Maria Wasiak pożegnała się z bydgoskim ratuszem. Przejmuje rolę sekretarza Warszawy

2023-06-21, 20:21  Maciej Wilkowski/Redakcja
Maria Wasiak na sesji bydgoskiej Rady Miasta otrzymała medal prezydenta Bydgoszczy z rąk Rafała Bruskiego/fot: Maciej Wilkowski

Maria Wasiak na sesji bydgoskiej Rady Miasta otrzymała medal prezydenta Bydgoszczy z rąk Rafała Bruskiego/fot: Maciej Wilkowski

Po ponad siedmiu latach pracę w bydgoskim ratuszu kończy zastępca prezydenta Maria Wasiak. Zostanie sekretarzem Warszawy. Na środowej sesji dziękował jej i żegnał prezydent Rafał Bruski.

– Zostawia nas, mnie najbardziej i podejmuje się innych zadań. Oczywiście nie była to łatwa decyzja, dla mnie również. Powiem tak, Mario, serdecznie Tobie dziękuję. W związku z tym pozwolę sobie tu, z moim orszakiem wręczyć medal prezydenta miasta Bydgoszczy. Mirek ma piękne kwiaty i jeszcze coś na pamiątkę – podziękował Rafał Bruski.

– Szanowni Państwo, po raz ostatni mam przyjemność powiedzieć „prezydent Maria Wasiak”. Z tej Bydgoszczy odchodzę nie dlatego, że chciałam, tylko trochę ze względów rodzinnych. Muszę się przenieść bliżej rodziny i tak się złożyło, że powstała taka możliwość najęcia się do trochę cięższej pracy. Myślę, że to bydgoskie doświadczenie bardzo mi pomoże. Bardzo Państwu dziękuję, życzę wszystkiego najlepszego, dużo radości z pracy na rzecz Bydgoszczy, optymizmu i siły ducha. Dobrego zdrowia i wszystkiego najlepszego, dziękuję bardzo – pożegnała się odchodząca z urzędu Maria Wasiak.

Maria Wasiak od 2014 do 2015 roku była ministrem infrastruktury i rozwoju. W 2016 roku została zastępcą prezydenta Bydgoszczy. Nadzorowała m.in. Wydział Funduszy Europejskich oraz Miejską Pracownią Urbanistyczną. Wiadomo, że jej obowiązki rozdzielone zostaną między prezydenta i pozostałych trzech jego zastępców.

Relacja Macieja Wilkowskiego

Region

Remont Wiaduktów Warszawskich: umowa podpisana. Jak długo potrwają prace [wideo, galeria]

Remont Wiaduktów Warszawskich: umowa podpisana. Jak długo potrwają prace? [wideo, galeria]

2021-11-03, 07:47
Raport po kontrolach gimbusów. Region wypadł w tych testach kiepsko. Dlaczego

Raport po kontrolach gimbusów. Region wypadł w tych testach kiepsko. Dlaczego?

2021-11-03, 06:52
Walka o drzewa w Żninie. Chcą je wyciąć, by zbudować ścieżkę rowerową i parkingi

Walka o drzewa w Żninie. Chcą je wyciąć, by zbudować ścieżkę rowerową i parkingi

2021-11-02, 20:11
Blisko 17 tys. zł zebrano podczas kwesty na rzecz cmentarza św. Jerzego w Toruniu

Blisko 17 tys. zł zebrano podczas kwesty na rzecz cmentarza św. Jerzego w Toruniu

2021-11-02, 19:20
Wszystkie psy zdały egzamin. A testy odbywały się w środku lasu [zdjęcia]

Wszystkie psy zdały egzamin. A testy odbywały się w środku lasu! [zdjęcia]

2021-11-02, 18:39
Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej Mandat pewny Policja z dronem w Buszkowie [wideo]

Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej? Mandat pewny! Policja z dronem w Buszkowie [wideo]

2021-11-02, 17:40
Dzień Zaduszny: czas zadumy i modlitwy. Spojrzeliśmy na cmentarze z góry [film z drona]

Dzień Zaduszny: czas zadumy i modlitwy. Spojrzeliśmy na cmentarze z góry [film z drona]

2021-11-02, 16:07
Cywilni pracownicy policji w regionie nie wykluczają zaostrzenia protestu

Cywilni pracownicy policji w regionie nie wykluczają zaostrzenia protestu

2021-11-02, 14:18
Włocławianka odebrała poród na dworze, w czasie spaceru z psami

Włocławianka odebrała poród na dworze, w czasie spaceru z psami!

2021-11-02, 13:17
26 ton odpadów wjechało do Polski. Transport zatrzymano w regionie [wideo]

26 ton odpadów wjechało do Polski. Transport zatrzymano w regionie [wideo]

2021-11-02, 12:20
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę