Specjaliści z UJ: szpital we Włocławku niewinny

2015-06-16, 15:19  Marek Ledwosiński

Wracamy do afery ze zgorzelą gazową na oddziale ortopedii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. Specjaliści z Uniwersytetu Jagiellońskiego dowiedli, że nie doszło tu do zakażenia wewnątrzszpitalnego. Włocławska lecznica nie popełniła żadnego błędu.

W wyniku zakażenia bakteriami zgorzeli gazowej w szpitalu we Włocławku w kwietniu br. zmarło dwoje pacjentów. Zakażenie zgorzelą stwierdzono też u trzeciego pacjenta. Jak się okazało, pacjenci ci zostali przyjęci do szpitala już zakażeni, nie doszło więc do zakażenia wewnątrz lecznicy.

Udało też się uniknąć przeniesienia bakterii na innych pacjentów szpitala. Ale dopiero specjalistyczne badania, przeprowadzone na Uniwersytecie Jagiellońskim dowiodły, że każdy z pacjentów zakażony był innym szczepem bakterii przyniesionym z zewnątrz.

Specjaliści z UJ dowiedli, że włocławska lecznica nie popełniła żadnego błędu. (Popołudnie z nami)

Region

Mają 10 metrów wysokości. Witraże ojca Efrema w kościele w Inowrocławiu

Mają 10 metrów wysokości. Witraże ojca Efrema w kościele w Inowrocławiu

2021-12-26, 10:00
Spacer albo ćwiczenia w domu. Ważne, by rodzinnie

Spacer albo ćwiczenia w domu. Ważne, by rodzinnie

2021-12-25, 20:00
Święta na Kujawach - jak to dawniej bywało

Święta na Kujawach - jak to dawniej bywało

2021-12-25, 18:05
Finał akcji Ciepło serca w słoiku, z myślą o potrzebujących

Finał akcji „Ciepło serca w słoiku”, z myślą o potrzebujących

2021-12-25, 15:20
Dokąd pójść lub gdzie zadzwonić w razie nagłej choroby To trzeba wiedzieć

Dokąd pójść lub gdzie zadzwonić w razie nagłej choroby? To trzeba wiedzieć!

2021-12-25, 12:14
Mateusz Oźmina po długiej i ciężkiej terapii nareszcie spędza święta w domu

Mateusz Oźmina po długiej i ciężkiej terapii nareszcie spędza święta w domu!

2021-12-25, 10:00
W Kościele katolickim 25 grudnia obchodzona jest uroczystość Narodzenia Pańskiego

W Kościele katolickim 25 grudnia obchodzona jest uroczystość Narodzenia Pańskiego

2021-12-25, 08:55
Każdy ma dobre serce Każdy ma w domu jedzenie i słoiki. Dzielmy się dobrem

Każdy ma dobre serce! Każdy ma w domu jedzenie i słoiki. Dzielmy się dobrem!

2021-12-24, 16:00
Bp. Krzysztof Włodarczyk: - Bóg przychodzi do wierzących i do niewierzących

Bp. Krzysztof Włodarczyk: - Bóg przychodzi do wierzących i do niewierzących

2021-12-24, 13:15
Siedem osób usłyszało zarzuty nieuczciwego przejmowanie nieruchomości

Siedem osób usłyszało zarzuty nieuczciwego przejmowanie nieruchomości

2021-12-23, 21:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę