Smaczna, chłodna i dobra woda w Lesie Gdańskim. Pijalnia wody oddana do użytku [zdjęcia, wideo]

2023-09-21, 17:45  Elżbieta Rupniewska/Redakcja
Pijalnia wody przy Wodociągach w Bydgoszczy (jw)

Pijalnia wody przy Wodociągach w Bydgoszczy (jw)

Na łyk zdrowej i naturalnie schłodzonej wody – oczywiście za darmo – już można zatrzymać się w Lesie Gdańskim w Bydgoszczy. Pijalnia Wody oficjalnie otwarta. Inwestycja na miarę znanych uzdrowisk kosztowało około 900 tysięcy złotych.

– Docelowo będzie się tu można napić czterech rodzajów wód o walorach zdrowotnych – mówił Stanisław Drzewiecki, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji.

– Zasada jest taka, że nasi pracownicy będą nalewać wybraną wodę do kartonowych kubków. Natomiast rowerzyści będą mogli poprosić o nalanie wody do bidonu o pojemności nie większej niż litr. Nie będzie można nabrać wody, jak to było w przeszłości, do jakichś pojemników, nie wiadomo jakich, czy dezynfekowanych itd. Nie wiadomo jak długo przechowywana była w tym woda, tego już nie będzie. To było anty zdrowotne i anty sanitarne. Także to rozwiązanie też ma przede wszystkim poprawić walory i warunki sanitarne, w których będziemy mogli napić się tej wody – dodał Stanisław Drzewiecki.

– Smaczna woda, przeźroczysta i przede wszystkim zimna – podkreśliła jedna z kobiet. Usłyszeliśmy również, że woda uzdatniona również jest bardzo dobra.

„Woda uzdatniona” to woda odżelaziona. Oprócz niej można się na razie napić wody potasowej, a za mniej więcej miesiąc dostępna będzie także woda zawierająca żelazo przyswajalne przez nasz organizm oraz woda zawierająca sole litu i strontu, wykorzystywane w leczeniu osteoporozy i depresji.

Więcej w relacji Elżbiety Rupniewskiej.

Relacja Elżbiety Rupniewskiej

Mówi prezes Wody Bydgoskiej Stanisław Drzewiecki/wideo: jw

Region

Sokoły zawładnęły kominem PGE Toruń. Są w gnieździe, będą też na grafice

Sokoły zawładnęły kominem PGE Toruń. Są w gnieździe, będą też na grafice

2021-09-08, 20:01
Pani Kasiu, niech się wspaniale jeździ Koniec naszego letniego konkursu [zdjęcia, wideo]

Pani Kasiu, niech się wspaniale jeździ! Koniec naszego letniego konkursu! [zdjęcia, wideo]

2021-09-08, 19:20
Kolizja auta i tramwaju na ul. Gdańskiej. Policja szuka kierowcy [zdjęcia]

Kolizja auta i tramwaju na ul. Gdańskiej. Policja szuka kierowcy [zdjęcia]

2021-09-08, 18:14
Pamiątka z holenderskiego pola bitwy. Fragment czołgu dla Ośrodka im. gen. Maczka

Pamiątka z holenderskiego pola bitwy. Fragment czołgu dla Ośrodka im. gen. Maczka

2021-09-08, 17:28
W zamku krzyżackim w Radzyniu Chełmińskim wciąż szuka się skarbów [zdjęcia]

W zamku krzyżackim w Radzyniu Chełmińskim wciąż szuka się skarbów! [zdjęcia]

2021-09-08, 16:39
Kujawsko-pomorskie miasta najbiedniejsze w Polsce. Gdzie jest lepiej

Kujawsko-pomorskie miasta najbiedniejsze w Polsce. Gdzie jest lepiej?

2021-09-08, 13:20
Zakończył się pierwszy etap renowacji zabytkowej chaty olęderskiej we Włęczu

Zakończył się pierwszy etap renowacji zabytkowej chaty olęderskiej we Włęczu

2021-09-08, 11:48
Nowych zakażeń znowu więcej, także w regionie. Zmarło 11 osób z COVID-19

Nowych zakażeń znowu więcej, także w regionie. Zmarło 11 osób z COVID-19

2021-09-08, 10:56
Śmieci w pojemnikach nie są wywożone. Radny interweniuje po skardze mieszkańca

Śmieci w pojemnikach nie są wywożone. Radny interweniuje po skardze mieszkańca

2021-09-08, 10:28
Wojska niemieckie w Gniewkowie: przypomnieli smutną rocznicę dla miasta [wideo]

Wojska niemieckie w Gniewkowie: przypomnieli smutną rocznicę dla miasta [wideo]

2021-09-08, 08:43
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę