, 11:50
Badania na obecność bakterii New Delhi. Szpital w Ciechocinku czeka na wyniki

Badania na obecność bakterii New Delhi. Szpital w Ciechocinku czeka na wyniki

2021-04-07, 10:05
Po południu kierowcy pojadą nowymi drogami wokół ronda Kujawskiego [zdjęcia, wideo]

Po południu kierowcy pojadą nowymi drogami wokół ronda Kujawskiego! [zdjęcia, wideo]

2021-04-07, 08:04
Uwaga będzie ślisko Kierowcy noga z gazu zwłaszcza nad ranem

Uwaga będzie ślisko! Kierowcy noga z gazu zwłaszcza nad ranem!

2021-04-06, 22:00
Pijany kierowca już nie odjechał sprzed sklepu. Interweniowała obsługa i klient

Pijany kierowca już nie odjechał sprzed sklepu. Interweniowała obsługa i klient

2021-04-06, 17:45
Brawura za kierownicą, narkotyki zamiast gaśnicy w samochodzie [zdjęcia]

Brawura za kierownicą, narkotyki zamiast gaśnicy w samochodzie! [zdjęcia]

2021-04-06, 16:32
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę