„Miasto jest dobrze zarządzane". Prezydent Bydgoszczy z wotum zaufania i absolutorium

2026-06-10, 20:50  Tatiana Adonis/KB
Sesja Rady Miasta Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis/archiwum

Sesja Rady Miasta Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis/archiwum

Wotum zaufania i absolutorium dla prezydenta Bydgoszczy. „Za" głosowali m.in. radni Koalicji Obywatelskiej i Lewicy, „przeciw" Bydgoskiej Prawicy. - Dziękuję przede wszystkim WAM, mieszkańcom – to dla Was zmieniamy Bydgoszcz w nowoczesną metropolię - napisał w mediach społecznościowych Rafał Bruski.

Głosowanie poprzedziła wielogodzinna dyskusja nad stanem miasta i sprawozdaniem skarbnika z wykonania budżetu za 2025 rok.

Raport o stanie miasta to ponad 400-stronnicowy dokument, który pokazuje, jak funkcjonuje Bydgoszcz i jej poszczególne obszary: od finansów, przez demografię, po transport. Radni dyskutowali o nim wiele godzin, następnie poznali podsumowanie finansowe miasta za zeszły rok.

- Jesteśmy przekonani, że miasto jest dobrze zarządzane - mówi radny Jakub Mikołajczak z Koalicji Obywatelskiej. - Finanse, co jest podstawą dyskusji okołobudżetowej, są w sytuacji bardzo dobrej, więc jesteśmy w stanie otwarcie patrzeć w przyszłość i być gotowi na choćby absorpcję dodatkowych środków unijnych, dodatkowy rozwój miasta.

Innego zdania byli radni bydgoskiej prawicy. - Wykazywaliśmy kilka problemów, z którymi boryka się miasto - mówi Paweł Bokiej. - Uważamy, że nie jest wystarczająco skutecznie zarządzane przez pana prezydenta.

  • Ostatecznie prezydent Rafał Bruski uzyskał wotum zaufania i absolutorium.

Relacja Tatiany Adonis

Region

Kto chce prowadzić kawiarnię przy ul. Gdańskiej 5 Zostały ostatnie dni na zgłoszenia

Kto chce prowadzić kawiarnię przy ul. Gdańskiej 5? Zostały ostatnie dni na zgłoszenia

2026-02-08, 09:35
Absolwencka potupaja w Toruniu. Tak wyglądała potańcówka z okazji 25-lecia Programu Absolwenckiego UMK

„Absolwencka potupaja" w Toruniu. Tak wyglądała potańcówka z okazji 25-lecia Programu Absolwenckiego UMK

2026-02-08, 08:05
Grudziądz zajął 15, czyli przedostatnie miejsce w tegorocznym plebiscycieŚwieć się z Energą

Grudziądz zajął 15, czyli przedostatnie miejsce w tegorocznym plebiscycie „Świeć się z Energą”

2026-02-07, 21:27
W Radłówku i Inowrocławiu upamiętniono 42. rocznicę śmierci Piotra Bartoszcze

W Radłówku i Inowrocławiu upamiętniono 42. rocznicę śmierci Piotra Bartoszcze

2026-02-07, 20:00
Mobbing w PSP - Kontrole jednostek w Bydgoszczy rozpoczną się w połowie lutego - dowiedziało się PR PiK

Mobbing w PSP? - Kontrole jednostek w Bydgoszczy rozpoczną się w połowie lutego - dowiedziało się PR PiK

2026-02-07, 16:59
Atak na dwie kobiety w Bydgoszczy. Zatrzymany 31-latek w weekend stanie przed prokuratorem

Atak na dwie kobiety w Bydgoszczy. Zatrzymany 31-latek w weekend stanie przed prokuratorem

2026-02-07, 12:35
Spotkanie przyjaciół ojca Jana Góry. Na mszę, film i wieczór pamięci zaprasza parafia NSPJ

Spotkanie przyjaciół ojca Jana Góry. Na mszę, film i wieczór pamięci zaprasza parafia NSPJ

2026-02-07, 12:30
Wypadek na A1 pod Toruniem. W Nowej Wsi zderzyły się dwie ciężarówki [zdjęcia]

Wypadek na A1 pod Toruniem. W Nowej Wsi zderzyły się dwie ciężarówki [zdjęcia]

2026-02-07, 10:40
Wyciek substancji chemicznej w pobliżu tężni solankowej w Inowrocławiu

Wyciek substancji chemicznej w pobliżu tężni solankowej w Inowrocławiu

2026-02-07, 09:38
Od hybrydowego modułu energetycznego po osiedlowe miejsca rekreacji. Umowy podpisane

Od hybrydowego modułu energetycznego po osiedlowe miejsca rekreacji. Umowy podpisane

2026-02-07, 08:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę