Oddział nie jest zamknięty! Lekarze wzięli dodatkowe dyżury, dyrekcja zdobyła pracowników

2025-02-01, 10:40  Marcin Glapiak/Redakcja
Szpital Wielospecjalistyczny im. dr Ludwika Błażka w Inowrocławiu. / Fot. Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu, Facebook

Szpital Wielospecjalistyczny im. dr Ludwika Błażka w Inowrocławiu. / Fot. Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu, Facebook

Pacjenci inowrocławskiego szpitala jednak nie zostaną bez opieki. Dyrekcja lecznicy odstąpiła od zamknięcia z dniem 1 lutego oddziału chorób wewnętrznych. I dziękuje personelowi za zaangażowanie w ratowanie interny.

„Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu informuje, że dzięki skutecznym działaniom rekrutacyjnym oraz profesjonalnemu zaangażowaniu personelu medycznego Szpitala, w lutym 2025 r. zachowana zostaje pełna ciągłość udzielania świadczeń w I Oddziale Chorób Wewnętrznych." - czytamy w oświadczeniu lecznicy.

Szpital przeprowadził rekrutacja wewnętrzna, dzięki którym udało się pozyskać wsparcie dla internistów udzielających świadczeń w I Oddziale Chorób Wewnętrznych oraz Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.
Kluczową rolę w stabilizacji sytuacji kadrowej w lutym 2025 r. odegrali lekarze inowrocławskiego szpitala: „Zdecydowali się na pełnienie dodatkowych dyżurów medycznych. Dzięki wspólnemu wysiłkowi osiągnięto efekty, które sprawiły, że ustały przyczyny będące podstawą do złożenia wniosku o wydanie zgody na czasowe zaprzestanie działalności I Oddziału Chorób Wewnętrznych (począwszy od 1 lutego 2025 r.)." - zawiadamia dyrekcja placówki.

Szpital w dalszym ciągu prowadzi intensywną rekrutację, aby zagwarantować stabilność kadrową w marcu i kolejnych miesiącach 2025 r.

Głos mieszkańców Inowrocławia w relacji Marcina Glapiaka.

Mówią mieszkańcy Inorocławia

Inowrocław

Region

W schroniskach i ogrzewalniach coraz więcej osób młodych. U Miecia dostają wędkę

W schroniskach i ogrzewalniach coraz więcej osób młodych. „U Miecia” dostają „wędkę”

2024-12-30, 15:30
Jeśli chcemy strzelać w sylwestra, róbmy to z głową Oto zasady bezpieczeństwa

Jeśli chcemy „strzelać” w sylwestra, róbmy to z głową! Oto zasady bezpieczeństwa

2024-12-30, 14:34
Azerbejdżańska prokuratura: Rosja obiecała ustalić i ukarać winnych katastrofy lotniczej

Azerbejdżańska prokuratura: Rosja obiecała ustalić i ukarać winnych katastrofy lotniczej

2024-12-30, 13:40
Nowi honorowi obywatele Torunia z medalami. Urodzinowa sesja Rady Miasta

Nowi honorowi obywatele Torunia z medalami. Urodzinowa sesja Rady Miasta

2024-12-30, 13:23
Przed nami siarczyste mrozy. Policja apeluje: Jeden telefon może uratować życie

Przed nami siarczyste mrozy. Policja apeluje: Jeden telefon może uratować życie!

2024-12-30, 12:29
Co z budową drugiego stopnia na Wiśle w Siarzewie O tym w Radiokonferencji [wideo]

Co z budową drugiego stopnia na Wiśle w Siarzewie? O tym w „Radiokonferencji” [wideo]

2024-12-30, 12:22
Trzy samochody zderzyły się na krajowej dziesiątce w Emilianowie. Jedna osoba ranna

Trzy samochody zderzyły się na krajowej „dziesiątce” w Emilianowie. Jedna osoba ranna

2024-12-30, 11:34
Starali się ukryć przed wymiarem sprawiedliwości  bez skutku 17 zatrzymanych w weekend

Starali się ukryć przed wymiarem sprawiedliwości – bez skutku! 17 zatrzymanych w weekend

2024-12-30, 10:46
Od stycznia trzy nowe karetki w regionie. Jedna na trasie z dużą liczbą wypadków

Od stycznia trzy nowe karetki w regionie. Jedna na trasie z dużą liczbą wypadków

2024-12-30, 09:47
Paweł Gulewski: Sylwester z Polsatem to pierwsza tak wymagająca impreza w Toruniu [Rozmowa Dnia]

Paweł Gulewski: Sylwester z Polsatem to pierwsza tak wymagająca impreza w Toruniu [Rozmowa Dnia]

2024-12-30, 09:05
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę