Smaczna, chłodna i dobra woda w Lesie Gdańskim. Pijalnia wody oddana do użytku [zdjęcia, wideo]

2023-09-21, 17:45  Elżbieta Rupniewska/Redakcja
Pijalnia wody przy Wodociągach w Bydgoszczy (jw)

Pijalnia wody przy Wodociągach w Bydgoszczy (jw)

Na łyk zdrowej i naturalnie schłodzonej wody – oczywiście za darmo – już można zatrzymać się w Lesie Gdańskim w Bydgoszczy. Pijalnia Wody oficjalnie otwarta. Inwestycja na miarę znanych uzdrowisk kosztowało około 900 tysięcy złotych.

– Docelowo będzie się tu można napić czterech rodzajów wód o walorach zdrowotnych – mówił Stanisław Drzewiecki, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji.

– Zasada jest taka, że nasi pracownicy będą nalewać wybraną wodę do kartonowych kubków. Natomiast rowerzyści będą mogli poprosić o nalanie wody do bidonu o pojemności nie większej niż litr. Nie będzie można nabrać wody, jak to było w przeszłości, do jakichś pojemników, nie wiadomo jakich, czy dezynfekowanych itd. Nie wiadomo jak długo przechowywana była w tym woda, tego już nie będzie. To było anty zdrowotne i anty sanitarne. Także to rozwiązanie też ma przede wszystkim poprawić walory i warunki sanitarne, w których będziemy mogli napić się tej wody – dodał Stanisław Drzewiecki.

– Smaczna woda, przeźroczysta i przede wszystkim zimna – podkreśliła jedna z kobiet. Usłyszeliśmy również, że woda uzdatniona również jest bardzo dobra.

„Woda uzdatniona” to woda odżelaziona. Oprócz niej można się na razie napić wody potasowej, a za mniej więcej miesiąc dostępna będzie także woda zawierająca żelazo przyswajalne przez nasz organizm oraz woda zawierająca sole litu i strontu, wykorzystywane w leczeniu osteoporozy i depresji.

Więcej w relacji Elżbiety Rupniewskiej.

Relacja Elżbiety Rupniewskiej

Mówi prezes Wody Bydgoskiej Stanisław Drzewiecki/wideo: jw

Region

Nie odnowią lasu, tylko zbudują mieszkania i sklepy. Radni z Tucholi byli za

Nie odnowią lasu, tylko zbudują mieszkania i sklepy. Radni z Tucholi byli za

2021-11-29, 21:15
Zbudowali skrzyżowanie i ścieżkę rowerową. Kobylniki mają nowe rondo

Zbudowali skrzyżowanie i ścieżkę rowerową. Kobylniki mają nowe rondo

2021-11-29, 19:18
Prezydent Inowrocławia zarobi dwa razy więcej. Miał śmiesznie niską pensję

Prezydent Inowrocławia zarobi dwa razy więcej. „Miał śmiesznie niską pensję”

2021-11-29, 18:26
COVID-19 szerzy się w szkołach. Aż 54 w regionie przeszły na naukę zdalną

COVID-19 szerzy się w szkołach. Aż 54 w regionie przeszły na naukę zdalną

2021-11-29, 17:08
Pensja marszałka wyższa o 100 procent. Wzrastają też diety radnych

Pensja marszałka wyższa o 100 procent. Wzrastają też diety radnych

2021-11-29, 16:19
Powiedział, że podpali dom, a później całą wieś. Nie zdążył, zajęli się nim policjanci

Powiedział, że podpali dom, a później całą wieś. Nie zdążył, zajęli się nim policjanci

2021-11-29, 14:18
Braki kadrowe w szpitalu w Grudziądzu. Dlaczego personel zrezygnował z pracy

Braki kadrowe w szpitalu w Grudziądzu. Dlaczego personel zrezygnował z pracy?

2021-11-29, 13:16
Czy więcej pieniędzy na kolej w regionie oznacza większą liczbę połączeń

Czy więcej pieniędzy na kolej w regionie oznacza większą liczbę połączeń?

2021-11-29, 12:15
Koniec budowy buspasów na Kolbego. Zmniejszą się korki na Osowej Górze

Koniec budowy buspasów na Kolbego. Zmniejszą się korki na Osowej Górze?

2021-11-29, 11:10
Incydent zimowy. Śnieg padał w całym regionie, trudne warunki na drogach

Incydent zimowy. Śnieg padał w całym regionie, trudne warunki na drogach

2021-11-29, 07:55
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę