Michał Zaleski: Będziemy pokazywać, jak pozytywnie zmienił się Toruń [Rozmowa Dnia]

2024-04-11, 08:59  Maciej Wilkowski/Redakcja
Prezydent Michał Zaleski/fot. Maciej Wilkowski

Prezydent Michał Zaleski/fot. Maciej Wilkowski

O swoich planach na przyszłość i o tym, czy jest zmęczony byciem prezydentem - mówił w „Rozmowie Dnia” Polskiego Radia PiK ubiegający się o reelekcję w Toruniu Michał Zaleski.

To była największa niespodzianka - a zdaniem niektórych ekspertów - sensacja niedzielnych wyborów samorządowych. Prezydent Torunia Michał Zaleski nie wygrał w pierwszej turze, co więcej - zajął w niej drugie miejsce – zdobył 26,5 procenta głosów. Pierwszą turę wygrał w Toruniu Paweł Gulewski z Koalicji Obywatelskiej - uzyskał ponad 38 procent głosów.

Prezydent Torunia uważa, że przegrana to efekt październikowych rozstrzygnięć w wyborach parlamentarnych, które przeniosły się na poziom samorządowy. Nazwał to „potężną falą zmiatającą". W naszej rozmowie pojawił się wątek zmęczenia torunian dotychczasowym prezydentem. Sam Michał Zaleski zmęczony się jednak nie czuje - mówi, że to co robi, robi z pasją i zaangażowaniem. - Zmęczenia nie czuję, a czy ludzie są mną zmęczeni? Myślę, że bardziej zaciekawieni, chcąc sprawdzić, czy ktoś inny da sobie równie dobrze radę lub nawet lepiej? – mówi prezydent.

Żeby wygrać w drugiej turze, Michał Zalewski nie tylko musi zmobilizować swój elektorat, ale też znaleźć poparcie wśród tych wyborców, którzy na niego nie głosowali. Jak zamierza to zrobić? - W najbliższych dniach moja kampania skupi się między innymi na prezentowaniu tego, jak pozytywnie zmienił się Toruń oraz przekonywaniu, że warto stawiać na doświadczenie - zapowiada. - Będziemy odpowiadać na pytania, które pojawiają się najczęściej - jak poradzić sobie ze sprawami społecznymi, z inwestycjami, jak rozwinąć transport publiczny, ale też jak zadbać o to, aby Toruń był dostrzegany w skali nie tylko Polski, ale i całej Europy.

Michał Zaleski nie ukrywał, że - jeśli wygra - czeka go trudna kadencja ze względu na to, że większość w Radzie Miasta ma Koalicja Obywatelska i będzie musiał wypracować taką formę współpracy z nią, by była korzystna dla miasta i mieszkańców.

Cała „Rozmowa Dnia” poniżej

INNE ROZMOWY DNIA

PR PiK - Rozmowa dnia - Michał Zaleski

Region

Wyprzedzał na DK 80 mimo zakazu. Zarejestrowała to kamera innego kierowcy [wideo]

Wyprzedzał na DK 80 mimo zakazu. Zarejestrowała to kamera innego kierowcy [wideo]

2024-08-13, 13:47
New Delhi w szpitalu w Inowrocławiu. Zakażonych mniej, ale dwa oddziały są zamknięte

New Delhi w szpitalu w Inowrocławiu. Zakażonych mniej, ale dwa oddziały są zamknięte

2024-08-13, 12:37
Ośmiolatek z Grudziądza w śpiączce po wypadku w czasie kolonii. Kuratorium zabiera głos

Ośmiolatek z Grudziądza w śpiączce po wypadku w czasie kolonii. Kuratorium zabiera głos

2024-08-13, 12:04
Nie ma bardziej zaawansowanego śmigłowca. Dziś podpisanie umowy na zakup maszyn Apache

„Nie ma bardziej zaawansowanego śmigłowca”. Dziś podpisanie umowy na zakup maszyn Apache

2024-08-13, 09:56
Andrzej Arndt: Nie ma pracowników, Bydgoszczy grozi paraliż autobusów i tramwajów [Rozmowa Dnia]

Andrzej Arndt: Nie ma pracowników, Bydgoszczy grozi paraliż autobusów i tramwajów [Rozmowa Dnia]

2024-08-13, 09:04
Korki w Nowej Wsi Wielkiej pójdą w zapomnienie Obwodnica coraz bliżej

Korki w Nowej Wsi Wielkiej pójdą w zapomnienie? Obwodnica coraz bliżej

2024-08-13, 08:31
Woreczki zawsze pod ręką Toruń uruchomił kampanię, która zwraca uwagę na sprzątanie po psach

Woreczki zawsze pod ręką! Toruń uruchomił kampanię, która zwraca uwagę na sprzątanie po psach

2024-08-13, 07:48
Pożar na terenie warsztatu w Solcu Kujawskim. Z daleka był widoczny gęsty dym [zdjęcia]

Pożar na terenie warsztatu w Solcu Kujawskim. Z daleka był widoczny gęsty dym [zdjęcia]

2024-08-12, 21:09
Ośmiolatek z Grudziądza topił się w basenie w Kościerzynie. Chłopiec jest w ciężkim stanie

Ośmiolatek z Grudziądza topił się w basenie w Kościerzynie. Chłopiec jest w ciężkim stanie

2024-08-12, 20:32
Kolejne ognisko ASF w regionie. Wojewoda zapowiada wzmożone kontrole i apeluje do rolników

Kolejne ognisko ASF w regionie. Wojewoda zapowiada wzmożone kontrole i apeluje do rolników

2024-08-12, 19:28
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę