Dwoje kandydatów do fotela prorektora ds. Collegium Medicum UMK

2020-04-26, 10:20  Tatiana Adonis/Redakcja
Wybory odbędą się w poniedziałek 27 kwietnia. Fot. Facebook Collegium Medicum

Wybory odbędą się w poniedziałek 27 kwietnia. Fot. Facebook Collegium Medicum

Prof. Kornelia Kędziora-Kornatowska - dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz prof. Zbigniew Włodarczyk - dziekan Wydziału Lekarskiego kandydują na stanowisko prorektora ds. Collegium Medicum UMK. Wybory odbędą się w poniedziałek 27 kwietnia.

Kandydata na prorektora ds. Collegium Medicum wskażą elektorzy, którzy głosować będą drogą elektroniczną. Następnie jego nazwisko przedstawią rektorowi UMK. Sytuacja epidemiczna uniemożliwiła ubiegającym się o stanowisko prorektora na wyborcze spotkania, skierowali więc do społeczności akademickiej swoje listy.

Prof. Kornelia Kędziora-Kornatowska napisała, że stawia na integrację oraz wspólne działanie wydziałów Farmaceutycznego, Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu. Widzi konieczność powołania zespołów interdyscyplinarnych, realizujących projekty badawcze, a ich członkami obok specjalistów z uczelni medycznej i UMK mają być także naukowcy z bydgoskiego UKW i UTP. Pisze też o współpracy z bydgoskimi szpitalami uniwersyteckimi. Jako priorytet wskazuje stworzenie Centrum Konferencyjno-Dydaktycznego, które jej zdaniem powinno powstać przy ul. Skłodowskiej-Curie.

Prof. Zbigniew Włodarczyk to zwolennik pozostania Collegium Medicum w strukturach UMK. "Jako lekarz klinicysta z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem doskonale wiem, że nauki medyczne nie powinny mieć granic dzielnicy lub miasta, a jej rozwój i doskonalenie nie może wynikać z być może szczerych, ale partykularnych interesów środowisk lokalnych lub partyjnych. Współczesna medycyna nie będzie się rozwijać bez współpracy, bazującej na silnych ośrodkach uniwersyteckich" - napisał w swoim wystąpieniu wyborczym. Jego zdaniem trzy wydziały uczelni medycznej powinny ściślej ze sobą współpracować. A programy badawcze łączące wydziały powinny uzyskiwać szczególne wsparcie finansowe. Zadeklarował też, że w razie wyboru jest gotów zrezygnować z kierowania jednostką kliniczną Wydziału Lekarskiego, i w pełni zaangażować się w pracę na rzecz całego Collegium Medicum.

Obecnie funkcję prorektora ds. Collegium Medicum pełni prof. Jacek Manitius. 12 marca wybrano nowego rektora UMK. Został nim prof. Andrzej Sokala.

Bydgoszcz

Region

Cały Fordon w jednym tramwaju Po bydgoskich torach z Władysławem Jagiełłą [wideo, zdjęcia]

Cały Fordon w jednym tramwaju! Po bydgoskich torach z Władysławem Jagiełłą [wideo, zdjęcia]

2024-09-20, 13:00
Tak jak zesłańcy, musieli ciąć drewno i rozpalać ogień. Młodzież pamięta o Sybirakach [zdjęcia]

Tak jak zesłańcy, musieli ciąć drewno i rozpalać ogień. Młodzież pamięta o Sybirakach [zdjęcia]

2024-09-20, 12:03
W kraju wspieramy powodzian, za oceanem zaczynamy biznes. Marszałek Całbecki w Rozmowie Dnia

W kraju wspieramy powodzian, za oceanem zaczynamy biznes. Marszałek Całbecki w „Rozmowie Dnia”

2024-09-20, 09:01
Astronomiczny jubileusz Torunia. Obserwatorium w Piwnicach i radioteleskop to duma UMK

Astronomiczny jubileusz Torunia. Obserwatorium w Piwnicach i radioteleskop to duma UMK

2024-09-20, 08:49
W Inowrocławiu wraca budżet obywatelski. Od poniedziałku zgłaszanie projektów

W Inowrocławiu wraca budżet obywatelski. Od poniedziałku zgłaszanie projektów

2024-09-20, 06:45
Czekając na rodzinę zastępczą, dom mają tutaj. Nibylandia we Włocławku ukończona [zdjęcia]

Czekając na rodzinę zastępczą, dom mają tutaj. „Nibylandia” we Włocławku ukończona! [zdjęcia]

2024-09-19, 21:11
W Bydgoszczy powstanie nowy budynek Collegium Medicum UMK Tak planuje rektor

W Bydgoszczy powstanie nowy budynek Collegium Medicum UMK? Tak planuje rektor

2024-09-19, 20:08
Grudziądz będzie chronić się przed podtopieniami. Powstaną trzy zbiorniki retencyjne

Grudziądz będzie chronić się przed podtopieniami. Powstaną trzy zbiorniki retencyjne

2024-09-19, 19:16
Generał Grzmot-Skotnicki mieszkał w tej kamienicy w Bydgoszczy. Tablica odsłonięta [zdjęcia]

Generał Grzmot-Skotnicki mieszkał w tej kamienicy w Bydgoszczy. Tablica odsłonięta [zdjęcia]

2024-09-19, 18:29
Gmina Osielsko zyskała posterunek policji Od piątku mundurowi ruszają w teren [zdjęcia]

Gmina Osielsko zyskała posterunek policji! Od piątku mundurowi ruszają w teren [zdjęcia]

2024-09-19, 17:44
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę