Kto ostatni w kolejce? Takich pytań nie ma w Poliklinice Szpitala Wojskowego

2023-04-06, 16:41  Monika Siwak/Redakcja
W czwartek - z okazji Święta Wojskowej Służby Zdrowia - podsumowano działania poradni/fot. Monika Siwak

W czwartek - z okazji Święta Wojskowej Służby Zdrowia - podsumowano działania poradni/fot. Monika Siwak

Bez pytania kto po kim i sporów w kolejce, za to z wyświetlanym numerem dla każdego pacjenta - tak działa poradnia w nowym budynku Polikliniki w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy. Zbudowano ją za 70-milionową dotację od Ministerstwa Obrony.

Otwarcie poradni miało miejsce podczas pandemii. W czwartek - z okazji Święta Wojskowej Służby Zdrowia - podsumowano jej działania. – W 2022 roku udzieliliśmy 150 tysięcy porad specjalistycznych, 112 tysięcy porad lekarza rodzinnego i 101 tysięcy stomatologicznych – mówił pułkownik dr Paweł Jakubczyk, kierownik Polikliniki. – Budynek Polikliniki to prawie 10 tysięcy metrów kwadratowych. Mamy nowoczesny system kolejkowania chorych, pacjent jest wywoływany specjalnym kodem. Korytarze są przestrzenne i pacjenci mają gdzie usiąść, a pomieszczenia są klimatyzowane.

Nowa Poliklinika to: 11 gabinetów Podstawowej Opieki Zdrowotnej, 40 gabinetów diagnostyczno–zabiegowych, 43 gabinety diagnostyczne, zakład radiologii, gabinety gastrologiczne z pracownią endoskopową, 13 stanowisk dializacyjnych, nowoczesny blok operacyjny z salą wybudzeń, poradnia hematologiczna, poradnia dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym.

– Pierwszy kontakt pacjenta z lekarzem to jest lekarz rodzinny czy też specjalista w Poliklinice. W dobie pandemii to lekarze rodzinni sami przyszli do mnie i prosili, że teleporady należy ograniczyć do minimum - mówi dr Jakubczyk. - Jako pierwsi w województwie kujawsko-pomorskim zaczęliśmy przyjmować pacjentów w sposób tradycyjny, tak nas uczono na studiach. Pacjent musi opatrzony, obejrzany, osłuchany. Nikomu nie odmówiliśmy pomocy.

Z okazji Święta Wojskowej Służby Zdrowia wręczono pamiątkowe medale Szpitala Wojskowego. Otrzymali je m.in. Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko–pomorski i Magdalena Daszkiewicz, szefowa wydziału zdrowia w Urzędzie Wojewódzkim.

Relacja Moniki Siwak

Region

Kiermasz książek, biżuterii i...plonów z działek i ogrodów. Cel: wyposażyć bar przy Bazylice

Kiermasz książek, biżuterii i...plonów z działek i ogrodów. Cel: wyposażyć bar przy Bazylice

2024-08-06, 15:58
Siedmioletni chłopiec wjechał na rowerze prosto pod tramwaj. Wypadek w Grudziądzu

Siedmioletni chłopiec wjechał na rowerze prosto pod tramwaj. Wypadek w Grudziądzu

2024-08-06, 15:04
Włocławek opuści nasze województwo Prezydent Kukucki napisał w tej sprawie do premiera Tuska

Włocławek opuści nasze województwo? Prezydent Kukucki napisał w tej sprawie do premiera Tuska

2024-08-06, 13:33
Rośnie liczba pacjentów zakażonych bakterią New Dehli w Inowrocławiu. Wykryto 20 przypadków

Rośnie liczba pacjentów zakażonych bakterią New Dehli w Inowrocławiu. Wykryto 20 przypadków

2024-08-06, 12:48
Podszywał się pod lekarza. Oszust wyłudził od 87-letniej bydgoszczanki ponad 70 tysięcy złotych

Podszywał się pod lekarza. Oszust wyłudził od 87-letniej bydgoszczanki ponad 70 tysięcy złotych

2024-08-06, 12:09
Miłośnicy adrenaliny jeżdżą po Toruniu. Nocne rajdy motocyklowe niepokoją mieszkańców

Miłośnicy adrenaliny jeżdżą po Toruniu. Nocne rajdy motocyklowe niepokoją mieszkańców

2024-08-06, 11:31
Szpital w Grudziądzu kluczowy dla bezpieczeństwa Rozmowa prezydenta miasta z ministrem Siemoniakiem

Szpital w Grudziądzu kluczowy dla bezpieczeństwa? Rozmowa prezydenta miasta z ministrem Siemoniakiem

2024-08-06, 10:31
Terminal w Emilianowie może przynieść miliardowe zyski, a projekt jest zagrożony. Prezes spółki w Rozmowie Dnia

Terminal w Emilianowie może przynieść miliardowe zyski, a projekt jest zagrożony. Prezes spółki w „Rozmowie Dnia”

2024-08-06, 09:04
Kamienica na bydgoskim Śródmieściu odzyskała dawny blask. Kończy się rewitalizacja budynku

Kamienica na bydgoskim Śródmieściu odzyskała dawny blask. Kończy się rewitalizacja budynku

2024-08-06, 06:49
Bydgoskie fotopułapki skutecznie walczą ze śmieciarzami. Miasto zakupi kolejne urządzenia

Bydgoskie fotopułapki skutecznie walczą ze „śmieciarzami”. Miasto zakupi kolejne urządzenia

2024-08-05, 21:31
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę