Kwiaty spoczęły przy tablicach i pomnikach na trasie VI Gminnego Samochodowego Rajdu Pamięci

2018-09-17, 16:39  Monika Siwak-Waloszewska
Mieszkańcy podbydgoskich miejscowości składali kwiaty m.in. przy tablicach upamiętniających pomordowanych w trakcie i po II wojnie światowej. Fot. Monika Siwak-Waloszewska

Mieszkańcy podbydgoskich miejscowości składali kwiaty m.in. przy tablicach upamiętniających pomordowanych w trakcie i po II wojnie światowej. Fot. Monika Siwak-Waloszewska

VI Gminny Samochodowy Rajd Pamięci zorganizowany został z inicjatywy Wandy Górskiej, szefowej łochowskiego Klubu Seniorów. Fot. Monika Siwak-Waloszewska

VI Gminny Samochodowy Rajd Pamięci zorganizowany został z inicjatywy Wandy Górskiej, szefowej łochowskiego Klubu Seniorów. Fot. Monika Siwak-Waloszewska

Mieszkańcy podbydgoskich miejscowości składali kwiaty m.in. przy tablicach upamiętniających pomordowanych w trakcie i po II wojnie światowej. Fot. Monika Siwak-Waloszewska

Mieszkańcy podbydgoskich miejscowości składali kwiaty m.in. przy tablicach upamiętniających pomordowanych w trakcie i po II wojnie światowej. Fot. Monika Siwak-Waloszewska

Mieszkańcy podbydgoskich miejscowości składali kwiaty m.in. przy tablicach upamiętniających pomordowanych w trakcie i po II wojnie światowej. Fot. Monika Siwak-Waloszewska

Mieszkańcy podbydgoskich miejscowości składali kwiaty m.in. przy tablicach upamiętniających pomordowanych w trakcie i po II wojnie światowej. Fot. Monika Siwak-Waloszewska

Mieszkańcy podbydgoskich miejscowości składali kwiaty m.in. przy tablicach upamiętniających pomordowanych w trakcie i po II wojnie światowej. Fot. Monika Siwak-Waloszewska

Mieszkańcy podbydgoskich miejscowości składali kwiaty m.in. przy tablicach upamiętniających pomordowanych w trakcie i po II wojnie światowej. Fot. Monika Siwak-Waloszewska

Przy dwunastu tablicach i pomnikach zatrzymywali się uczestnicy VI Gminnego Samochodowego Rajdu Pamięci w Białych Błotach i okolicach. Mieszkańcy podbydgoskich miejscowości składali kwiaty m.in. przy tablicach upamiętniających nauczycieli, którzy zginęli podczas II wojny światowej i uczestników powojennej akcji rozbrojenia posterunku milicji w Białych Błotach.

Wiązanki kwiatów ozdobiły też miejsca upamiętniające zamordowanych w Katyniu - w Łochowie i powstańców wielkopolskich w Murowańcu. W uroczystościach uczestniczyli też uczniowie szkół z Przyłęk, Łochowa i Białych Błot.

VI Gminny Samochodowy Rajd Pamięci zorganizowany został z inicjatywy Wandy Górskiej, szefowej łochowskiego Klubu Seniorów.

Przy dwunastu tablicach i pomnikach zatrzymywali się uczestnicy VI Gminnego Samochodowego Rajdu Pamięci w Białych Błotach i okolicach (Popołudnie z nami)

Bydgoszcz

Region

Okradali domy w całej Polsce. Wynosili biżuterię i pieniądze [wideo]

Okradali domy w całej Polsce. Wynosili biżuterię i pieniądze [wideo]

2022-09-07, 09:49
Zdobyli medale, a teraz spotkali się z prezydentem Torunia [zdjęcia]

Zdobyli medale, a teraz spotkali się z prezydentem Torunia [zdjęcia]

2022-09-06, 21:50
Szczepienia przeciw pneumokokom dla seniorów. Jakie warunki trzeba spełnić

Szczepienia przeciw pneumokokom dla seniorów. Jakie warunki trzeba spełnić?

2022-09-06, 20:45
Klub Olimpia Grudziądz podzielił radnych. Dadzą sportowej spółce milion zł, czy nie

Klub Olimpia Grudziądz podzielił radnych. Dadzą sportowej spółce milion zł, czy nie?

2022-09-06, 18:50
Znamy autorów kolejnych Bydgoskich Autografów. To dziennikarka i właściciele znanej firmy rodzinnej

Znamy autorów kolejnych „Bydgoskich Autografów”. To dziennikarka i właściciele znanej firmy rodzinnej

2022-09-06, 18:03
Pieniądze dla zdolnych uczniów. Są aż trzy programy. Można się zgłaszać

Pieniądze dla zdolnych uczniów. Są aż trzy programy. Można się zgłaszać!

2022-09-06, 16:51
Wjechał w bak ciężarówki. Auto zniszczone, paliwo na jezdni [zdjęcia]

Wjechał w bak ciężarówki. Auto zniszczone, paliwo na jezdni [zdjęcia]

2022-09-06, 15:51
Lider Agrounii jeździ po kraju. W Toruniu mówił m.in. o ciężkiej sytuacji w handlu

Lider Agrounii jeździ po kraju. W Toruniu mówił m.in. o ciężkiej sytuacji w handlu

2022-09-06, 14:49
Gmina Dobrcz musi wybudować większą szkołę. Rodzin z dziećmi jest coraz więcej

Gmina Dobrcz musi wybudować większą szkołę. Rodzin z dziećmi jest coraz więcej

2022-09-06, 13:50
Droga S-10. Kolejna umowa została podpisana, a całość ma powstać do 2026 roku

Droga S-10. Kolejna umowa została podpisana, a całość ma powstać do 2026 roku

2022-09-06, 12:48
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę