Gdy odłoży się telefon, widać obok siebie innych ludzi. „Wylogowani z sieci" w Chełmnie [wideo]

2026-06-08, 17:20  Marcin Doliński/KB
Nie zakazami, ale dzięki współpracy zbudowali między sobą relację i odłożyli telefony na półkę. A to wszystko w ramach projektu „Wylogowani z Sieci". Nasz reporter pytał o tę akcję w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie/fot. Marcin Doliński

Nie zakazami, ale dzięki współpracy zbudowali między sobą relację i odłożyli telefony na półkę. A to wszystko w ramach projektu „Wylogowani z Sieci". Nasz reporter pytał o tę akcję w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie/fot. Marcin Doliński

Nie zakazami, ale dzięki współpracy zbudowali między sobą relację i odłożyli telefony na półkę. A to wszystko w ramach projektu „Wylogowani z Sieci". Nasz reporter pytał o tę akcję w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie.

Celem tego projektu jest przekonanie uczniów do dobrowolnej rezygnacji z używania telefonów komórkowych na lekcjach i na przerwach.

- Miałem nadzieję, że młodzi się zainteresują, natomiast oczywiście bałem się, bo to jest zachowanie dość niepopularne dzisiaj. Aż 105 uczniów z klas wyższych przystąpiło do akcji. 78% przyznało, że akcja miała sens, a ponad 80 proc. chciałoby powtórki tej akcji - mówi Tomasz Jarmołkiewicz, nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie.

Nauczyciel chwali uczniów i podaje przepis na sukces
. - Mamy wspaniałą młodzież, ale przede wszystkim trzeba być szczerym wobec uczniów. Chciałbym im bardzo podziękować za zaufanie, podziękować, że dołączyli...

Co mówili uczniowie?
- Nikt nie czuł się przymuszony do udziału w tej akcji. Po prostu lepiej było odłożyć telefon z własnej woli...
- W czasie, gdy nie korzystałem z telefonu, zacząłem więcej rozmawiać z moimi rówieśnikami...
- Ludzie z mojej klasy zaczęli odkładać telefony do takiej specjalnej skrzynki i postanowiłam, że też zacznę go tam zostawiać. Zdecydowanie nie musiałam się skupiać na tym, że coś zaczęło mi pikać w telefonie...

Więcej w relacji Marcina Dolińskiego.



  • Zakaz używania telefonów komórkowych przez uczniów w szkołach podstawowych, w czasie lekcji i w czasie przerw, ma zacząć obowiązywać od 1 września.

Relacja Marcina Dolińskiego

wideo: Marcin Doliński

Region

Rozcięli kościelną skarbonę i uciekli z pieniędzmi. Część gotówki odzyskano [wideo, zdjęcia]

Rozcięli kościelną skarbonę i uciekli z pieniędzmi. Część gotówki odzyskano [wideo, zdjęcia]

2025-11-04, 18:08
Bydgoska kwesta cmentarna częściowo podliczona. Dotąd zebrano ok. 28 tysięcy złotych

Bydgoska kwesta cmentarna częściowo podliczona. Dotąd zebrano ok. 28 tysięcy złotych

2025-11-04, 17:30
Z miejskiego skweru do prywatnego domu. Inowrocław przed zimą rozdaje kwiaty

Z miejskiego skweru do prywatnego domu. Inowrocław przed zimą rozdaje kwiaty

2025-11-04, 16:42
W szpitalu Klinicznym Politechniki Bydgoskiej urodziły się trojaczki: Sentino, Sofija i Suzan

W szpitalu Klinicznym Politechniki Bydgoskiej urodziły się trojaczki: Sentino, Sofija i Suzan

2025-11-04, 15:54
W Świeciu powstaje historyczny szlak murali. Trwają pracę nad malunkiem autobusu z bogatą przeszłością

W Świeciu powstaje historyczny szlak murali. Trwają pracę nad malunkiem autobusu z bogatą przeszłością

2025-11-04, 15:34
Turkusowa jak w tropikach Woda w Jeziorze Wieldządzkim zmieniła kolor przez bakterie [aktualizacja]

Turkusowa jak w tropikach! Woda w Jeziorze Wieldządzkim zmieniła kolor przez bakterie [aktualizacja]

2025-11-04, 13:16
Posadzone drzewo symbolem nowego życia. Powiat inowrocławski startuje z ciekawą akcją

Posadzone drzewo symbolem nowego życia. Powiat inowrocławski startuje z ciekawą akcją

2025-11-04, 12:29
Nielegalni imigranci z bliskiego wschodu zatrzymani koło Grudziądza. Przewoził ich obywatel Ukrainy

Nielegalni imigranci z bliskiego wschodu zatrzymani koło Grudziądza. Przewoził ich obywatel Ukrainy

2025-11-04, 11:45
Mediatorów nigdy dość. W Bydgoszczy zachęcają do spróbowania się w nowej roli

Mediatorów nigdy dość. W Bydgoszczy zachęcają do spróbowania się w nowej roli

2025-11-04, 11:01
Znaczne ilości 2-CB oraz MDMA przejęte przez policjantów z bydgoskiej komendy miejskiej

Znaczne ilości 2-CB oraz MDMA przejęte przez policjantów z bydgoskiej komendy miejskiej

2025-11-04, 10:18
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę