Po ponad tygodniu z Otłoczyna znikną cysterny kolejowe

2015-08-14, 12:03  Monika Siwak-Waloszewska

Dziś z Otłoczyna pod Aleksandrowem Kujawskim mają w końcu zniknąć przewrócone ponad tydzień temu wagony.

Do wykolejenia doszło w ubiegłą środę. Z torów wypadły cztery cysterny ze środka liczącego 35 wagonów składu. Akcja wypompowywania oleju opałowego była przesuwana z powodu upału. Niewielka ilość mazutu wyciekła , ale nie doszło do skażenia terenu.

Olej z przewróconych cystern został już przepompowany - informuje Joanna Kubiak z biura prasowego PKP PLK.

Za kilka dni, 19 sierpnia w Otłoczynie obchodzona będzie 35 rocznica wielkiej tragedii na torach. W 1980 roku między Otłoczynem a Brzozą Toruńską w wyniku zderzenia dwóch pociągów zginęło 65 osób. Niektóre źródła podają, że jeszcze dwie zmarły w szpitalu, a 66 osób zostało rannych.

Mówi Joanna Kubiak z biura prasowego PKP PLK

Region

Matka z córką prowadziły agencje towarzyskie m.in. w Toruniu [zdjęcia, wideo]

Matka z córką prowadziły agencje towarzyskie m.in. w Toruniu [zdjęcia, wideo]

2021-08-06, 12:02
Wszystko o programie Profilaktyka 40 Plus na pikniku w Ciechocinku

Wszystko o programie Profilaktyka 40 Plus na pikniku w Ciechocinku

2021-08-06, 10:08
To dopiero będzie hala sportowa Gdzie W Gronowie [zdjęcia, wizualizacje]

To dopiero będzie hala sportowa! Gdzie? W Gronowie! [zdjęcia, wizualizacje]

2021-08-06, 09:22
Wsparcie dla szpitala w Żninie z Funduszu Inwestycji Lokalnych

Wsparcie dla szpitala w Żninie z Funduszu Inwestycji Lokalnych

2021-08-05, 21:45
Poznajesz tego mężczyznę Daj znać policji. Ukradł kilkaset złotych

Poznajesz tego mężczyznę? Daj znać policji. Ukradł kilkaset złotych

2021-08-05, 20:47
Lewica wie czego potrzebują seniorzy. Przygotowała projekt ustawy

Lewica wie czego potrzebują seniorzy. Przygotowała projekt ustawy

2021-08-05, 20:18
Niektórzy uważają, że szczepienia to eksperyment. Ekspert się nie zgadza

Niektórzy uważają, że szczepienia to eksperyment. Ekspert się nie zgadza

2021-08-05, 19:22
O zdrowie zawsze i wszędzie warto zadbać. Nawet przed centrum handlowym

O zdrowie zawsze i wszędzie warto zadbać. Nawet przed centrum handlowym!

2021-08-05, 18:16
Droga Zamość  Łochowo. Będzie budowana czy nie Bo pieniądze są

Droga Zamość – Łochowo. Będzie budowana czy nie? Bo pieniądze są!

2021-08-05, 17:15
Kłopoty kierowców w centrum Bydgoszczy. Na rondzie stała naczepa [zdjęcia]

Kłopoty kierowców w centrum Bydgoszczy. Na rondzie stała naczepa [zdjęcia]

2021-08-05, 16:14
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę