Gdy odłoży się telefon, widać obok siebie innych ludzi. „Wylogowani z sieci" w Chełmnie [wideo]

2026-06-08, 17:20  Marcin Doliński/KB
Nie zakazami, ale dzięki współpracy zbudowali między sobą relację i odłożyli telefony na półkę. A to wszystko w ramach projektu „Wylogowani z Sieci". Nasz reporter pytał o tę akcję w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie/fot. Marcin Doliński

Nie zakazami, ale dzięki współpracy zbudowali między sobą relację i odłożyli telefony na półkę. A to wszystko w ramach projektu „Wylogowani z Sieci". Nasz reporter pytał o tę akcję w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie/fot. Marcin Doliński

Nie zakazami, ale dzięki współpracy zbudowali między sobą relację i odłożyli telefony na półkę. A to wszystko w ramach projektu „Wylogowani z Sieci". Nasz reporter pytał o tę akcję w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie.

Celem tego projektu jest przekonanie uczniów do dobrowolnej rezygnacji z używania telefonów komórkowych na lekcjach i na przerwach.

- Miałem nadzieję, że młodzi się zainteresują, natomiast oczywiście bałem się, bo to jest zachowanie dość niepopularne dzisiaj. Aż 105 uczniów z klas wyższych przystąpiło do akcji. 78% przyznało, że akcja miała sens, a ponad 80 proc. chciałoby powtórki tej akcji - mówi Tomasz Jarmołkiewicz, nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie.

Nauczyciel chwali uczniów i podaje przepis na sukces
. - Mamy wspaniałą młodzież, ale przede wszystkim trzeba być szczerym wobec uczniów. Chciałbym im bardzo podziękować za zaufanie, podziękować, że dołączyli...

Co mówili uczniowie?
- Nikt nie czuł się przymuszony do udziału w tej akcji. Po prostu lepiej było odłożyć telefon z własnej woli...
- W czasie, gdy nie korzystałem z telefonu, zacząłem więcej rozmawiać z moimi rówieśnikami...
- Ludzie z mojej klasy zaczęli odkładać telefony do takiej specjalnej skrzynki i postanowiłam, że też zacznę go tam zostawiać. Zdecydowanie nie musiałam się skupiać na tym, że coś zaczęło mi pikać w telefonie...

Więcej w relacji Marcina Dolińskiego.



  • Zakaz używania telefonów komórkowych przez uczniów w szkołach podstawowych, w czasie lekcji i w czasie przerw, ma zacząć obowiązywać od 1 września.

Relacja Marcina Dolińskiego

wideo: Marcin Doliński

Region

Ekonabiał, kiełbasy i przetwory na jarmarku w Toruniu. Zawsze w pierwszą sobotę miesiąca [zdjęcia]

Ekonabiał, kiełbasy i przetwory na jarmarku w Toruniu. Zawsze w pierwszą sobotę miesiąca [zdjęcia]

2025-09-06, 15:25
Brytyjczycy o nas piszą. We wsi Konotop powstaje najwyższy w Europie pomnik Matki Boskiej

Brytyjczycy o nas piszą. We wsi Konotop powstaje najwyższy w Europie pomnik Matki Boskiej

2025-09-06, 13:51
Zabawa w deszczu, ale z uśmiechem. Piknik mieszkańców domów dziecka i placówek opiekuńczych [zdjęcia]

Zabawa w deszczu, ale z uśmiechem. Piknik mieszkańców domów dziecka i placówek opiekuńczych [zdjęcia]

2025-09-06, 13:40
Bydgoszcz odkłada węgiel w kąt. Uruchomiono piec oparty o agregaty gazowe

Bydgoszcz odkłada węgiel w kąt. Uruchomiono piec oparty o agregaty gazowe

2025-09-05, 20:43
Zasłużeni działacze z regionu odebrali odznaczenia. 45. rocznica powstania Solidarności

Zasłużeni działacze z regionu odebrali odznaczenia. 45. rocznica powstania „Solidarności”

2025-09-05, 19:51
Ten kto błyszczy na drodze, ten wygrywa Policyjny konkurs dla uczniów [zdjęcia, wideo]

Ten kto „błyszczy" na drodze, ten wygrywa! Policyjny konkurs dla uczniów [zdjęcia, wideo]

2025-09-05, 19:27
Policja szuka świadków potrącenia w Chełmnie. 56-letni kierowca staranował pięć osób

Policja szuka świadków potrącenia w Chełmnie. 56-letni kierowca staranował pięć osób

2025-09-05, 18:32
Pożar w mieszkaniu na dziewiątym piętrze w Toruniu. Ewakuowano prawie 70 osób

Pożar w mieszkaniu na dziewiątym piętrze w Toruniu. Ewakuowano prawie 70 osób

2025-09-05, 18:19
W Ustce zaprezentowano Pakt dla Bezpieczeństwa Polski. Via Pomerania wśród inwestycji strategicznych

W Ustce zaprezentowano „Pakt dla Bezpieczeństwa Polski”. Via Pomerania wśród inwestycji strategicznych

2025-09-05, 17:44
Służby zlikwidowały laboratorium narkotykowe koło Świecia. Zatrzymały Polaka i dwóch Meksykanów [wideo]

Służby zlikwidowały laboratorium narkotykowe koło Świecia. Zatrzymały Polaka i dwóch Meksykanów [wideo]

2025-09-05, 16:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę