Niedziela, 11 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Filipa, Leona
Polskie Radio PiK » Muzyka i sport
Ogłoszenie własne nadawcy

Muzyka i sport

Najbliższe audycje:

  • 18.04. niedziela 16.30 - ŻUŻEL - PGE Ekstraliga: Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz - Moje Bermudy Stal Gorzów
  • 19.04. poniedziałek 18.00 - ŻUŻEL - eWinner 1. LIGA: Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Unia Tarnów

NIEDZIELA 18.04. (16.00-19.00)

Żużlowcy z Grudziądza rozegrają pierwszy mecz na własnym torze w nowym sezonie PGE Ekstraligi. Zooleszcz DPV Logistic GKM podejmie wicemistrzów Polski - Moje Bermudy Stal Gorzów. Gospodarze staną przed bardzo trudnym zadaniem, bo przeciwnik ma już na koncie wyjazdowe zwycięstwo z Unią Leszno. Na grudziądzkim stadionie zameldują się między innymi: mistrz świata Bartosz Zmarzlik, Martin Vaculik, Szymon Woźniak i Anders Thomsen. GKM liczy na pierwsze zwycięstwo, a do tego potrzebna będzie dobra jazda liderów: Nickiego Pedersena, Kennetha Bjerre, Przemysława Pawlickiego i Krzysztofa Kasprzaka. Szykuje się emocjonujące widowisko przy Hallera 4 i mamy nadzieję, że z happy endem dla zespołu z naszego regionu. Początek spotkania o 16.30, a nasza audycja startuje pół godziny wcześniej.

PONIEDZIAŁEK 19.04. (18.00-21.00)

To już trzecia kolejka rozgrywek eWinner Pierwszej Ligi, a bydgoscy żużlowcy wystartują po raz pierwszy w tym sezonie. Dwa pierwsze mecze Abramczyk Polonii zostały bowiem przełożone na inne terminy. A zatem na inaugurację bydgoszczanie zmierzą się na własnym torze z Unią Tanów. Bydgoszczanie chcieliby w tym sezonie powalczyć o coś więcej niż tylko utrzymanie - ich celem jest awans do rundy play-off. Ma dokonać tego zespół z kapitanem Grzegorzem Zengotą na czele. Nowymi twarzami w drużynie będą Adrian Gała i Wadim Tarasienko. W drużynie przeciwnika zobaczymy między innymi: Artura Mroczkę, Rohana Tungate'a i Pawła Miesiąca. Zabraknie natomiast kontuzjowanego Nielsa Kristiana Iversena. Pojedynek przy Sportowej 2 rozpocznie się o 18.00.


Program, w którym dominują transmisje sportowe, ale nie zapominamy o publicystyce sportowej, konkursach, promocji imprez i wspieraniu działalności klubów oraz utalentowanych sportowców.

Nie skupiamy swojej uwagi tylko na dyscyplinach najbardziej popularnych w kraju – staramy się cały czas szanować przyzwyczajenia Słuchaczy Polskiego Radia PiK i proponujemy wydarzenia najpopularniejsze na Kujawach i Pomorzu:
  • Żużlowe rozgrywki ligowe (z udziałem klubów z Torunia, Bydgoszczy i Grudziądza)
  • Ligi siatkarskie (relacje z meczów Łuczniczki Bydgoszcz i Pałacu Bydgoszcz)
  • Ligi koszykarskie (Anwil Włocławek, Polski Cukier Toruń, Artego Bydgoszcz i Energa Toruń)

Jesteśmy też na wielkich imprezach odbywających się w regionie, przekazujemy z nich relacje (Liga Światowa Siatkarzy, Tour de Pologne, mecze reprezentacji narodowych w różnych dyscyplinach, turnieje Grand Prix na żużlu, mitingi lekkoatletyczne)

Obsługujemy i promujemy wiele wydarzeń regionalnych, trudno wymienić wszystkie (Igrzyska Sportowców Wiejskich; Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży; "Wielka Wioślarska o Puchar Brdy"; biegi masowe, imprezy triathlonowe)

Staramy się poświęcać uwagę sportowi młodzieżowemu i szkolnemu.

Przekazujemy informacje dotyczące sportów mało popularnych, ale ważnych dla kujawsko-pomorskich kibiców (hokej na trawie w Rogowie, Gąsawie i Toruniu, rozgrywki superligi tenisa stołowego, zawody w motocrossie, regaty wioślarskie i kajakarskie)

Kibice piłkarscy co tydzień otrzymują dużą porcję wyników rozgrywek na szczeblu lokalnym,

Uczestniczymy w wydarzeniach sportowych dla niepełnosprawnych, obsługujemy festyny i imprezy integracyjne.