Dyplomaci zwiedzali Toruń

2018-07-07, 14:01  Monika Kaczyńska/Redakcja
Goszczący na Kujawach i Pomorzu dyplomaci z 30 krajów świata przyjechali w sobotę do Torunia. Fot. Monika Kaczyńska

Goszczący na Kujawach i Pomorzu dyplomaci z 30 krajów świata przyjechali w sobotę do Torunia. Fot. Monika Kaczyńska

Goszczący na Kujawach i Pomorzu dyplomaci z 30 krajów świata przyjechali w sobotę do Torunia. Odwiedzili m.in. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Ratusz Staromiejski. Było też wspólne zdjęcie przy pomniku Kopernika.

- W Toruniu już byłam parę razy, jest przepiękny - powiedziała Anna Azari - ambasador Izraela w Polsce.

- Potwierdza się teza, że co raz zasmakuje później skutkuje powrotami. Toruń już dwukrotnie gościł przedstawicieli korpusu dyplomatycznego - w 2007, 2013 r. i teraz po raz trzeci. Widzę zadowolenie na twarzach ambasadorów, przedstawicieli dyplomacji i osób im towarzyszących. Podziwiają Toruń, są pełni uznania dla miejsc, które tutaj widzą. Jak słyszę, chcą tu wracać - powiedział Michał Zaleski, prezydent miasta.

- Chcemy pokazać jak najwięcej, jak najlepiej zaprezentować nasze województwo. Łączymy siły, aby pamięć o naszym regionie pozostała na długo u dyplomatów z różnych stron świata i żeby owocowała w przyszłości dobrą współpracą i kontaktami gospodarczymi - dodał Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.

W piątek zagraniczni goście byli w Bydgoszczy. W niedzielę odwiedzą Ciechocinek i skansen w Kłóbce.

70-osobowa grupa dyplomatów przyjechała na Kujawy i Pomorze na zaproszenie marszałka województwa, wojewody i prezydenta Torunia.

Dyplomaci zwiedzali Toruń

Toruń

Region

Fundacje sprawdzą dostępność instytucji dla niepełnosprawnych

2017-03-02, 11:47

Seniorzy przewodnikami w Borach Tucholskich

2017-03-02, 11:32

Policjanci odzyskali 2 skradzione ciągniki rolnicze o wartości ponad 280 tys. zł

2017-03-02, 11:00
Poseł Kukiz 15 o akcyzie na sprowadzane samochody

Poseł Kukiz '15 o akcyzie na sprowadzane samochody

2017-03-02, 10:36
Warto być Polakiem - koncert z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

"Warto być Polakiem" - koncert z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2017-03-01, 21:07

Podejrzani o związek z napaścią na plebanię w Sośnie, zatrzymani

2017-03-01, 18:55
Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2017-03-01, 18:37

Odnalazła się poszukiwana mieszkanka Torunia

2017-03-01, 18:17

Toruń wzbogaci się o nowe trasy rowerowe

2017-03-01, 17:51

"Wybieram Wybory"

2017-03-01, 17:42
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę