Parkowanie w centrum Włocławka będzie droższe. Cena wzrośnie od września

2025-07-12, 08:31  Marek Ledwosiński/Redakcja
Podstawowa opłata, za pół godziny, wzrasta ze złotówki do kwoty złoty pięćdziesiąt/fot. ilustracyjna, Pixabay

Podstawowa opłata, za pół godziny, wzrasta ze złotówki do kwoty złoty pięćdziesiąt/fot. ilustracyjna, Pixabay

Włocławscy radni przegłosowali podwyżkę opłat za parkowanie w centrum miasta. Ceny wzrosną średnio o 50 procent. Za podwyżką opowiedziała się Nowa Lewica i Koalicja Obywatelska. Radni Prawa i Sprawiedliwości byli przeciw.

Wyższe opłaty to pomysł prezydenta miasta - Krzysztof Kukucki tłumaczy, że stara taryfa ma już kilka lat, a chodzi jedynie o to, by stawki nadążały za inflacją. – Ta korekta wynika ze wskaźnika inflacji od ostatniego ustalenia opłat za strefę płatnego parkowania. To nie jest nic ponad to, co funkcjonowało w momencie, kiedy kilka lat temu radni wyznaczyli kwotę za parkowanie w ścisłym centrum miasta – mówi.

Podstawowa opłata, za pół godziny, wzrasta ze złotówki do kwoty złoty pięćdziesiąt. Natomiast godzina parkowania z kwoty 2,20 do 3,10. Ale jest też dobra wiadomość. Dla posiadaczy tak zwanej karty stałego mieszkańca pierwsze pół godziny parkowania będzie darmowe.
Zarówno podwyżki, jak i karta stałego mieszkańca, wchodzą w życie we wrześniu.

Podczas piątkowej sesji Rady Miasta zdecydowano również o odwołaniu radnego Prawa i Sprawiedliwości, Rafała Sobolewskiego, ze stanowiska szefa Komisji Gospodarki Miejskiej Rady Miasta. Radny od roku w praktyce nie wykonuje mandatu radnego – nie ma go na sesjach rady, na posiedzeniach komisji czy na dyżurach dla mieszkańców. Przeciw odwołaniu głosował jedynie klub radnych PiS. Stanowisko klubu wyjaśnia jego szef, Jarosław Chmielewski. – Rafał Sobolewski jest na zwolnieniu lekarskim, długotrwałym, jest to związane z ciężką chorobą. W połowie miesiąca kończy mu się zasiłek rehabilitacyjny, wraca do pracy, więc informacja o tym, jakoby nie wykonywał swojego mandatu, bo mu „się nie chce”, jest nieprawdziwa. Odwołanie odczytuję jako reperkusję tego, że walczyliśmy o kwestę migrantów w naszym mieście - mówił.

Kierowanie Komisją Gospodarki Miejskiej powierzono radnemu Lewicy, Jakubowi Girczycowi, dotychczasowemu wiceprzewodniczącemu komisji.

Więcej poniżej.

Relacja Marka Ledwosińskiego

Włocławek

Region

Promocja regionu, sport i wsparcie turystyki. Debata kandydatów do sejmiku w PR PiK [posłuchaj, zobacz zdjęcia]

Promocja regionu, sport i wsparcie turystyki. Debata kandydatów do sejmiku w PR PiK [posłuchaj, zobacz zdjęcia]

2024-04-02, 10:45
Socjolog: Większy wpływ na nasze życie ma wybór radnego niż posła [Rozmowa Dnia]

Socjolog: Większy wpływ na nasze życie ma wybór radnego niż posła [Rozmowa Dnia]

2024-04-02, 09:59
Wybudzanie pacjenta w trakcie operacji mózgu To rozwiązanie przynosi wiele korzyści

Wybudzanie pacjenta w trakcie operacji mózgu? To rozwiązanie przynosi wiele korzyści

2024-04-02, 09:28
Kto widział kontrkandydata Jak wyglądają wybory z jednym nazwiskiem na karcie

Kto widział kontrkandydata? Jak wyglądają wybory z jednym nazwiskiem na karcie?

2024-04-02, 08:41
Podzielili się jedzeniem z potrzebującymi. Akcja Ciepło serca w słoiku w Bydgoszczy

Podzielili się jedzeniem z potrzebującymi. Akcja „Ciepło serca w słoiku” w Bydgoszczy

2024-04-01, 18:44
Proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej: Świętujemy podobnie, jak katolicy

Proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej: Świętujemy podobnie, jak katolicy

2024-04-01, 17:31
Debaty wyborcze z kandydatami do sejmiku kujawsko-pomorskiego w Polskim Radiu PiK

Debaty wyborcze z kandydatami do sejmiku kujawsko-pomorskiego w Polskim Radiu PiK!

2024-04-01, 16:08
Silne wiatry, deszcz i możliwy grad. Ostrzeżenie przed burzami dla naszego regionu

Silne wiatry, deszcz i możliwy grad. Ostrzeżenie przed burzami dla naszego regionu

2024-04-01, 15:16
Stół ugina się od potraw Warto oddać je potrzebującym. Ciepło serca w słoiku w Bydgoszczy

Stół ugina się od potraw? Warto oddać je potrzebującym. „Ciepło serca w słoiku” w Bydgoszczy

2024-04-01, 07:39
Jak wyglądała Wielkanoc w Bydgoszczy 100 lat temu Odpowiedzi szukało Muzeum Okręgowe

Jak wyglądała Wielkanoc w Bydgoszczy 100 lat temu? Odpowiedzi szukało Muzeum Okręgowe

2024-03-31, 21:32
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę