Lokatorzy kamienicy przy Orłowskiej w Inowrocławiu wrócą do mieszkań. Choć nie tak szybko

2019-10-31, 15:00  Sławomir Jezierski/Redakcja
Kamienica przy ul. Orłowskiej 6 w Inowrocławiu. Fot. Sławomir Jezierski

Kamienica przy ul. Orłowskiej 6 w Inowrocławiu. Fot. Sławomir Jezierski

Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Orłowskiej w Inowrocławiu wrócą do swoich mieszkań. Po tragicznym pożarze w miniony poniedziałek, codziennie prowadzone są czynności umożliwiające lokatorom ich powrót.

Na podstawie dotychczasowych ekspertyz budynek będzie przywrócony do użytkowania .

- Na pewno jest możliwość zamieszkania w budynku. Przeprowadziliśmy swoje czynności. Z uzyskanych informacji od właściciela obiektu wiem, że prowadzą przeglądy budynku - sprawdzają stan techniczny przewodów kominowych i pozostałych instalacji. Chcą wiedzieć co należy zrobić, żeby można było bezpiecznie użytkować dany obiekt. Tam, gdzie był pożar na pewno nie będzie można tego budynku użytkować w najbliższym czasie, ale pozostałe mieszkania będzie można dopuścić do użytkowania - powiedział powiedział Paweł Czobot, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Inowrocławiu.

Decyzja przywrócenia budynku do użytkowania powinna zapaść w czasie dwóch, trzech tygodni. Kamienica zostanie wyremontowana przez miasto ze środków zarezerwowanych na tego rodzaju cele. 12 rodzin będzie mogło ponownie zamieszkać.

Mówi Paweł Czobot, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Inowrocławiu

Region

Dzieci wyjeżdżają na wakacje. Będą nad nimi czuwać służby drogowe, wodne i medyczne

Dzieci wyjeżdżają na wakacje. Będą nad nimi czuwać służby drogowe, wodne i medyczne

2026-06-22, 14:00
Zanim ucierpi psychika - profilaktyka Niestety w tej dziedzinie jest poważna luka

Zanim ucierpi psychika - profilaktyka! Niestety w tej dziedzinie jest poważna luka

2026-06-22, 12:20
Podczas nocnej interwencji pogotowia w Strzelnie ratownicy wyczuli zapach dymu

Podczas nocnej interwencji pogotowia w Strzelnie ratownicy wyczuli zapach dymu

2026-06-22, 11:35
Żołnierz chce wyjść na przepustkę i zjeść sznekę. Tak zaczyna się grudziądzka planszówka

Żołnierz chce wyjść na przepustkę i zjeść „sznekę". Tak zaczyna się grudziądzka planszówka

2026-06-22, 11:12
Toruń ma nowego Króla Kurkowego oraz Pierwszą Damę. Odbył się historyczny pochód [zdjęcia]

Toruń ma nowego Króla Kurkowego oraz Pierwszą Damę. Odbył się historyczny pochód [zdjęcia]

2026-06-22, 10:02
Dlaczego unikamy badań profilaktycznych Które są najważniejsze O tym w Rozmowie Dnia

Dlaczego unikamy badań profilaktycznych? Które są najważniejsze? O tym w „Rozmowie Dnia"

2026-06-22, 09:01
Pożar hali we Włocławku ugaszony. Jest wstępna przyczyna [aktualizacja] [relacja, wideo, zdjęcia]

Pożar hali we Włocławku ugaszony. Jest wstępna przyczyna [aktualizacja] [relacja, wideo, zdjęcia]

2026-06-22, 08:17
Policja zlikwidowała cztery laboratoria narkotykowe pod Bydgoszczą [wideo, zdjęcia]

Policja zlikwidowała cztery laboratoria narkotykowe pod Bydgoszczą [wideo, zdjęcia]

2026-06-22, 08:00
Wielowieś (gm. Pakość): Czołowe zderzenie dwóch aut. Wśród poszkodowanych 7-latek [aktualizacja]

Wielowieś (gm. Pakość): Czołowe zderzenie dwóch aut. Wśród poszkodowanych 7-latek [aktualizacja]

2026-06-22, 08:00
Piknik strzelecki zorganizowano w Bydgoszczy. Można było wypróbować historyczny i współczesny sprzęt

Piknik strzelecki zorganizowano w Bydgoszczy. Można było wypróbować historyczny i współczesny sprzęt

2026-06-22, 07:03
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę