Miał przejść remont, wrócił zdewastowany. Co dalej z zabytkowym tramwajem z Inowrocławia?

2023-10-27, 19:22  Marcin Glapiak/Redakcja
Ponad 2 lata temu Miasto za pośrednictwem zewnętrznej firmy postanowiło wyremontować wagonik/fot. www.inowroclaw.pl, archiwum

Ponad 2 lata temu Miasto za pośrednictwem zewnętrznej firmy postanowiło wyremontować wagonik/fot. www.inowroclaw.pl, archiwum

Co dzieje się z wagonikiem tramwajowym, który jakiś czas temu był turystyczną atrakcją centrum Inowrocławia? Postanowił to sprawdzić nasz reporter Marcin Glapiak.

Ponad 2 lata temu Miasto za pośrednictwem zewnętrznej firmy postanowiło wyremontować wagonik. Tramwaj został zabrany i wtedy zaczęły się problemy. Firma, która miała go wyremontować, nie poradziła sobie z zadaniem. Ratusz musiał stoczyć sądową batalię, aby pojazd wrócił do Inowrocławia.

Tramwaj wrócił, ale podobno na lawecie, bez zamontowanych okien i drzwi oraz wielu innych elementów, o czym informowali internauci. Gdzie się teraz znajduje, nie wiadomo. – To poważne. Ten tramwaj wrócił do Inowrocławia zdewastowany, mamy prawo jako mieszkańcy dowiedzieć się, co się stało z naszym majątkiem – zauważa jeden z inowrocławskich społeczników Krzysztof Pietrzak. – Winię prezydenta, ponieważ on jest osobą, która miała wpływ na to, że ten tramwaj wyjechał jakoby do remontu, a został zdewastowany – dodaje.

Jak poinformowało nas Miasto Inowrocław, wagonik tramwajowy znajduje się w Inowrocławiu na terenie jednej ze spółek. „Wydział Gospodarki Komunalnej, Środowiska i Rolnictwa czyni starania, aby zrealizowany został pierwotny zakres prac”– czytamy w otrzymanym od urzędu piśmie.

Relacja Marcina Glapiaka

Region

Rodzina i policja poszukują 53-latka ze Żnina. Wyszedł z domu w sobotę wieczorem i nie wrócił

Rodzina i policja poszukują 53-latka ze Żnina. Wyszedł z domu w sobotę wieczorem i nie wrócił

2025-09-07, 10:58
W Białych Błotach dobrze się żyje i dobrze się biesiaduje. Byliśmy na święcie gminy [zdjęcia]

W Białych Błotach dobrze się żyje i dobrze się biesiaduje. Byliśmy na święcie gminy [zdjęcia]

2025-09-06, 20:20
Śliwce deszcz nie przeszkadza - kociołki pełne powideł. Strzelce Dolne czekają na gości [wideo]

Śliwce deszcz nie przeszkadza - kociołki pełne powideł. Strzelce Dolne czekają na gości [wideo]

2025-09-06, 19:10
Wspięła się na słup i spadła. Policjanci przekazali 22-latkę w ręce ratowników

Wspięła się na słup i spadła. Policjanci przekazali 22-latkę w ręce ratowników

2025-09-06, 18:39
Średniowieczne zwyczaje, praca medycyna, zabawy w Brześciu Kujawskim [zdjęcia, wideo]

Średniowieczne zwyczaje, praca medycyna, zabawy w Brześciu Kujawskim [zdjęcia, wideo]

2025-09-06, 18:00
Zdrowie, ekologia i zabawa. W Toruniu zorganizowano piknik, pt. Łączymy pokolenia [zdjęcia]

Zdrowie, ekologia i zabawa. W Toruniu zorganizowano piknik, pt. „Łączymy pokolenia" [zdjęcia]

2025-09-06, 16:50
Ekonabiał, kiełbasy i przetwory na jarmarku w Toruniu. Zawsze w pierwszą sobotę miesiąca [zdjęcia]

Ekonabiał, kiełbasy i przetwory na jarmarku w Toruniu. Zawsze w pierwszą sobotę miesiąca [zdjęcia]

2025-09-06, 15:25
Brytyjczycy o nas piszą. We wsi Konotop powstaje najwyższy w Europie pomnik Matki Boskiej

Brytyjczycy o nas piszą. We wsi Konotop powstaje najwyższy w Europie pomnik Matki Boskiej

2025-09-06, 13:51
Zabawa w deszczu, ale z uśmiechem. Piknik mieszkańców domów dziecka i placówek opiekuńczych [zdjęcia]

Zabawa w deszczu, ale z uśmiechem. Piknik mieszkańców domów dziecka i placówek opiekuńczych [zdjęcia]

2025-09-06, 13:40
Bydgoszcz odkłada węgiel w kąt. Uruchomiono piec oparty o agregaty gazowe

Bydgoszcz odkłada węgiel w kąt. Uruchomiono piec oparty o agregaty gazowe

2025-09-05, 20:43
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę