Inowrocławska filia Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej oficjalnie otwarta

2022-05-12, 19:18  Elżbieta Rupniewska/Redakcja
Prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak poświęcił filię Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Inowrocławiu./fot. Elżbieta Rupniewska

Prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak poświęcił filię Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Inowrocławiu./fot. Elżbieta Rupniewska

Prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak poświęcił filię Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Inowrocławiu./fot. Elżbieta Rupniewska

Prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak poświęcił filię Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Inowrocławiu./fot. Elżbieta Rupniewska

Prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak poświęcił filię Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Inowrocławiu./fot. Elżbieta Rupniewska

Prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak poświęcił filię Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Inowrocławiu./fot. Elżbieta Rupniewska

Filia gnieźnieńskiej Caritas w Inowrocławiu mieści się na terenie parafii farnej św. Mikołaja, przy ulicy księdza Gordona 2. Fot. Maciej Miś

Filia gnieźnieńskiej Caritas w Inowrocławiu mieści się na terenie parafii farnej św. Mikołaja, przy ulicy księdza Gordona 2. Fot. Maciej Miś

Prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak poświęcił filię Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Inowrocławiu. Placówka została powołana do życia 1 lipca 2020 roku, ale ze względu na pandemię wolontariusze pracowali w terenie. Teraz odbyło się oficjalne i uroczyste przekazanie fili do użytku.

- To nie ma być miejsce i tak go nie postrzegamy, jako miejsce, które będzie wyręczać wszystkie parafialne wspólnoty z podejmowania troski o osoby potrzebujące - mówił arcybiskup Wojciech Polak.

- Już od lat była taka potrzeba, żeby w dużym mieście, jakim jest Inowrocław, niektóre rzeczy usprawnić. Gniezno jest 60 km stąd i łatwiej jest, tu na miejscu, koordynować chociażby taką codzienną pomoc żywnościową - powiedział ksiądz Marcin Łojko kierownik filii Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Inowrocławiu.

- Chcielibyśmy bardzo rozszerzyć działalność wolontariatu w Inowrocławiu. Pandemia niestety troszeczkę przystopowała nasze prace, nie było możliwości takiego spotkania, a dzisiaj taka okazja się w końcu nadarzyła - dodała Dorota Matuszewska, zastępca kierownika inowrocławskiej filii.

Filia gnieźnieńskiej Caritas w Inowrocławiu mieści się na terenie parafii farnej św. Mikołaja, przy ulicy księdza Gordona 2.

Inowrocławska filia Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej oficjalnie otwarta (Popołudnie z nami)

Inowrocław

Region

Wypadek na DK nr 10 w Przyłubiu. Czołowe zderzenie dwóch aut osobowych. Są ranni

Wypadek na DK nr 10 w Przyłubiu. Czołowe zderzenie dwóch aut osobowych. Są ranni

2024-06-22, 12:01
Seniorzy zorganizowali kiermasz rzeczy używanych. Każdy mógł wyszperać coś dla siebie

Seniorzy zorganizowali kiermasz rzeczy używanych. Każdy mógł „wyszperać” coś dla siebie!

2024-06-22, 07:51
1. Pomorska Brygada Logistyczna świętowała 20. urodziny Piknik w Myślęcinku [zdjęcia]

1. Pomorska Brygada Logistyczna świętowała 20. urodziny! Piknik w Myślęcinku [zdjęcia]

2024-06-21, 20:57
Są pieniądze na nowe żłobki. Posłanka Karolewska zachęca do składania wniosków

Są pieniądze na nowe żłobki. Posłanka Karolewska zachęca do składania wniosków

2024-06-21, 20:28
Tak na zakończenie roku bawili się uczniowie Naszej Jedynki w Bydgoszczy [wideo, zdjęcia]

Tak na zakończenie roku bawili się uczniowie „Naszej Jedynki” w Bydgoszczy! [wideo, zdjęcia]

2024-06-21, 19:41
Wybory uzupełniające do Senatu. Sikorowski: Oferta koalicyjna od PiS-u nie przyszła

Wybory uzupełniające do Senatu. Sikorowski: Oferta koalicyjna od PiS-u nie przyszła

2024-06-21, 18:52
Ta klasa miała najlepszą średnią w Toruniu Uczniów nagrodził prezydent Gulewski

Ta klasa miała najlepszą średnią w Toruniu! Uczniów nagrodził prezydent Gulewski

2024-06-21, 18:15
Tragedia na DK 10 w Cierpicach. Doszło do czołowego zderzenia, zginął 36-latek [aktualizacja]

Tragedia na DK 10 w Cierpicach. Doszło do czołowego zderzenia, zginął 36-latek [aktualizacja]

2024-06-21, 17:57
Wojsko ich potrzebuje Pierwsi uczestnicy projektu MON ukończyli bydgoską Branżówkę

Wojsko ich potrzebuje! Pierwsi uczestnicy projektu MON ukończyli bydgoską „Branżówkę”

2024-06-21, 17:15
Przed uczniami dwa miesiące laby Wojewódzkie zakończenie roku w Osiu

Przed uczniami dwa miesiące „laby”! Wojewódzkie zakończenie roku w Osiu

2024-06-21, 16:39
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę