Niedziela, 19 września 2021 r.   Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Polskie Radio PiK
Wsłuchaj się w codzienność Cichej Doliny
Forum Rolnika 2021

Polecamy w Polskim Radiu PiK

Andrzej Krystek
Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.

Pierwszy dzień tygodnia

dzisiaj po godz. 07:00

Ewa Dąbrowska
Cykl audycji publicystycznych o wierze i duchowości człowieka, dokumentujący najważniejsze wydarzenia z życia Kościoła powszechnego i lokalnego. Religijne spory, problemy etyczne i filozoficzne, sens Ewangelii i nauki Chrystusa. Reportaże, informacje, wywiady, komentarze i historie zwykłych ludzi dotyczące uniwersalnych wartości chrześcijańskich, a także godności, prawa naturalnego i moralności.

Piosenki na życzenie

dzisiaj po godz. 08:06

Krzysztof Wilczyński
Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.

Śniadanie z muzami

dzisiaj po godz. 10:00

Ewa Dąbska
W magazynie publicystyki kulturalnej „Śniadanie z Muzami” m.in.: o inauguracji 59. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego i o premierze spektaklu „Katyń. Teoria barw” w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Powiemy o premierze musicalu „Bulwar zachodzącego słońca” w Operze Nova i zdamy relację z festiwalu „Vintage Photo”. Mówić będziemy też o festiwalu „Przeźrocza”, a także o wystawie w toruńskiej galerii Wozownia. Odwiedzimy także kolejne wydarzenie w ramach „Europejskich Dni Dziedzictwa” czyli imprezę pt. „Wśród zamków i miejsc chmielem pachnących” w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Zaprasza Ewa Dąbska.

Gramy w Wami

dzisiaj po godz. 12:00

Piotr Majewski
Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek- to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie "Gramy z Wami"! ‘’Gramy z Wami’’ łagodnie i pogodnie, ‘’Gramy z Wami’’ największe hity lat 80-tych, 90-tych, ale też XXI wieku

Rodzinny PiKnik

dzisiaj po godz. 14:00

Tomasz Kaźmierski
Zabawa i rekreacja, nasze pasje i podróże, odkrywanie tajemnic i lokalnych historii, wspólne zdrowe gotowanie – to wszystko w rodzinnym gronie! Wspólnie odkrywamy, wspólnie poznajemy, wspólnie wspominamy…

Dwie strony sztuki

dzisiaj po godz. 17:00

Bogumiła Wresiło i Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Program literacko-filmowy. Recenzje ksiażek, relacje w wydarzen literackich , spotkania z pisarzami, cykl Książki pod Lupą. W części filmowej relacje z wydarzen filmowych, szczególnie regionalnych. Wywiady z aktorami, reżyserami. Zapowiedzi filmowych premier oraz wydarzen, recenzje filmów oraz prezentacja muzyki filmowej. Konkursy, w których wygrać można bilet od kina lub książkę.

Sztuka życia

dzisiaj po godz. 19:00

Ziarna losu

dzisiaj po godz. 20:00

Michał Słobodzian
Jednym z głównych bohaterów niedzielnego spotkania będzie czas. Dokumentując jego upływ można uchwycić lęki, obawy, nadzieje i przemiany człowieka. Po raz pierwszy bohaterów reportażu spotkałem 10 lat temu. Wciąż jeszcze uczyli się życia z Dorotką, dzieckiem z zespołem Downa. Sporo było obaw, ale i nadziei. Już wtedy podkreślali, że los swojego dziecka mają we własnych rękach. Jak teraz wygląda życie Doroty Targowskiej. Jakie ma marzenia? Co myślą i czują jej rodzice, tuż przed 18-tymi urodzinami córki? Zapraszam do wysłuchania reportażu pt. "Musi się dziać".

Pomysł, innowacja, Kariera

dzisiaj po godz. 21:00

Tomasz Kaźmierski
Audycja w całości poświęcona Zjazdowi Fizyków Polskich w Bydgoszczy. Poznamy również sylwetki wybitnych naukowców, którzy w Bydgoszczy lub pod Bydgoszczą się urodzili i dokonali ważnych odkryć, a o nich i ich dorobku niewielu dziś pamięta, byli to Hugo Hergesell i Erich Regener.

autodoc.pl
www.CZESCIauto24.pl

Reportaże

19 września 2021

Jednym z głównych bohaterów niedzielnego spotkania będzie czas. Dokumentując jego upływ, można uchwycić lęki, obawy, nadzieje i przemiany człowieka. Po raz pierwszy bohaterów reportażu spotkałem 10 lat temu. Wciąż jeszcze uczyli się życia z Dorotką, dzieckiem z zespołem Downa. Sporo było obaw, ale i nadziei. Już wtedy podkreślali, że los swojego dziecka mają we własnych rękach. Jak teraz wygląda życie Doroty Targowskiej. Jakie ma marzenia? Co myślą i czują jej rodzice, tuż przed 18-tymi urodzinami córki? Zaprasza ...

Muzyka

Muzyczne nowości tygodnia 13-19.09.2021

Andrzej Piaseczny - '50/50' Ed Sheeran - 'Shivers' Feel - 'Lubię na Ciebie patrzeć' George Cosby - 'She Got It Bad' Santana, Rob Thomas, American Authors - 'Move' Zak Abel - 'Less Of A Man' Ed Sheeran - Shivers Feel - Lubię na Ciebie patrzeć George Cosby - She Got It Bad Santana, Rob Thomas, American Authors - Move Zak Abel - Less Of A Man

Wideo

Fotogalerie

Enteo.pl
Audytorium17
Związek Pracodawców Mediów Publicznych
Cyfryzacja radia