Inowrocław. Kolejne budynki będą ogrzewane miejskim ciepłem. Miasto otrzyma unijne środki

2026-01-10, 08:02  Marcin Glapiak/Redakcja
Kolejne budynki w Inowrocławiu będą ogrzewane miejskim ciepłem. Miasto otrzyma unijne środki/fot. Pixabay

Kolejne budynki w Inowrocławiu będą ogrzewane miejskim ciepłem. Miasto otrzyma unijne środki/fot. Pixabay

Miejskie ciepło dotrze do kolejnych inowrocławskich budynków. Tamtejszy ratusz otrzyma na to zadanie trzy miliony złotych ze środków unijnych.

Zastępca prezydenta Inowrocławia Arkadiusza Fajoka Szymon Łepski potwierdził, że miasto otrzyma środki na dofinansowanie drugiego etapu modernizacji energetycznej budynków komunalnych. W piątek (9 stycznia) władze Inowrocławia otrzymały pismo z prośbą o przygotowanie niezbędnych do zawarcia umowy o dofinansowanie dokumentów. - To zadanie opiewa w całości na kwotę blisko trzech i pół miliona złotych, z dofinansowaniem na poziomie trzech milionów - mówi zastępca prezydenta.

Szymon Łepski informuje także o konkretnych budynkach, w których dojdzie do realizacji zadań z tytułu modernizacji energetycznej. - Chodzi o bloki komunalne przy ulicy Cegielnej 11 i 23, Poznańskiej 49, Chociszewskiego 27, Kilińskiego 5 i 6 oraz Świętego Ducha 50.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Inowrocław otrzymał aż 25 milionów złotych z Urzędu Marszałkowskiego na transformację energetyczną tamtejszego Zakładu Energetyki Cieplnej. Po tej wiadomości radni Koalicji Obywatelskiej ogłosili, że to nieprawda. Szybko jednak się z tego wycofali i poprosili o usunięcie tej informacji z mediów.

Więcej w relacji Marcina Glapiaka.

Relacja Marcina Glapiaka

Region

Atak nożem podczas kłótni w Kwieciszewie. Zraniony mężczyzna jest w ciężkim stanie

Atak nożem podczas kłótni w Kwieciszewie. Zraniony mężczyzna jest w ciężkim stanie

2024-10-25, 10:23
Ekspert: Mamy świadomość zagrożeń w Internecie, a i tak popełniamy błędy [Rozmowa Dnia]

Ekspert: Mamy świadomość zagrożeń w Internecie, a i tak popełniamy błędy [Rozmowa Dnia] 

2024-10-25, 09:01
Śmiertelny wypadek na dk nr 15 w Kwieciszewie. Zderzyły się ciężarówka i osobówka

Śmiertelny wypadek na dk nr 15 w Kwieciszewie. Zderzyły się ciężarówka i osobówka

2024-10-25, 07:21
Oświetlaj, nie oślepiaj Policja i stacje kontroli pojazdów inaugurują kampanię

Oświetlaj, nie oślepiaj! Policja i stacje kontroli pojazdów inaugurują kampanię

2024-10-25, 06:54
Senator Ryszard Brejza z wizytą w Inowrocławiu. Podsumował rok rządów Koalicji 15 października

Senator Ryszard Brejza z wizytą w Inowrocławiu. Podsumował rok rządów Koalicji 15 października

2024-10-24, 21:27
Duży zastrzyk gotówki z KPO dla polskich szpitali. Coraz mniej czasu na realizację projektów

Duży zastrzyk gotówki z KPO dla polskich szpitali. Coraz mniej czasu na realizację projektów

2024-10-24, 19:47
Zamieszanie wokół Państwowej Uczelni Zawodowej w Grudziądzu. Czy doszło do zniesławienia

Zamieszanie wokół Państwowej Uczelni Zawodowej w Grudziądzu. Czy doszło do zniesławienia?

2024-10-24, 18:58
Nie będzie stref czystego transportu w naszym regionie Tak wynika z nowelizacji ustawy

Nie będzie stref czystego transportu w naszym regionie! Tak wynika z nowelizacji ustawy

2024-10-24, 18:08
Wicemarszałek, wojewoda i prezydenci o przyszłości metropolii w naszym regionie

Wicemarszałek, wojewoda i prezydenci o przyszłości metropolii w naszym regionie

2024-10-24, 15:43
Policjanci szkolą się w Tleniu. Narkotyki zalewają rynek, są dostępne dla każdego

Policjanci szkolą się w Tleniu. „Narkotyki zalewają rynek, są dostępne dla każdego”

2024-10-24, 14:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę