Zrobili wiele, ale są kolejne wyzwania. Metropolia Bydgoszcz oceniła siedmioletnią działalność

2024-04-04, 06:49  Elżbieta Rupniewska/Redakcja
Metropolia Bydgoszcz podsumowała swoją dotychczasową siedmioletnią działalność i już skupia się na kolejnych wyzwaniach/fot: Elżbieta Rupniewska

Metropolia Bydgoszcz podsumowała swoją dotychczasową siedmioletnią działalność i już skupia się na kolejnych wyzwaniach/fot: Elżbieta Rupniewska

Rozwój komunikacji międzygminnej, metropolitalny bilet uczniowski i karta seniora, wspólna gospodarka odpadami, tańszy prąd i gaz dzięki Bydgoskiej Grupie Zakupowej, promocja gospodarcza regionu – to cele, które udało się osiągnąć wspólnie miastom, gminom i powiatom skupionym w Stowarzyszeniu Metropolia Bydgoszcz.

– Największy sukces to wpisanie stowarzyszenia i przynależnego mu obszaru funkcjonalnego do strategii województwa – oceniał prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

– To ponad 100 milionów euro, gdzie sami wypracowujemy zasady dystrybucji tych środków. Oczywiście są przed nami kolejne wyzwania i kolejne lata, przede wszystkim związane z rozwojem komunikacji publicznej, gospodarki odpadami. Jedną z deklaracji, które złożyliśmy sobie nawzajem, to fakt, że chcemy zadbać o środowisko i swoje odpady w taki sposób, abyśmy byli samowystarczalni – dodał prezydent miasta.

– Mogę z dumą powiedzieć, że jesteśmy chyba jedyną gminą w województwie, z tego, co wiem w województwie, a może i więcej, gdzie wszystkie sołectwa gminy mają bezpośrednie połączenie komunikacją zbiorową z Bydgoszczą. Planujemy dalszy rozwój tej komunikacji – zapowiadał Wojciech Sypniewski, wójt gminy Osielsko.

Podczas konferencji podsumowującej dotychczasową, siedmioletnią działalność Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz, prezydent Rafał Bruski podziękował też za współpracę odchodzącym z pracy w samorządzie: Teresie Substyk, burmistrzowi Solca Kujawskiego, Andrzejowi Berdychowi, wójtowi gminy Dobrcz i Wojciechowi Oskwarkowi, wójtowi gminy Nowa Wieś Wielka.

Relacja Elżbiety Rupniewskiej

Region

Joanna Gawłowska w drugiej turze wygrała wybory na wójta gminy Baruchowo

Joanna Gawłowska w drugiej turze wygrała wybory na wójta gminy Baruchowo

2024-09-09, 09:18
Poseł Giziński o metropolii w regionie: Ta bitwa nie jest jeszcze zakończona [Rozmowa Dnia]

Poseł Giziński o metropolii w regionie: Ta bitwa nie jest jeszcze zakończona [Rozmowa Dnia]

2024-09-09, 09:09
Wisła znika w oczach. Stan wód w Toruniu jest przerażająco niski. W stolicy dramat [wideo, zdjęcia]

Wisła znika w oczach. Stan wód w Toruniu jest przerażająco niski. W stolicy dramat [wideo, zdjęcia]

2024-09-09, 07:00
Chełmińskie Przedmieście oczkiem w głowie mieszkańców. Święto dzielnicy pełne wrażeń [zdjęcia]

Chełmińskie Przedmieście oczkiem w głowie mieszkańców. Święto dzielnicy pełne wrażeń [zdjęcia]

2024-09-08, 20:00
Oko w oko z hip-hopem. Muzyczne pojedynki przed bydgoską Barką Lemara [wideo, zdjęcia]

Oko w oko z hip-hopem. Muzyczne pojedynki przed bydgoską Barką Lemara [wideo, zdjęcia]

2024-09-08, 18:16
Ziemniaki w parowniku i na pizzy W Świeciu wszystko kręciło się wokół tego warzywa [zdjęcia]

Ziemniaki w parowniku i na pizzy! W Świeciu wszystko kręciło się wokół tego warzywa [zdjęcia]

2024-09-08, 17:59
Rolnicy wsiedli do nowych ciągników i pokazali co potrafią. Konkurs orki w Podgórzynie

Rolnicy wsiedli do nowych ciągników i pokazali co potrafią. Konkurs orki w Podgórzynie

2024-09-08, 15:18
Liczyły się wygląd i styl. Konkurs pojazdów konnych w Pałacu w Lubostroniu [wideo, zdjęcia]

Liczyły się wygląd i styl. Konkurs pojazdów konnych w Pałacu w Lubostroniu [wideo, zdjęcia]

2024-09-08, 13:27
Bydgoszcz gospodarzem Lotto Narodowego Dnia Tenisa. Warto zajrzeć na Polonię [zdjęcia]

Bydgoszcz gospodarzem Lotto Narodowego Dnia Tenisa. Warto zajrzeć na Polonię! [zdjęcia]

2024-09-08, 10:38
Wystawa pojazdów i moda z okresu PRL. Tak świętowali mieszkańcy gminy Białe Błota

Wystawa pojazdów i moda z okresu PRL. Tak świętowali mieszkańcy gminy Białe Błota

2024-09-08, 10:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę