Maria Wasiak pożegnała się z bydgoskim ratuszem. Przejmuje rolę sekretarza Warszawy

2023-06-21, 20:21  Maciej Wilkowski/Redakcja
Maria Wasiak na sesji bydgoskiej Rady Miasta otrzymała medal prezydenta Bydgoszczy z rąk Rafała Bruskiego/fot: Maciej Wilkowski

Maria Wasiak na sesji bydgoskiej Rady Miasta otrzymała medal prezydenta Bydgoszczy z rąk Rafała Bruskiego/fot: Maciej Wilkowski

Po ponad siedmiu latach pracę w bydgoskim ratuszu kończy zastępca prezydenta Maria Wasiak. Zostanie sekretarzem Warszawy. Na środowej sesji dziękował jej i żegnał prezydent Rafał Bruski.

– Zostawia nas, mnie najbardziej i podejmuje się innych zadań. Oczywiście nie była to łatwa decyzja, dla mnie również. Powiem tak, Mario, serdecznie Tobie dziękuję. W związku z tym pozwolę sobie tu, z moim orszakiem wręczyć medal prezydenta miasta Bydgoszczy. Mirek ma piękne kwiaty i jeszcze coś na pamiątkę – podziękował Rafał Bruski.

– Szanowni Państwo, po raz ostatni mam przyjemność powiedzieć „prezydent Maria Wasiak”. Z tej Bydgoszczy odchodzę nie dlatego, że chciałam, tylko trochę ze względów rodzinnych. Muszę się przenieść bliżej rodziny i tak się złożyło, że powstała taka możliwość najęcia się do trochę cięższej pracy. Myślę, że to bydgoskie doświadczenie bardzo mi pomoże. Bardzo Państwu dziękuję, życzę wszystkiego najlepszego, dużo radości z pracy na rzecz Bydgoszczy, optymizmu i siły ducha. Dobrego zdrowia i wszystkiego najlepszego, dziękuję bardzo – pożegnała się odchodząca z urzędu Maria Wasiak.

Maria Wasiak od 2014 do 2015 roku była ministrem infrastruktury i rozwoju. W 2016 roku została zastępcą prezydenta Bydgoszczy. Nadzorowała m.in. Wydział Funduszy Europejskich oraz Miejską Pracownią Urbanistyczną. Wiadomo, że jej obowiązki rozdzielone zostaną między prezydenta i pozostałych trzech jego zastępców.

Relacja Macieja Wilkowskiego

Region

Bydgoszczanin ukrywał się przed policją 11 lat. Udawał swojego kuzyna

Bydgoszczanin ukrywał się przed policją 11 lat. Udawał swojego kuzyna!

2021-11-19, 14:55
Promesy z Polskiego Ładu dla samorządów. Na co zostaną wydane pieniądze

Promesy z Polskiego Ładu dla samorządów. Na co zostaną wydane pieniądze?

2021-11-19, 13:55
Sprawdź czy nie masz zaćmy Bezpłatne badania w Bydgoszczy

Sprawdź czy nie masz zaćmy! Bezpłatne badania w Bydgoszczy

2021-11-19, 12:55
Rozmowy o współpracy i unijnych pieniądzach. Konsultacje marszałka z samorządowcami

Rozmowy o współpracy i unijnych pieniądzach. Konsultacje marszałka z samorządowcami

2021-11-19, 11:55
Mamy zaćmę na oku. Bezpłatne badania dla mieszkańców Bydgoszczy

„Mamy zaćmę na oku”. Bezpłatne badania dla mieszkańców Bydgoszczy

2021-11-19, 08:40
Cudzoziemcy są często ofiarami przestępstw. Ma im pomóc specjalna infolinia

Cudzoziemcy są często ofiarami przestępstw. Ma im pomóc specjalna infolinia

2021-11-19, 06:50
Na czym trzeba zaoszczędzić Radni o przyszłorocznym budżecie Torunia

Na czym trzeba zaoszczędzić? Radni o przyszłorocznym budżecie Torunia

2021-11-18, 20:11
Bilety autobusowe, opłaty za parkingi i żłobki w górę. Drożej w Inowrocławiu

Bilety autobusowe, opłaty za parkingi i żłobki w górę. Drożej w Inowrocławiu

2021-11-18, 19:22
Wojewoda: Każdy szpital powinien mieć miejsca covidowe, większość już ma

Wojewoda: Każdy szpital powinien mieć miejsca covidowe, większość już ma

2021-11-18, 18:35
Samochód potrącił pieszą na przejściu. Wypadek na dziesiątce

Samochód potrącił pieszą na przejściu. Wypadek na „dziesiątce"

2021-11-18, 17:48
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę