Środa, 01 lutego 2023 r.   Imieniny: Brygidy, Ignacego, Seweryna
Polskie Radio PiK
Czytamy dla Ciebie... Posłuchaj!

Polecamy w Polskim Radiu PiK

Zawsze Dzień Dobry

dzisiaj po godz. 06:00

Daria Kosmala
W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

PiKtogramy

dzisiaj po godz. 09:00

Ewa Kurzawa
Magazyn PiKtogramy – codzienny poradnik językowy, kalendarium, historia, ludzie, zabytki i kuchnia regionu, zjawiska społeczne w codziennych komentarzach socjologa, filozofa, etyka, psychologa i coacha, a o 11:40 kolejny odcinek powieści.

Pytać każdy może

dzisiaj po godz. 12:10

Od ucha do ucha

dzisiaj po godz. 13:00

Bogumiła Wresiło i Eryk Hełminiak
Ciekawostki, newsy ze świata znanych i lubianych, sportowe fakty, najważniejsze wydarzenia w regionie, informacje, konkursy z nagrodami, dużo dobrej muzyki, ale przede wszystkim UŚMIECH! I to od ucha do ucha!

Popołudnie z nami

dzisiaj po godz. 15:07

Magda Jasińska
Reporterskie podsumowanie dnia oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów.

W dobrym tonie

dzisiaj po godz. 17:00

Ewa Dąbrowska
Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

Regionalny Punkt Widzenia

dzisiaj po godz. 18:00


Magazyn o gospodarce, regionalnych inicjatywach pozarządowych, kulturze, nowych trendach i zjawiskach oraz rozmowy z ekspertami.

Pomorze i Kujawy - nasza historia

dzisiaj po godz. 19:00

Robert Erdmann, Elżbieta Rupniewska
Audycja z udziałem historyków przedstawiająca najważniejsze i najciekawsze wydarzenia z historii regionu.

Wygadani, oczytani, osłuchani

dzisiaj po godz. 20:00

Ewa Dąbska
Audycja propagująca wiedzę o języku polskim i kanonie literackim, którą mieć powinien przynajmniej maturzysta. W audycji między innymi: porady językoznawców jak mówić i pisać poprawnie, regionalizmy, gwary środowiskowe, ale także język współczesnej młodzieży, zapożyczenia, język branżowy. Podpowiemy, jak napisać podanie, życiorys, inne pisma urzędowe. Będą też konkursy z nagrodami książkowymi. A to wszystko okraszone polską piosenką aktorską, z dobrym tekstem i ambitną muzyką.

Muzyczne podróże

dzisiaj po godz. 22:00

Adam Droździk
Audycja oparta na twórczości „niecodziennej”, nieznajdującej miejsca w innych pasmach. Ideą główną są muzyczne podróże w różne strony świata, bogate w dźwięki wyróżniające owe krainy różnorodnością, odmiennością, oryginalnością i egzotyką brzmienia. Pokonujemy również czas, wyruszając w podróże sentymentalne, wracając do momentów ważnych dla historii muzyki w różnych jej odcieniach.

Reportaże

„Nie mieszczące się szczęście”

„Nie mieszczące się szczęście” emisja: 30 stycznia 2023 reportaż Żanety Walentyn z Polskiego Radia PiK. „Żydzi szli do gazu, a na nas nie robiło to najmniejszego wrażenia” - mówi Jacek Zieliniewicz opowiadając o swoim uwięzieniu w obozie koncentracyjnym. O swoich przeżyciach opowiada więzień obozu Auschwitz. Reportaż archiwalny Żanety Walentyn z 2007 roku.

Muzyka

Muzyczne nowości tygodnia 30.01-05.02.2023

Agnieszka Chylińska - 'Drań' Rita Ora - 'You Only Love Me' Sara Chmiel & Gromee - 'Ty i ja' Lady Blackbird - 'Woman' Sam Smith, Calvin Harris, Jessie Reyez - 'I'm Not Here To Make Friends' Agnieszka Chylińska - Drań Rita Ora - You Only Love Me Sara Chmiel & Gromee - Ty i ja Lady Blackbird - Woman Sam Smith, Calvin Harris, Jessie Reyez - I'm Not Here To Make Friends

Wideo

Fotogalerie

Cyfryzacja radia
Audytorium17
Enteo.pl
Szukasz pracy? Szukaj tutaj!
Związek Pracodawców Mediów Publicznych