Niepełnosprawni na targach pracy: Wyrozumiałe otoczenie i szansa na normalność

2025-05-27, 17:58  Elżbieta Rupniewska/Redakcja
Pracodawcy, przedstawiciele instytucji wspierających zatrudnianie niepełnosprawnych i osoby zainteresowane znalezieniem pracy - w sumie kilkaset osób - odwiedziło VI Targi Pracy dla Osób z Niepełnosprawnością w Bydgoszczy/fot. Elżbieta Rupniewska

Pracodawcy, przedstawiciele instytucji wspierających zatrudnianie niepełnosprawnych i osoby zainteresowane znalezieniem pracy - w sumie kilkaset osób - odwiedziło VI Targi Pracy dla Osób z Niepełnosprawnością w Bydgoszczy/fot. Elżbieta Rupniewska

Pracodawcy, przedstawiciele instytucji wspierających zatrudnianie niepełnosprawnych i osoby zainteresowane znalezieniem pracy - w sumie kilkaset osób - odwiedziło VI Targi Pracy dla Osób z Niepełnosprawnością w Bydgoszczy.

Można było m.in. skorzystać z pomocy doradcy zawodowego w pisaniu CV, ale nie tylko.

- Chciałbym się dowiedzieć, jak zmodyfikować swoje CV, żeby bardziej zainteresować potencjalnego pracodawcę. Interesuje mnie praca jako doradca klienta, ale jestem otwarta także na inne stanowiska - mówiła jedna z odwiedzających targi.

- Jestem tutaj z grupą kolegów pacjentów ze szpitala. Jesteśmy w procesie leczenia, wychodzenia z chorób typu depresja. Takie wydarzenia pomaga. To nadzieja i szansa na wyjście do takiego normalnego życia. Każdy ma jakieś swoje traumy, które gdzieś tam są z tyłu głowy, coś, co innych może zniechęcać. Na takich targach pracy, w bezpiecznym środowisku, wiemy, że jest pewna wyrozumiałość na rozmaite niedoskonałości...

- Największą korzyścią z zatrudniania osób z niepełnosprawnościami jest różnorodność zespołu. Kolejny zysk to nowe kwalifikacje i kompetencje, które takie osoby wnoszą do grupy, kreowanie otwartości na różnorodność w miejscu pracy. Dla nas jest bardzo ważne, żeby środowisko pracy było inkluzywne. Pracodawcy, którzy uczestniczą w tym wydarzeniu, reprezentują właśnie środowisko włączające, otwarte na zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami - mówiła Agnieszka Jaśkiewicz-Kłosowska z Fundacji Aktywizacja, która rokrocznie jest organizatorem tego wydarzenia. Tym razem wspólnie z bydgoską Uniwersytetem WSB Merito - na tej uczelni odbyły się targi.

Więcej w relacji Elżbiety Rupniewskiej.

Relacja Elżbiety Rupniewskiej

Region

Operacja: komunikacja. Toruń zlecił badania transportu publicznego. Będą jeździć, liczyć, mierzyć

Operacja: komunikacja. Toruń zlecił badania transportu publicznego. Będą jeździć, liczyć, mierzyć

2025-06-17, 07:55
Są przeciw wiatrakom w gminie Dąbrowa Biskupia. Skarżą się, że nie wiedzieli o tych planach

Są przeciw wiatrakom w gminie Dąbrowa Biskupia. Skarżą się, że nie wiedzieli o tych planach

2025-06-17, 07:00
Więcej opiekunów z organizacji pozarządowych. Ministerstwo promuje nowy program

Więcej opiekunów z organizacji pozarządowych. Ministerstwo promuje nowy program

2025-06-16, 19:26
Wojskowy krwiobus pod siedzibą bydgoskiej Straży Miejskiej. Finał Ponad 11 litrów krwi

Wojskowy krwiobus pod siedzibą bydgoskiej Straży Miejskiej. Finał? Ponad 11 litrów krwi

2025-06-16, 17:41
Biblioteka na bydgoskim Szwederowie rozpoczyna nowy rozdział swojego życia

Biblioteka na bydgoskim Szwederowie rozpoczyna nowy rozdział swojego życia

2025-06-16, 17:00
Byli funkcjonariusze Służby Więziennej przed sądem. Oskarża prokurator bydgoskiego IPN

Byli funkcjonariusze Służby Więziennej przed sądem. Oskarża prokurator bydgoskiego IPN

2025-06-16, 16:15
Do Opola nie dojechał. Piosenkarz Ryszard R. z zarzutem prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości

Do Opola nie dojechał. Piosenkarz Ryszard R. z zarzutem prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości

2025-06-16, 16:11
Norbi w Płużnicy, Blue Caf w Chełmnie Gorący weekend, Lato w rytmie PiK-a rozkręca się

Norbi w Płużnicy, Blue Café w Chełmnie! Gorący weekend, „Lato w rytmie PiK-a” rozkręca się

2025-06-16, 15:25
Pijany jeździł hulajnogą elektryczną po Toruniu. Takiego mandatu się nie spodziewał

Pijany jeździł hulajnogą elektryczną po Toruniu. Takiego mandatu się nie spodziewał!

2025-06-16, 14:41
Śmigłowce AH-64D Apache dotrą we wtorek do Inowrocławia. Odbierze je wicepremier

Śmigłowce AH-64D Apache dotrą we wtorek do Inowrocławia. Odbierze je wicepremier

2025-06-16, 13:52
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę