W policji już nie pracują, ale wciąż trzymają się razem. Branżowy jubileusz w Bydgoszczy [zdjęcia]

2025-10-07, 17:17  Maciej Wilkowski/Redakcja
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych ma 35 lat/fot. Maciej Wilkowski

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych ma 35 lat/fot. Maciej Wilkowski

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych ma 35 lat. W naszym regionie organizacja ta zrzesza około 1300 osób. Część z nich spotkała się na jubileuszowej gali, która we wtorek odbyła się w bydgoskim Pałacu Młodzieży.

Były podziękowania dla władz, organizacji i instytucji współpracujących ze Stowarzyszeniem. Zasłużonym osobom wręczono medale i odznaczenia.

- Naszym najważniejszym celem jest szeroko rozumiana ochrona praw policyjnych emerytów i rencistów, ale równie ważna jest integracja naszego środowiska - mówi Mirosława Gruszczyńska, rzeczniczka kujawsko-pomorskiego zarządu Stowarzyszenia.
- Przebywanie w środowisku byłych i nowych kolegów emerytów i rencistów powoduje, że nikt nie czuje się wyobcowany, jest kontakt z ludźmi i każdy czuje się potrzebny. Gdzie można nas spotkać? Przy komendach i przy niektórych komisariatach działają nasze koła. Na mniejszym terenie łatwiej zintegrować osoby z danego środowiska. Przynajmniej raz w roku organizujemy spotkanie w ośrodku wypoczynkowym „Arka" w Jarosławcu. Przyjeżdżają także przyjaciele i rodziny naszych emerytów i rencistów.

- Członkowie policyjnego stowarzyszenia mają wspólne tematy i historię zawodową - mówi mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji. - Nie wiem, czy w przyszłości, jako policyjna emerytka wstąpię do stowarzyszenia, ale myślę że widywanie starych znajomych i ludzi, z którymi się pracowało przez wiele lat, jest takim naturalnym przedłużeniem tej bardzo ważnej części naszego życia, którą jest praca.

Uroczystości towarzyszyła wystawa prac dzieci zatytułowana: „Kobiety w Policji".

Więcej w relacji Macieja Wilkowskiego.

Relacja Macieja Wilkowskiego

Region

Nietrzeźwy policjant ze Żnina spowodował kolizję. Najprawdopodobniej straci pracę

Nietrzeźwy policjant ze Żnina spowodował kolizję. Najprawdopodobniej straci pracę

2025-10-20, 11:10
Po kolizji są utrudnienia na S-5 w Maksymilianowie. Samochód osobowy uderzył w tył ciężarówki

Po kolizji są utrudnienia na S-5 w Maksymilianowie. Samochód osobowy uderzył w tył ciężarówki

2025-10-20, 10:34
Ponad 40 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości około 1,5 mln zł przechwyciło CBŚP [zdjęcia]

Ponad 40 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości około 1,5 mln zł przechwyciło CBŚP [zdjęcia]

2025-10-20, 10:23
Gala Łuczniczki Biznesu w Bydgoszczy. Wiemy kogo nagrodzono w tym roku [lista laureatów]

Gala Łuczniczki Biznesu w Bydgoszczy. Wiemy kogo nagrodzono w tym roku [lista laureatów]

2025-10-20, 09:55
Wypadek pod Żninem. W Pturku doszło do zderzenie z udziałem dwóch samochodów osobowych

Wypadek pod Żninem. W Pturku doszło do zderzenie z udziałem dwóch samochodów osobowych

2025-10-20, 09:14
Dr Dominika Gulda w Rozmowie Dnia: Co zrobić, gdy zaatakuje nas pies Ucieczka zwykle nie przynosi rezultatu

Dr Dominika Gulda w „Rozmowie Dnia": Co zrobić, gdy zaatakuje nas pies? Ucieczka zwykle nie przynosi rezultatu

2025-10-20, 09:00
Po kolizji były utrudnienia na autostradzie A1 pod Włocławkiem

Po kolizji były utrudnienia na autostradzie A1 pod Włocławkiem

2025-10-20, 07:35
Włocławek jest najszczęśliwszym miastem w Polsce Tak twierdzą politycy Lewicy

Włocławek jest najszczęśliwszym miastem w Polsce? Tak twierdzą politycy Lewicy

2025-10-20, 06:50
Górsk. 41. rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki na sportowo [zdjęcia]

Górsk. 41. rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki na sportowo [zdjęcia]

2025-10-19, 21:47
Dachowanie samochodu osobowego na autostradzie A1 po zderzeniu z ciężarówką

Dachowanie samochodu osobowego na autostradzie A1 po zderzeniu z ciężarówką

2025-10-19, 19:48
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę