Magdalena Biejat w rozmowie z PR PiK: Spotkania z ludźmi napędzają mnie. Oni wierzą w mój program

2025-05-08, 18:00  Maciej Wilkowski/Redakcja
Magdelana Biejat spotkała się w czwartek z mieszkańcami Bydgoszczy/fot: Maciej Wilkowski

Magdelana Biejat spotkała się w czwartek z mieszkańcami Bydgoszczy/fot: Maciej Wilkowski

Za tydzień, o północy rozpocznie się cisza wyborcza. Zakończy się kampania wyborcza przed pierwszą turą wyborów prezydenckich. Samo głosowanie odbędzie się w niedzielę 18 maja.

Kandydaci są w trasie po Polsce. Odwiedzają nasz region. Np. Sławomir Mentzen miał być w piątek (9 maja) w Aleksandrowie Kujawskim, Golubiu-Dobrzyniu i Toruniu, ale te spotkania zostały przełożone na przyszły tydzień.

W sobotę (10 maja) w Bydgoszczy będzie Rafał Trzaskowski. Z kolei w czwartek (8 maja) w Ciechocinku był Szymon Hołownia, a na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej z mieszkańcami spotkała się Magdalena Biejat. Z kandydatką Nowej Lewicy rozmawiał Maciej Wilkowski.

Używając terminologii żużlowej, kampania prezydencka wychodzi z ostatniego łuku i wchodzi na ostatnią prostą. Biorąc pod uwagę sondaże, pierwszy jest Rafał Trzaskowski, za nim Karol Nawrocki, trzeci jest Sławomir Mentzen, a o czwarte miejsce walczą zaciekle Szymon Hołownia i Magdalena Biejat.

– Czuję się zmęczona, ale też pełna energii i optymistyczna, bo każdy dzień przynosi zwyżkę w sondażach, coraz więcej głosów wsparcia z bardzo różnych stron – zaznaczyła Biejat.

Co jest najbardziej męczące w kampanii? – Brak snu, ciągła jazda z miejsca na miejsce. Konieczność robienia kilku rzeczy naraz, ale to, co mi to wynagradza, to są spotkania z ludźmi – z osobami starszymi i młodszymi, które mówią, że podoba im się moja kandydatura. Wierzą w mój program, że niektórzy pierwszy raz idą do wyborów po to, żeby zagłosować na mnie. Właśnie to mnie zdecydowanie napędza.

– Powiedziałam, że zdaję sobie sprawę z tego, że daleka jest droga do Pałacu Prezydenckiego. Czy ona jest niemożliwa? Zobaczymy. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, ale oczywiście, też nie ma co oszukiwać. Wszyscy widzimy, jakie są sondaże. Nie ma sensu udawać, że jest inaczej. Natomiast ja to mówiłam też w kontekście tego, że oczywiście walczę o fotel prezydencki. Od początku traktowałam ten wyścig poważnie, ale zwłaszcza w pierwszej turze to nie jest tylko o tym, kogo wybierzemy na prezydenta. To jest wybór o tym, na jaki program chcą głosować wyborcy. O tym, jakich polityków chcą wesprzeć, jaka będzie rola Lewicy rządzie po wyborach – mówiła wicemarszałek Senatu.

Cała rozmowa dostępna jest poniżej.

Rozmowa Macieja Wilkowskiego z Magdaleną Biejat

Region

Tara wyczuje każdy narkotyk. Nowy pies policyjny służy w Sępólnie Krajeńskim

Tara wyczuje każdy narkotyk. Nowy pies policyjny „służy" w Sępólnie Krajeńskim

2024-09-03, 09:55
Dr Rajewski: Małpią ospą trudniej się zarazić niż koronawirusem [Rozmowa Dnia]

Dr Rajewski: Małpią ospą trudniej się zarazić niż koronawirusem [Rozmowa Dnia]

2024-09-03, 09:01
W Inowrocławiu wzrosną opłaty w miejskich przedszkolach. Część radnych protestuje

W Inowrocławiu wzrosną opłaty w miejskich przedszkolach. Część radnych protestuje

2024-09-03, 07:00
Politechnika Bydgoska o Sejmiku: Pomija dorobek i znaczenia bydgoskich uczelni publicznych

Politechnika Bydgoska o Sejmiku: „Pomija dorobek i znaczenia bydgoskich uczelni publicznych"

2024-09-02, 22:40
Toruńska Fundacja Emic reaguje na zmiany w szkołach. Chodzi o uczniów z Ukrainy

Toruńska Fundacja Emic reaguje na zmiany w szkołach. Chodzi o uczniów z Ukrainy

2024-09-02, 20:21
Włocławek znów ma całodobową aptekę. Sieć podpisała z miastem 10-letni kontrakt

Włocławek znów ma całodobową aptekę. Sieć podpisała z miastem 10-letni kontrakt

2024-09-02, 19:32
Zwłoki młodej kobiety znaleziono w Gople. Policja już ustaliła jej tożsamość

Zwłoki młodej kobiety znaleziono w Gople. Policja już ustaliła jej tożsamość

2024-09-02, 18:26
Pierwszy dzwonek w zupełnie nowej szkole Toruńska dwunastka już otwarta [zdjęcia]

Pierwszy dzwonek w zupełnie nowej szkole! Toruńska „dwunastka" już otwarta [zdjęcia]

2024-09-02, 17:08
Na górze marchew, na dole narkotyki. Policja przejęła wielki transport z Hiszpanii [zdjęcia, wideo]

Na górze marchew, na dole narkotyki. Policja przejęła wielki transport z Hiszpanii [zdjęcia, wideo]

2024-09-02, 15:22
Radość, optymizm i trochę wyzwań. Inauguracja roku szkolnego w Koronowie [zdjęcia, wideo]

Radość, optymizm i trochę wyzwań. Inauguracja roku szkolnego w Koronowie [zdjęcia, wideo]

2024-09-02, 14:36
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę