O śmieciowym kryzysie miasta rozmawiają radni. Komunalnik złoży broń?

2020-04-29, 13:00  Tatiana Adonis
Po prawie miesiącu na posesję przy ul. Dworcowej w Bydgoszczy wjechał pojemnik na papier. Jeszcze tylko szkło, plastik.../fot. K. Bogucka

Po prawie miesiącu na posesję przy ul. Dworcowej w Bydgoszczy wjechał pojemnik na papier. Jeszcze tylko szkło, plastik.../fot. K. Bogucka

Internetowa sesja Rady Miasta Bydgoszczy./fot. Tatiana Adonis

Internetowa sesja Rady Miasta Bydgoszczy./fot. Tatiana Adonis

Internetowa sesja Rady Miasta Bydgoszczy./fot. Tatiana Adonis

Internetowa sesja Rady Miasta Bydgoszczy./fot. Tatiana Adonis

Śmieciowy problem Bydgoszczy na sesji Rady Miasta. - Jest źle i tego nie ukrywam - mówił do radnych prezydent Rafał Bruski oceniając sytuację dotyczącą odbioru i wywozu odpadów z sektorów obsługiwanych przez nową firmę. Na sesji pojawił się też szef dolnośląskiego Komunalnika...

Prezydent Michał Sztybel poinformował m.in. o karze dla nowego odbiorcy śmieci. A radni pytali, czy Bydgoszcz chce sobie zafundować włoski scenariusz sprzed lat, po mieście będą biegać szczury, a w powietrzu będzie czuć fetor. Pytali, kiedy w końcu śmieci znikną z bydgoskiego krajobrazu. Radni na temat śmieciowego problemu dyskutują od ponad dwóch godzin.

- Nie możemy od razu zerwać umowy. Możemy nakładać kary finansowe, kolejny krok to wykonanie zlecenia zastępczego, dopiero ostatni to zerwanie umowy - mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Pierwsze kary w wysokości 30 tys. złotych już zostały na Komunalnika nałożone. Zastępca prezydenta Michał Sztybel wyjaśnia, że na trudną sytuację złożyły się błędy miasta, Komunalnika, Remondisu m. in. przedwczesne zabranie pojemników przez poprzedników, nieterminowe dostarczenie pojemników przez nową firmę, problemy z inwentaryzacją i trudności z wejściem nowej firmy w harmonogramy poprzednika.

Właściciel Komunalnika obecny na zdalnym posiedzeniu tłumaczy, że na obecną sytuację wpłynęła m.in. epidemia koronawirusa.

Relacja Tatiany Adonis

Region

Z Białowieży do Ogrodu Zoologicznego w Bydgoszczy. Niezły byczek

Z Białowieży do Ogrodu Zoologicznego w Bydgoszczy. Niezły byczek!

2021-08-31, 07:56
Piotr Całbecki ugościł kujawsko-pomorskich olimpijczyków z Tokio

Piotr Całbecki ugościł kujawsko-pomorskich olimpijczyków z Tokio

2021-08-30, 22:39
Czy Piotr Całbecki odpowie na apel w sprawie włocławskiej lecznicy

Czy Piotr Całbecki odpowie na apel w sprawie włocławskiej lecznicy?

2021-08-30, 19:26
Na bydgoskiej Bajce jak w raju... dla dzieci i ich dziadków

Na bydgoskiej Bajce jak w raju... dla dzieci i ich dziadków

2021-08-30, 17:46
Tylu rektorów w Bydgoszczy już dawno nie było. Trwa zjazd

Tylu rektorów w Bydgoszczy już dawno nie było. Trwa zjazd!

2021-08-30, 17:24
Na hulajnodze z umiarem, inaczej ma drodze staną strażnicy miejscy

Na hulajnodze z umiarem, inaczej ma drodze staną strażnicy miejscy!

2021-08-30, 16:30
Jaki jest stan śluz na Brdzie i Kanale Bydgoskim - pyta poseł Paweł Olszewski

Jaki jest stan śluz na Brdzie i Kanale Bydgoskim? - pyta poseł Paweł Olszewski

2021-08-30, 15:51
Sfałszowany certyfikat szczepionkowy na lotnisku w Bydgoszczy

Sfałszowany certyfikat szczepionkowy na lotnisku w Bydgoszczy

2021-08-30, 14:45
Ci Afgańczycy wsiedli do samolotów z pustymi rękami. Trzeba im pomóc

Ci Afgańczycy wsiedli do samolotów z pustymi rękami. Trzeba im pomóc!

2021-08-30, 13:39
W pandemii skróciła się średnia długość życia. Czy emerytury będą wyższe

W pandemii skróciła się średnia długość życia. Czy emerytury będą wyższe?

2021-08-30, 12:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę