Kto nie odśnieży i nie oczyści z lodu chodnika, może mieć sprawę w sądzie

2026-01-14, 11:50  Michał Zaręba/Redakcja
To właściciele posesji powinni zająć się przylegającym do niej chodnikiem/ fot. Michał Zaręba

To właściciele posesji powinni zająć się przylegającym do niej chodnikiem/ fot. Michał Zaręba

Kiedy lód skuł chodniki w całym województwie, w wielu miejscach piesi nie mogli się poruszać. Wychodzili na jezdnie, które drogowcy zdążyli posypać solą. To powinno przypomnieć właścicielom domów o ich obowiązkach, które nie kończą się w bramie prowadzącej na podwórko.

To właściciele posesji powinni zająć się przylegającym do niej chodnikiem.

- Przy obecnej aurze prawdopodobieństwo poślizgnięcia się jest bardzo duże - mówi Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu. - Przypominam wszystkim administratorom i właścicielom posesji, żeby wywiązywali się z ciążącego obowiązku. Jeśli nie oczyszczą chodnika z lodu i śniegu, można zgłaszać te sytuacje strażnikom miejskim. Będziemy podjeżdżać. Jeżeli ktoś nadal nie będzie wywiązywał się ze swojego zadania, może liczyć się albo z mandatem karnym, albo ze skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu - dodaje.

Jeśli upadniemy i odniesiemy obrażenia, możemy domagać się zadośćuczynienia w procesie cywilnym - od osoby odpowiedzialnej za odśnieżanie chodnika.

mówi Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu

Toruń

Region

Cmentarz na Rudaku. To tu spoczywają producenci cegieł, które służyły do budowy toruńskich fortów

Cmentarz na Rudaku. To tu spoczywają producenci cegieł, które służyły do budowy toruńskich fortów

2025-11-02, 18:41
Wypadek w Mogilnie. Jego przyczyny będzie musiał prawdopodobnie wyjaśnić sąd

Wypadek w Mogilnie. Jego przyczyny będzie musiał prawdopodobnie wyjaśnić sąd

2025-11-02, 16:54
Wypadek dwóch samochodów na DK 15 pod Strzelnem. Trzy osoby zostały ranne [zdjęcia]

Wypadek dwóch samochodów na DK 15 pod Strzelnem. Trzy osoby zostały ranne [zdjęcia]

2025-11-02, 15:44
Kwesta na Cmentarzu Nowofarnym w Bydgoszczy. Każde kilka złotych jest ważne

Kwesta na Cmentarzu Nowofarnym w Bydgoszczy. Każde kilka złotych jest ważne

2025-11-02, 13:25
Za nami dwa dni Akcji Znicz. 31 października i 1 listopada na drogach regionu bez ofiar śmiertelnych

Za nami dwa dni Akcji Znicz. 31 października i 1 listopada na drogach regionu bez ofiar śmiertelnych

2025-11-02, 11:57
Bydgoszcz. Dwie osoby poparzone podczas nocnego pożaru hali magazynowej warsztatu wulkanizacyjnego

Bydgoszcz. Dwie osoby poparzone podczas nocnego pożaru hali magazynowej warsztatu wulkanizacyjnego

2025-11-02, 09:54
Toruńska kwesta już podliczona. Pieniądze pozwolą na kontynuację zeszłorocznych prac

Toruńska kwesta już podliczona. Pieniądze pozwolą na kontynuację zeszłorocznych prac

2025-11-02, 09:26
Odeszli w ostatnich miesiącach. Dla regionu zrobili dużo dobrego. Dzielili się wiedzą i pasją

Odeszli w ostatnich miesiącach. Dla regionu zrobili dużo dobrego. Dzielili się wiedzą i pasją

2025-11-02, 08:00
Woda już płynie z kranów. Awaria wodociągu w Małej Nieszawce została usunięta [zdjęcia]

Woda już płynie z kranów. Awaria wodociągu w Małej Nieszawce została usunięta [zdjęcia]

2025-11-01, 22:14
Wyciek gazu w Toruniu: Gazociąg już uszczelniony. Kursy tramwajów przywrócono [zdjęcia  aktualizacja]

Wyciek gazu w Toruniu: Gazociąg już uszczelniony. Kursy tramwajów przywrócono [zdjęcia / aktualizacja]

2025-11-01, 21:04
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę