Piątek, 18 czerwca 2021 r.   Imieniny: Marka, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Muzyka i sport
Brodnica

Muzyka i sport

Najbliższe audycje:

  • 18.06. piątek 19.30 - ŻUŻEL: PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi imienia Zenona Plecha
  • 20.06. niedziela 16.30 - ŻUŻEL eWinner 1. LIGA: Aforti Start Gniezno - Abramczyk Polonia Bydgoszcz
  • 25.06. piątek 20.30 - ŻUŻEL PGE Ekstraliga: eWinner Apator Toruń - Fogo Unia Leszno

PIĄTEK 18.06. (19.00-22.00)

W piątkowy wieczór zapraszamy na Motoarenę. Odbędą się tam PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi imienia Zenona Plecha.
Na starcie w Toruniu zobaczymy najlepszych żużlowców występujących w krajowej elicie, a wśród nich trzech z klubów z naszego regionu: Jacka Holdera i Pawła Przedpełskiego z eWinner Apatora Toruń oraz Nickiego Pedersena z Zooleszcz DPV Logistic GKM-u Grudziądz. Turniej odbędzie się w piątek o 19.30, a nasza audycja "Muzyka i sport" rozpocznie się pół godziny wcześniej.

NIEDZIELA 20.06. (16.00-19.00)

W niedzielne popołudnie zapraszamy na relację ze starcia w eWinner Pierwszej Lidze Żużlowej. Abramczyk Polonia Bydgoszcz wybiera się do Gniezna, gdzie zmierzy się z Aforti Startem. Bydgoska ekipa może liczyć już na wsparcie nowego żużlowca Daniela Jeleniewskiego, ale cały czas kontuzje leczą David Bellego i Grzegorz Zengota. Czy w obecnym składzie poloniści będą w stanie pokonać gnieźnian i to na ich torze? Naszym zdaniem to zadanie bardzo trudne, ale wierzymy, że nasz zespół postara się o punkty i cały czas będzie się liczył w walce o rundę play-off. Początek meczu o 16.30.

PIĄTEK 25.06. (20.00-23.00)


Program, w którym dominują transmisje sportowe, ale nie zapominamy o publicystyce sportowej, konkursach, promocji imprez i wspieraniu działalności klubów oraz utalentowanych sportowców.

Nie skupiamy swojej uwagi tylko na dyscyplinach najbardziej popularnych w kraju – staramy się cały czas szanować przyzwyczajenia Słuchaczy Polskiego Radia PiK i proponujemy wydarzenia najpopularniejsze na Kujawach i Pomorzu:
  • Żużlowe rozgrywki ligowe (z udziałem klubów z Torunia, Bydgoszczy i Grudziądza)
  • Ligi siatkarskie (relacje z meczów Łuczniczki Bydgoszcz i Pałacu Bydgoszcz)
  • Ligi koszykarskie (Anwil Włocławek, Polski Cukier Toruń, Artego Bydgoszcz i Energa Toruń)

Jesteśmy też na wielkich imprezach odbywających się w regionie, przekazujemy z nich relacje (Liga Światowa Siatkarzy, Tour de Pologne, mecze reprezentacji narodowych w różnych dyscyplinach, turnieje Grand Prix na żużlu, mitingi lekkoatletyczne)

Obsługujemy i promujemy wiele wydarzeń regionalnych, trudno wymienić wszystkie (Igrzyska Sportowców Wiejskich; Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży; "Wielka Wioślarska o Puchar Brdy"; biegi masowe, imprezy triathlonowe)

Staramy się poświęcać uwagę sportowi młodzieżowemu i szkolnemu.

Przekazujemy informacje dotyczące sportów mało popularnych, ale ważnych dla kujawsko-pomorskich kibiców (hokej na trawie w Rogowie, Gąsawie i Toruniu, rozgrywki superligi tenisa stołowego, zawody w motocrossie, regaty wioślarskie i kajakarskie)

Kibice piłkarscy co tydzień otrzymują dużą porcję wyników rozgrywek na szczeblu lokalnym,

Uczestniczymy w wydarzeniach sportowych dla niepełnosprawnych, obsługujemy festyny i imprezy integracyjne.