Środa, 25 maja 2022 r.   Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Zapraszamy na „PiKtogramy”!
Forum Rolnika 2022

Polecamy w Polskim Radiu PiK

Daria Kosmala
W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

PiKtogramy

dzisiaj po godz. 09:00

Agnieszka Marszał
Magazyn PiKtogramy – codzienny poradnik językowy, kalendarium, historia, ludzie, zabytki i kuchnia regionu, zjawiska społeczne w codziennych komentarzach socjologa, filozofa, etyka, psychologa i coacha, a o 11:40 kolejny odcinek powieści.

Pytać każdy może

dzisiaj po godz. 12:10

Magda Jasińska
Jak się nie dać oszukać robiąc zakupy w sieci? Czujność, zachowanie zdrowego rozsądku i brak wiary w „nadzwyczajne okazje”! Czy to wystarczy? Niektórzy wyznają zasadę, że lepiej stracić trzy niepewne okazje, niż raz dać się oszukać. Jakich zasad przestrzegać, aby ustrzec się przykrych następstw nieuczciwej aktywności różnych oszustów. Cyberprzestępcy w 99% przypadkach wykorzystują nieuwagę, pośpiech i naiwność ludzką, a nie zaawansowane oprogramowanie czy nowe technologie! O tym wszystkim mówić będą przedstawiciele policji, UOKiK i Powiatowy Rzecznik Konsumenta w Toruniu.

Od ucha do ucha

dzisiaj po godz. 13:00

Bogumiła Wresiło i Eryk Hełminiak
Ciekawostki, newsy ze świata znanych i lubianych, sportowe fakty, najważniejsze wydarzenia w regionie, informacje, konkursy z nagrodami, dużo dobrej muzyki, ale przede wszystkim UŚMIECH ! I to od ucha do ucha!

Popołudnie z nami

dzisiaj po godz. 15:07

Magda Jasińska
Reporterskie podsumowanie dnia oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów.

W dobrym tonie

dzisiaj po godz. 17:00

Ewa Dąbrowska
Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

Regionalny Punkt Widzenia

dzisiaj po godz. 18:00

Agnieszka Marszał
Magazyn poświęcony gospodarce, regionalnych inicjatywach pozarządowych, kulturze, nowych trendach i zjawiskach, rozmowy z ekspertami.

Archiwum.radiopik.pl

dzisiaj po godz. 19:00

Ewa Dąbrowska, Marek Rzepa
„archiwum.radiopik.pl” to audycja promująca pierwsze w Polsce radiowe archiwum online. Jej atrakcyjna forma i materiały poprzedzane odpowiednim komentarzem autorów pokazują życie, kulturę, historię oraz dorobek twórców działających na Pomorzu i Kujawach.

Wygadani, oczytani, osłuchani

dzisiaj po godz. 20:00

Ewa Dąbska
Audycja propagująca wiedzę o języku polskim i kanonie literackim, którą mieć powinien przynajmniej maturzysta. W audycji między innymi: porady językoznawców jak mówić i pisać poprawnie, regionalizmy, gwary środowiskowe, ale także język współczesnej młodzieży, zapożyczenia, język branżowy. Podpowiemy, jak napisać podanie, życiorys, inne pisma urzędowe. Będą też konkursy z nagrodami książkowymi. A to wszystko okraszone polską piosenką aktorską, z dobrym tekstem i ambitną muzyką.

Muzyczne podróże

dzisiaj po godz. 22:00

Adam Droździk
Audycja oparta na twórczości „niecodziennej” , nieznajdującej miejsca w innych pasmach. Ideą główną są muzyczne podróże w różne strony świata, bogate w dźwięki wyróżniające owe krainy różnorodnością, odmiennością, oryginalnością i egzotyką brzmienia. Pokonujemy również czas, wyruszając w podróże sentymentalne, wracając do momentów ważnych dla historii muzyki w różnych jej odcieniach.

Reportaże

„Rodzinna tradycja”

„Rodzinna tradycja” emisja: 23 maja 2022 reportaż Adriany Andrzejewska-Kuras z Polskiego Radia PiK. Andrzej Kaptajn od ponad 60 lat prowadzi w Golubiu-Dobrzyniu zakład fryzjerski. Przejął go po ojcu, który swój biznes otworzył w 1945 roku. Dziś w zakładzie pracuje też córka pana Andrzeja. Klienci przyjeżdżają tu z całego regionu, a niektórzy strzygą się tu od kilkudziesięciu lat. Zakład Kaptajnów jest bowiem miejscem z duszą. Do wysłuchania reportażu pt. „Rodzinna tradycja”, zaprasza…

Muzyka

Muzyczne nowości tygodnia 23-29.05.2022

Emma Muscat - 'I Am What I Am' Mark Ronson feat. Lucky Daye - 'Too Much' Ray Dalton - 'The Best Is Yet To Come' Cornelia Jakobs - 'Hold Me Closer' Wolska & Piotrek Lewandowski - 'Dziewczyna z sąsiedztwa' Sam Ryder - 'Space Man' Emma Muscat - I Am What I Am Mark Ronson feat. Lucky Daye - Too Much Ray Dalton - The Best Is Yet To Come Cornelia Jakobs - Hold Me Closer Wolska & Piotrek Lewandowski - Dziewczyna z sąsiedztwa …

Wideo

Fotogalerie

Enteo.pl
Cyfryzacja radia
Związek Pracodawców Mediów Publicznych
Audytorium17