Wtorek, 04 października 2022 r.   Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Polskie Radio PiK
Leszczyńskiego
Wstawaj! Szkoda dnia!
Forum Rolnika 2022

Polecamy w Polskim Radiu PiK

Ireneusz Sanger
W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

PiKtogramy

dzisiaj po godz. 09:00

Piotr Majewski
Magazyn PiKtogramy – codzienny poradnik językowy, kalendarium, historia, ludzie, zabytki i kuchnia regionu, zjawiska społeczne w codziennych komentarzach socjologa, filozofa, etyka, psychologa i coacha, a o 11:40 kolejny odcinek powieści.

Pytać każdy może

dzisiaj po godz. 12:10

Od ucha do ucha

dzisiaj po godz. 13:00

Bogumiła Wresiło
Ciekawostki, newsy ze świata znanych i lubianych, sportowe fakty, najważniejsze wydarzenia w regionie, informacje, konkursy z nagrodami, dużo dobrej muzyki, ale przede wszystkim UŚMIECH ! I to od ucha do ucha!

Popołudnie z nami

dzisiaj po godz. 15:07

Ireneusz Sanger
Reporterskie podsumowanie dnia oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów.

W dobrym tonie

dzisiaj po godz. 17:00

Ewa Dąbrowska
Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

Regionalny Punkt Widzenia

dzisiaj po godz. 18:00

Tomasz Kaźmierski
W audycji zastanawiać się będziemy nad współistnieniem muzyki i obrazu, przede wszystkim w kontekście kolejnej, 11. edycji Festiwalu Fonomo. Podczas imprezy zaprezentowane zostaną filmy oraz posłuchać będzie można koncertów. Bedą też warsztaty, wystawy, a także zorganizowana zostanie debata: „Jak dziś słuchać muzyki?”. Zatem zgodnie z hasłem festiwalu wspólnie: „Zobaczmy muzykę i posłuchajmy filmu”.

Złapani w sieć

dzisiaj po godz. 19:00

Jolanta Fischer
Przyglądamy się internetowym wyzwaniom. Zabawy, popularne wśród spragnionej mocnych wrażeń młodzieży, często wcale nie są zabawne i niejednokrotnie kończą się tragedią. Jak uchronić najmłodszych przed pokusą zaimponowania rówieśnikom i zaszczepić w nich zasady zdrowego rozsądku? Czy wszystkie wirtualne wyzwania są złe i co zrobić, by to dorosłym nie zabrakło wyobraźni?

PiK-owa kawiarenka

dzisiaj po godz. 20:00

Ewa Dąbska
Pretekstem do rozmowy z gośćmi kawiarenki są wydarzenia z szeroko pojętej dziedziny kultury: obejrzany spektakl, przeczytana książka, wysłuchany koncert, a także inne ważne wydarzenia godne zainteresowania, o których się mówi.

Rock Around

dzisiaj po godz. 22:00

Adam Droździk
Pierwszy wtorek października w rockowej odsłonie zaznaczymy obecnością znanych wykonawców i szyldów. Po urlopowej przerwie sięgniemy do ofert, z których nie zdążyliśmy zaczerpnąć we wrześniu... Zabrzmi OZZY OSBOURNE i Jego Przyjaciele. Klasycznie zabrzmi VANILLA FUDGE w repertuarze LED ZEPPELIN. Z 11. albumem studyjnym wróciła grupa HOUSE OF LORDS... Czy uda się nam sięgnąć po cokolwiek jeszcze? Przekonamy się między 22:00 a 23:00. Zanim zaśniemy, pohałasujemy! Zaprasza Adam Droździk.

Reportaże

„Lenka”

„Lenka” emisja: 3 października 2022 reportaż Katarzyny Michalak z Polskiego Radia Lublin Pierwsze dni wojny dla mieszkańców Hrubieszowa podobnie jak wielu przygranicznych miejscowości były wielkim testem człowieczeństwa, zaradności i odporności psychicznej. Do miejscowej hali sportowej docierały setki uchodźców. Kiedy dziennikarze Radia Lublin byli tam pod koniec lutego br. w pewnej chwili podeszła do nich kobieta, jak się okazało wolontariuszka - Ukrainka. Chciała po prostu podziękować za to…

Muzyka

Muzyczne nowości tygodnia 03.10-09.10.2022

Beyonce - ''Cuff it'' Dylan -''Nothing lasts forever'' Ozuna - ''La copa'' Paloma Faith/Teddy Simms - ''Only love can hurt like this'' The Rasmus - ''Live and never die'' Beyonce - Cuff it Dylan - Nothing lasts forever Ozuna - La copa Paloma Faith/Teddy Simms - Only love can hurt like this The Rasmus - Live and never die

Wideo

Fotogalerie

Cyfryzacja radia
Enteo.pl
Audytorium17
Szukasz pracy? Szukaj tutaj!
Związek Pracodawców Mediów Publicznych