W Pakości dziecko strzelało z broni pneumatycznej. Celowało w nogi znajomego i w okno

2026-03-24, 12:10  Tatiana Adonis/DW
W Pakości dziecko strzelało z broni pneumatycznej. Zabrało ją z domu znajomego/ Fot. KPP w Inowrocławiu

W Pakości dziecko strzelało z broni pneumatycznej. Zabrało ją z domu znajomego/ Fot. KPP w Inowrocławiu

12-latek zabrał broń z domu poznanego wcześniej mężczyzny. Teraz dzieckiem zajmie się sąd rodzinny.

W poniedziałkowy poranek policjanci dostali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w Pakości ktoś strzela. Za broń pneumatyczną chwycił 12-letni chłopiec. Należała do tego, kto zgłosił zajście.

- Właściciel mieszkania, który w chwili interwencji był pijany, nie potrafił wyjaśnić, w jaki sposób nieletni wszedł w posiadanie jego broni. Z jego relacji wynikało, że chłopak miał zabrać broń pneumatyczną będąc w mieszkaniu, oddać strzały w jego nogi, a następnie wybiec na zewnątrz i strzelać w okno, a potem uciec - opisuje Izabela Lewicka-Waszak, oficer prasowa inowrocławskich policjantów.

To jednak nie koniec. Kiedy w mieszkaniu byli policjanci, nastolatek znów strzelił w kierunku okien, po czym uciekł.

- Odjechał rowerem, a potem porzucił go i biegł przed siebie. Policjanci szybko go złapali i przekazali pod opiekę matki. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy funkcjonariusze prześlą do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Inowrocławiu, który podejmie dalsze decyzje w stosunku do 12-latka - mówi Izabela Lewicka-Waszak.

W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Na ten rodzaj broni nie trzeba mieć pozwolenia.

Mówi Izabela Lewicka-Waszak, oficer prasowa inowrocławskich policjantów

Inowrocław

Region

Brak ciepłej wody, grzyb, przeterminowana żywność. Rozmowa Dnia o koloniach i obozach

Brak ciepłej wody, grzyb, przeterminowana żywność. „Rozmowa Dnia" o koloniach i obozach

2026-06-11, 09:00
Osadzeni z Włocławka na drodze do lepszego życia. Dzięki tej pracy mogą wyjść na prostą

Osadzeni z Włocławka na drodze do lepszego życia. Dzięki tej pracy mogą wyjść na prostą

2026-06-11, 07:55
Miasto jest dobrze zarządzane. Prezydent Bydgoszczy z wotum zaufania i absolutorium

„Miasto jest dobrze zarządzane". Prezydent Bydgoszczy z wotum zaufania i absolutorium

2026-06-10, 20:50
Bydgoski ratusz o budowie kąpieliska nad Brdą: Nie ma podstaw do zerwania umowy

Bydgoski ratusz o budowie kąpieliska nad Brdą: „Nie ma podstaw do zerwania umowy"

2026-06-10, 20:26
Symulują, by wygrać i łączą zysk z dobroczynnością. Tak było na Mistrzostwach Menedżerskich

Symulują, by wygrać i łączą zysk z dobroczynnością. Tak było na Mistrzostwach Menedżerskich

2026-06-10, 19:32
Wyciek szkła w hucie w Turze. Płynęło jak lawa Na miejscu działa 15 zastępów straży [AKTUALIZACJA]

Wyciek szkła w hucie w Turze. Płynęło jak lawa! Na miejscu działa 15 zastępów straży [AKTUALIZACJA]

2026-06-10, 18:03
Aktywni seniorzy we Włocławku. Dbają o swoje zdrowie, spędzają czas z rówieśnikami

Aktywni seniorzy we Włocławku. Dbają o swoje zdrowie, spędzają czas z rówieśnikami

2026-06-10, 17:45
Sprawa śmierci 19-letniego Olka z Grudziądza. W środę zeznawał ratownik i policjanci

Sprawa śmierci 19-letniego Olka z Grudziądza. W środę zeznawał ratownik i policjanci

2026-06-10, 17:00
Po obławie w Toruniu. Zatrzymany to jeden z osadzonych z zakładu karnego

Po obławie w Toruniu. Zatrzymany to jeden z osadzonych z zakładu karnego

2026-06-10, 16:19
Radiowcy i przyjaciele w nowej toruńskiej siedzibie PR PiK Mamy dobre miejsce i świetny adres [zdjęcia]

Radiowcy i przyjaciele w nowej toruńskiej siedzibie PR PiK! Mamy dobre miejsce i świetny adres! [zdjęcia]

2026-06-10, 15:39
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę