Prokuratura umorzyła śledztwo ws. dwóch strażaków z regionu podejrzanych o gwałt na Podlasiu

2026-06-02, 10:41  Michał Zaręba/KB
Prokuratura umorzyła śledztwo ws. dwóch strażaków z regionu podejrzanych o gwałt na Podlasiu

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. dwóch strażaków z regionu podejrzanych o gwałt na Podlasiu

Podstawą do przedstawienia zarzutów były zeznania pokrzywdzonej kobiety, która szczegółowo przedstawiła swoją wersję wydarzeń. Jak dowiedziało się Polskie Radio PiK, ostatecznie śledczy uznali, że nie ma podstaw do wniesienia aktu oskarżenia.

Sprawa dotyczyła zdarzeń, do których miało dojść w Białymstoku na mistrzostwach Polski strażaków w piłce nożnej.

- Jeżeli chodzi o sprawę dotyczącą czynu z 17 września 2025 roku, o czym państwo informowaliście słuchaczy, to prokurator po przeprowadzeniu postępowania przygotowawczego podjął decyzję o umorzeniu tego postępowania z uwagi na zgromadzony materiał dowodowy - potwierdził PR PiK Anatol Pawluczuk, Prokurator Rejonowy Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ. - Z uwagi na charakter sprawy, jej delikatność oraz fakt, że nie jest to decyzja prawomocna, nie będę jej szeroko komentował.

- Po uprawomocnieniu się decyzji prokuratury, dwaj strażacy przeciwko którym toczyła się sprawa, zostaną przywróceni do służby - przekazała PR PiK st. bryg. Małgorzata Jarocka-Krzemkowska, rzeczniczka kujawsko-pomorskiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej.

Procedurę przywrócenia do pełnienia obowiązków służbowych rozpocznie ich przełożony (komendant miejski w Toruniu i komendant powiatowy w Aleksandrowie Kujawskim)

- Strażacy muszą się jednak liczyć z tym, że po powrocie będą postawieni jednak przed komisją dyscyplinarną za narażenie dobrego imienia służby i nieetyczne zachowanie - dodała Małgorzata Jarocka-Krzemkowska.



  • Do przestępstwa miało dojść w nocy z 16 na 17 września w stolicy Podlasia, gdzie strażacy z kujawsko-pomorskiej PSP uczestniczyli w branżowym turnieju piłki nożnej. Policję zawiadomiła pokrzywdzona kobieta, a wtedy mężczyźni zostali zatrzymani. Później padły zarzuty, które ostatecznie zostały oddalone - na razie nieprawomocnie.

Mówi Anatol Pawluczuk Prokurator Rejonowy Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ

Region

Ostre cięcie lodu w Fordonie Miejska ślizgawka wpuściła na taflę pierwszych łyżwiarzy [zdjęcia]

Ostre cięcie lodu w Fordonie! Miejska ślizgawka wpuściła na taflę pierwszych łyżwiarzy [zdjęcia]

2024-11-02, 15:42
Szpilka w halloweenowym cukierku Zabójcze słodycze dostało dziecko z Fordonu

Szpilka w halloweenowym cukierku! „Zabójcze" słodycze dostało dziecko z Fordonu

2024-11-02, 11:33
Domagają się upragnionego wiaduktu drogowego. Mieszkańcy Laskowic narzekają na korki

Domagają się upragnionego wiaduktu drogowego. Mieszkańcy Laskowic narzekają na korki

2024-11-02, 09:14
Policjanci apelują: Uważajmy na drogach. Najważniejsze jest bezpieczne dotarcie do celu

Policjanci apelują: Uważajmy na drogach. Najważniejsze jest bezpieczne dotarcie do celu

2024-11-02, 07:53
Jak inne kościoły podchodzą do dnia Wszystkich Świętych Ewangelicy obchodzą dwa święta

Jak inne kościoły podchodzą do dnia Wszystkich Świętych? Ewangelicy obchodzą dwa święta

2024-11-01, 21:27
Chryzantemy znów wypełniają polskie cmentarze. Politechnika Bydgoska pracuje nad nowymi odmianami

Chryzantemy znów wypełniają polskie cmentarze. Politechnika Bydgoska pracuje nad nowymi odmianami

2024-11-01, 20:17
Kwesta wróciła na cmentarz we Włocławku. Zbierano środki na renowację grobu miejskiego kronikarza

Kwesta wróciła na cmentarz we Włocławku. Zbierano środki na renowację grobu miejskiego kronikarza

2024-11-01, 18:03
Rośnie liczba cmentarzy w naszym regionie. Nowe nekropolie powstały w powiecie bydgoskim [zdjęcia]

Rośnie liczba cmentarzy w naszym regionie. Nowe nekropolie powstały w powiecie bydgoskim [zdjęcia]

2024-11-01, 16:50
Są w dobrym stanie, po co je wyrzucać. Coraz więcej osób dzieli się zniczami

„Są w dobrym stanie, po co je wyrzucać”. Coraz więcej osób dzieli się zniczami

2024-11-01, 15:44
Znani bydgoszczanie biorą udział w kweście. Z puszkami stoją m.in. prezydent miasta i minister

Znani bydgoszczanie biorą udział w kweście. Z puszkami stoją m.in. prezydent miasta i minister

2024-11-01, 13:12
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę