Maria Wasiak pożegnała się z bydgoskim ratuszem. Przejmuje rolę sekretarza Warszawy

2023-06-21, 20:21  Maciej Wilkowski/Redakcja
Maria Wasiak na sesji bydgoskiej Rady Miasta otrzymała medal prezydenta Bydgoszczy z rąk Rafała Bruskiego/fot: Maciej Wilkowski

Maria Wasiak na sesji bydgoskiej Rady Miasta otrzymała medal prezydenta Bydgoszczy z rąk Rafała Bruskiego/fot: Maciej Wilkowski

Po ponad siedmiu latach pracę w bydgoskim ratuszu kończy zastępca prezydenta Maria Wasiak. Zostanie sekretarzem Warszawy. Na środowej sesji dziękował jej i żegnał prezydent Rafał Bruski.

– Zostawia nas, mnie najbardziej i podejmuje się innych zadań. Oczywiście nie była to łatwa decyzja, dla mnie również. Powiem tak, Mario, serdecznie Tobie dziękuję. W związku z tym pozwolę sobie tu, z moim orszakiem wręczyć medal prezydenta miasta Bydgoszczy. Mirek ma piękne kwiaty i jeszcze coś na pamiątkę – podziękował Rafał Bruski.

– Szanowni Państwo, po raz ostatni mam przyjemność powiedzieć „prezydent Maria Wasiak”. Z tej Bydgoszczy odchodzę nie dlatego, że chciałam, tylko trochę ze względów rodzinnych. Muszę się przenieść bliżej rodziny i tak się złożyło, że powstała taka możliwość najęcia się do trochę cięższej pracy. Myślę, że to bydgoskie doświadczenie bardzo mi pomoże. Bardzo Państwu dziękuję, życzę wszystkiego najlepszego, dużo radości z pracy na rzecz Bydgoszczy, optymizmu i siły ducha. Dobrego zdrowia i wszystkiego najlepszego, dziękuję bardzo – pożegnała się odchodząca z urzędu Maria Wasiak.

Maria Wasiak od 2014 do 2015 roku była ministrem infrastruktury i rozwoju. W 2016 roku została zastępcą prezydenta Bydgoszczy. Nadzorowała m.in. Wydział Funduszy Europejskich oraz Miejską Pracownią Urbanistyczną. Wiadomo, że jej obowiązki rozdzielone zostaną między prezydenta i pozostałych trzech jego zastępców.

Relacja Macieja Wilkowskiego

Region

Będzie moc w Grudziądzu. Orlen wybuduje elektrownię gazowo-parową

Będzie moc w Grudziądzu. Orlen wybuduje elektrownię gazowo-parową!

2021-12-17, 17:48
Jakie objawy przy Omikronie Mówi o tym dr Paweł Rajewski

Jakie objawy przy Omikronie? Mówi o tym dr Paweł Rajewski

2021-12-17, 16:45
Kierowca hyundaia przejechał leżącą na drodze kobietę. 60-latka nie żyje

Kierowca hyundaia przejechał leżącą na drodze kobietę. 60-latka nie żyje

2021-12-17, 13:05
Nowe wozy dla strażaków. Są też odznaczenia dla tych, którzy przeżyli wypadek

Nowe wozy dla strażaków. Są też odznaczenia dla tych, którzy przeżyli wypadek

2021-12-17, 12:16
Ocalili życie, ale spłonęło wszystko. Pomóż rodzinie policjanta odbudować dom [zdjęcia]

Ocalili życie, ale spłonęło wszystko. Pomóż rodzinie policjanta odbudować dom [zdjęcia]

2021-12-17, 10:05
Nowe biuro PO we Włocławku. Na dyżurach posłowie i prezydent miasta

Nowe biuro PO we Włocławku. Na dyżurach posłowie i prezydent miasta

2021-12-17, 07:49
O pieniądzach na sesji toruńskiej rady miasta - tych dużych i mniejszych

O pieniądzach na sesji toruńskiej rady miasta - tych dużych i mniejszych

2021-12-16, 20:20
Choinka dla życia, czyli drzewko w prezencie dla krwiodawców

„Choinka dla życia”, czyli drzewko w prezencie dla krwiodawców

2021-12-16, 19:18
Sala, która pozwoli rodzicom godnie pożegnać swoje dziecko

Sala, która pozwoli rodzicom godnie pożegnać swoje dziecko

2021-12-16, 18:20
W Nowej Wsi Wielkiej doszczętnie spłonął domek jednorodzinny...[zdjęcia]

W Nowej Wsi Wielkiej doszczętnie spłonął domek jednorodzinny...[zdjęcia]

2021-12-16, 14:40
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę