Krajobrazowe wizytówki Kujaw i Pomorza
Cykl „Lubię tu być” to wyprawy w najciekawsze i najbardziej atrakcyjne pod względem przyrodniczym zakątki Pomorza i Kujaw:
-
od malowniczych zakoli Wdy we Wdeckim Parku Krajobrazowym po zalesione tereny i ciekawostki przyrodnicze Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego;
-
od wyprawy kajakowej szlakiem Brdy w Tucholskim Parku Krajobrazowym - jednym z najpiękniejszych szlaków w Europie - po rowerowy wypad do Kruszwicy i nad Gopło do Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia;
-
od wypoczynku nad jeziorami i w lasach Brodnickiego i Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego poprzez fascynujące nadwiślańskie krajobrazy i zabytki Zespołu Parków Krajobrazowych Nad Dolną Wisłą, aż po malowniczy krajobraz falistych pól, rozsiane pomiędzy nimi niewielkie osady, czyste jeziora i kompleksy leśne Krajeńskiego Parku Krajobrazowego.
Po prostu: „Lubię tu być”… Zaprasza Dariusz Gross.
Krajobrazowe wizytówki Kujaw i Pomorza przybliżają Państwu:
Monika Kaczyńska, Agnieszka Marszał i Marcin Doliński.
Program dofinansowany z budżetu samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
W kolejnym odcinku radiowego cyklu „Lubię tu być”, Agnieszka Marszał zabiera Słuchaczy na Szlak Piastowski. To 550 kilometrów atrakcji zlokalizowanych na terenie dwóch województw: kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. To zdecydowanie najstarszy w Polsce szlak kulturowy. Jest flagowym polskim produktem turystycznym, co już w 2012 roku potwierdziła Polska Organizacja Turystyczna przyznając mu tytuł „Najlepszego Produktu Turystycznego Polski”. Od tego czasu Szlak Piastowski tylko zyskuje na popularności, a operatorzy szlaku robią wszystko, by rozwijał się jak najlepiej. Od roku koordynatorem szlaku w naszym regionie jest Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło”.
O wyjątkowych miejscach na Szlaku Piastowskiego, związanych z nim ciekawych legendach i planach na przyszłość opowiedział Patryk Wypyszewski - koordynator szlaku. Zaprasza Agnieszka Marszał.
Na początek tegorocznego cyklu „Lubię tu być” zabieramy Państwa do Centrum Czynnej Ochrony Przyrody, które powstało w Tleniu w powiecie świeckim. Nowoczesny budynek jest zapleczem edukacyjnym dla Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Centrum to trzykondygnacyjna siedziba z salą konferencyjną, punktem informacji turystycznej, biblioteką i miejscami noclegowymi. 690 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej rozłożonych na trzech kondygnacjach siedziby Centrum, znaleźć można z salę konferencyjną, punkt informacji turystycznej, bibliotekę i czytelnię, a także miejsca noclegowe oraz zaplecze sanitarne i pomieszczenia, które będą udostępniane dla sołectwa Tleń. Do Centrum Czynnej Ochrony Przyrody w Tleniu zaprasza Marcin Doliński.