W tym programie plusem jest mieszkanie - nowe i tanie!

2019-10-05, 07:00  Adriana Andrzejewska - Kuras
Wizualizacja osiedla przy Okólnej./fot. nadesłane

Wizualizacja osiedla przy Okólnej./fot. nadesłane

Wizualizacja osiedla przy Okólnej./fot. nadesłane

Wizualizacja osiedla przy Okólnej./fot. nadesłane

Wizualizacja osiedla przy Okólnej./fot. nadesłane

Wizualizacja osiedla przy Okólnej./fot. nadesłane

W Toruniu rozpoczął się rządowy program „Mieszkanie+”. Wniosek o pozwolenie na budowę już złożony, pozostaje tylko czekać na wbicie pierwszej łopaty, co ma stać się w przyszłym roku. Przy ul. Okólnej powstanie 320 mieszkań.

Poseł PiS Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych chwalił realizacji programu.

- Mieszkania są szykowane, są już częściowo oddawane do użytku, będą w jeszcze większej liczbie oddawane. Jest to program, który jest z jednej strony prospołeczny, ponieważ zaspokaja potrzeby rodzin, ale z drugiej strony, nie ma charakteru z socjalnego, ponieważ jest takim swoistym kołem zamachowym polskiej gospodarki. To jest po prostu dar z nieba, nie tylko dla rodzin, ale również dla fachowców pracujących w tym obszarze - ocenia poseł Czabański.

Do tej pory w całej Polsce wybudowano 867 mieszkań. W trakcie budowy jest 1110 kolejnych. W Toruniu powstanie 320 mieszkań w ośmiu czterokondygnacyjnych budynkach. Prace mają rozpocząć się w marcu. Pierwszeństwo w dostępie do mieszkań mają mieć między innymi seniorzy i osoby niepełnosprawne. Nabór do programu rozpocznie się prawdopodobnie w przyszłym roku.

Więcej w materiale Adriany Andrzejewskiej - Kuras

Materiał Adriany Andrzejewskiej - Kuras (Popołudnie z nami)

Region

Kolizja koło Pawłówka. Auto w rowie, a nietrzeźwy kierowca uciekał do lasu [zdjęcia]

Kolizja koło Pawłówka. Auto w rowie, a nietrzeźwy kierowca uciekał do lasu [zdjęcia]

2021-11-11, 19:14
Zakończyła się rewitalizacja centrum Sępólna Krajeńskiego

Zakończyła się rewitalizacja centrum Sępólna Krajeńskiego

2021-11-11, 15:23
11 listopada - Święto Niepodległości. Tak je obchodziliśmy w regionie [relacje, wideo, zdjęcia]

11 listopada - Święto Niepodległości. Tak je obchodziliśmy w regionie [relacje, wideo, zdjęcia]

2021-11-11, 13:22
Szpital w Grudziądzu chce mieć własny zakład utylizacji odpadów

Szpital w Grudziądzu chce mieć własny zakład utylizacji odpadów

2021-11-11, 07:15
Nowy punkt, w którym można zrobić test. Toruń walczy z epidemią COVID-19

Nowy punkt, w którym można zrobić test. Toruń walczy z epidemią COVID-19

2021-11-10, 20:17
Walczyli o niepodległą Polskę. Medal Stulecia i Krzyż Oficerski dla bohaterów

Walczyli o niepodległą Polskę. Medal Stulecia i Krzyż Oficerski dla bohaterów

2021-11-10, 19:35
Prawie dwa razy mniej chorych na COVID-19 w szpitalach w regionie niż rok temu

Prawie dwa razy mniej chorych na COVID-19 w szpitalach w regionie niż rok temu

2021-11-10, 18:47
Święto Niepodległości w regionie można celebrować na wiele sposobów [wideo, galeria, program]

Święto Niepodległości w regionie można celebrować na wiele sposobów! [wideo, galeria, program]

2021-11-10, 17:53
Marszałek Całbecki: Najlepsza gęś na świecie pochodzi z naszego regionu [wideo]

Marszałek Całbecki: Najlepsza gęś na świecie pochodzi z naszego regionu [wideo]

2021-11-10, 17:15
Dostają prawie 2 tys. zł za dyżur, chcą dwa razy tyle. Lekarze odchodzą ze szpitala

Dostają prawie 2 tys. zł za dyżur, chcą dwa razy tyle. Lekarze odchodzą ze szpitala

2021-11-10, 16:12
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę