Inowrocław. Kolejne budynki będą ogrzewane miejskim ciepłem. Miasto otrzyma unijne środki

2026-01-10, 08:02  Marcin Glapiak/Redakcja
Kolejne budynki w Inowrocławiu będą ogrzewane miejskim ciepłem. Miasto otrzyma unijne środki/fot. Pixabay

Kolejne budynki w Inowrocławiu będą ogrzewane miejskim ciepłem. Miasto otrzyma unijne środki/fot. Pixabay

Miejskie ciepło dotrze do kolejnych inowrocławskich budynków. Tamtejszy ratusz otrzyma na to zadanie trzy miliony złotych ze środków unijnych.

Zastępca prezydenta Inowrocławia Arkadiusza Fajoka Szymon Łepski potwierdził, że miasto otrzyma środki na dofinansowanie drugiego etapu modernizacji energetycznej budynków komunalnych. W piątek (9 stycznia) władze Inowrocławia otrzymały pismo z prośbą o przygotowanie niezbędnych do zawarcia umowy o dofinansowanie dokumentów. - To zadanie opiewa w całości na kwotę blisko trzech i pół miliona złotych, z dofinansowaniem na poziomie trzech milionów - mówi zastępca prezydenta.

Szymon Łepski informuje także o konkretnych budynkach, w których dojdzie do realizacji zadań z tytułu modernizacji energetycznej. - Chodzi o bloki komunalne przy ulicy Cegielnej 11 i 23, Poznańskiej 49, Chociszewskiego 27, Kilińskiego 5 i 6 oraz Świętego Ducha 50.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Inowrocław otrzymał aż 25 milionów złotych z Urzędu Marszałkowskiego na transformację energetyczną tamtejszego Zakładu Energetyki Cieplnej. Po tej wiadomości radni Koalicji Obywatelskiej ogłosili, że to nieprawda. Szybko jednak się z tego wycofali i poprosili o usunięcie tej informacji z mediów.

Więcej w relacji Marcina Glapiaka.

Relacja Marcina Glapiaka

Region

Za wolność pomaga represjonowanym w czasach komunizmu. Na co mogą liczyć

„Za wolność” pomaga represjonowanym w czasach komunizmu. Na co mogą liczyć?

2025-02-01, 07:51
Spór o miejsca postojowe dla taksówek w Bydgoszczy. Korporacje mają zastrzeżenia

Spór o miejsca postojowe dla taksówek w Bydgoszczy. Korporacje mają zastrzeżenia

2025-01-31, 21:07
Wyrzucił opony w niedozwolonym miejscu. Przyłapała go fotopułapka Straży Miejskiej

Wyrzucił opony w niedozwolonym miejscu. Przyłapała go fotopułapka Straży Miejskiej

2025-01-31, 20:18
Ferie w regionie na finiszu. Wypoczynek dzieci przebiegał bez poważnych zakłóceń

Ferie w regionie na finiszu. Wypoczynek dzieci przebiegał bez poważnych zakłóceń

2025-01-31, 19:07
Przejechał na czerwonym, wpadł z narkotykami. Torunianinowi grozi do 10 lat więzienia

Przejechał na czerwonym, wpadł z narkotykami. Torunianinowi grozi do 10 lat więzienia

2025-01-31, 18:16
Oddział chorób wewnętrznych inowrocławskiego szpitala nie zostanie zawieszony

Oddział chorób wewnętrznych inowrocławskiego szpitala nie zostanie zawieszony

2025-01-31, 17:21
Zielone światło dla odcinka S10 z Bydgoszczy do Solca Kujawskiego RDOŚ zgadza się na budowę

Zielone światło dla odcinka S10 z Bydgoszczy do Solca Kujawskiego! RDOŚ zgadza się na budowę

2025-01-31, 16:22
Tak zagłosowali mieszkańcy. Wyniki Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego ogłoszone [lista]

Tak zagłosowali mieszkańcy. Wyniki Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego ogłoszone [lista]

2025-01-31, 15:31
Grudziądzanie unikają opłat za śmieci. Władze miasta chcą to zmienić

Grudziądzanie unikają opłat za śmieci. Władze miasta chcą to zmienić

2025-01-31, 14:02
W poniedziałek w Kujawsko-Pomorskiem rozpocznie się kwalifikacja wojskowa

W poniedziałek w Kujawsko-Pomorskiem rozpocznie się kwalifikacja wojskowa

2025-01-31, 10:26
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę