Co dalej z przeprawą między Ostrówkiem a Złotowem? Mieszkańcy boją się, że zniknie na stałe

2022-10-28, 18:39  Marcin Glapiak/Redakcja
Prom wymaga remontu, jednak przetargi na jego wykonanie zostały unieważnione. Powodem były zbyt wysokie koszty/fot. Marcin Glapiak

Prom wymaga remontu, jednak przetargi na jego wykonanie zostały unieważnione. Powodem były zbyt wysokie koszty/fot. Marcin Glapiak

Od najbliższego poniedziałku (31 października) przez następne pół roku nie będzie kursować prom po jeziorze Gopło, a łączący Ostrówek ze Złotowem. Tego dnia kończy się zdolność żeglugowa promu, który ma przejść remont. Mieszkańcy Ostrówka obawiają się jednak, że głównego środka komunikacji zostaną pozbawieni na stałe.

– Obawiamy się, że 2 listopada prom będzie wyciągnięty i rozpołowiony. Remont teoretycznie się zacznie, i na tym stanie, będziemy się z tym bujać aż do wiosny. I nie wiadomo, czy będzie dalej robiony, czy nie – mówią.

Podkreślają, że brak przeprawy będzie dla nich dużym utrudnieniem. – Nie będziemy mogli dostać się do lekarza, udać się po artykuły spożywcze. Nie wszyscy mają pojazdy – wskazują.

Gmina Kruszwica na czas remontu promu zapewni komunikację zastępczą w postaci autobusów, ale to mieszkańców nie zadowala. Burmistrz Dariusz Witczak deklaruje, że po przymusowej przerwie prom będzie kursować, tak jak wcześniej.

- Zakładamy, że prom będzie dalej funkcjonował. Trzykrotne próby wyłonienia wykonawcy remontu zakończyły się niepowodzeniem ze względu na zbyt wysokie oferty, w budżecie po prostu nie mieliśmy takich środków. Doprowadziło to do sytuacji, że musimy przerwać przeprawę promową i prom wydokować – tłumaczy.

Mówią mieszkańcy Ostrówka

Mówi burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak

Region

Nie tylko wampirka  wykopaliska w Pniu trwają. W sobotę można je zobaczyć [zdjęcia]

Nie tylko „wampirka” – wykopaliska w Pniu trwają. W sobotę można je zobaczyć! [zdjęcia]

2025-07-09, 09:16
Miał dwa zakazy prowadzenia auta, był pijany. Uderzył w drzewo i uciekał przed policją

Miał dwa zakazy prowadzenia auta, był pijany. Uderzył w drzewo i uciekał przed policją

2025-07-08, 21:07
Jedenaście autobusów elektrycznych wyjedzie na ulice Bydgoszczy. Umowa podpisana [wideo, zdjęcia]

Jedenaście autobusów elektrycznych wyjedzie na ulice Bydgoszczy. Umowa podpisana [wideo, zdjęcia]

2025-07-08, 20:08
Miejski autobus utknął na przejeździe w Inowrocławiu. Kierowca stracił prawo jazdy [wideo]

Miejski autobus utknął na przejeździe w Inowrocławiu. Kierowca stracił prawo jazdy [wideo]

2025-07-08, 19:10
Czekamy na burze i opady deszczu, poziom wód można wzrosnąć. Jest apel wojewody

Czekamy na burze i opady deszczu, poziom wód można wzrosnąć. Jest apel wojewody!

2025-07-08, 18:15
Zderzyły się trzy ciężarówki i samochód osobowy. Karambol na dziesiątce w Przyłubiu

Zderzyły się trzy ciężarówki i samochód osobowy. Karambol na „dziesiątce" w Przyłubiu

2025-07-08, 17:28
29-letni Kolumbijczyk z zarzutem zabójstwa aresztowany Do celi trafiło także 10 innych osób

29-letni Kolumbijczyk z zarzutem zabójstwa aresztowany! Do celi trafiło także 10 innych osób

2025-07-08, 16:21
Włamał się do domu i ukradł mięso z lodówki. Grozi mu do 10 lat więzienia

Włamał się do domu i ukradł… mięso z lodówki. Grozi mu do 10 lat więzienia

2025-07-08, 15:27
Na rozbudowę potrzeba 300 mln zł. Centrum Onkologii ponownie wnioskuje o dotację

Na rozbudowę potrzeba 300 mln zł. Centrum Onkologii ponownie wnioskuje o dotację

2025-07-08, 14:04
Samochód uderzył w drzewo pod Chełmnem. 41-latka trafiła do szpitala

Samochód uderzył w drzewo pod Chełmnem. 41-latka trafiła do szpitala

2025-07-08, 13:21
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę