Niedziela, 07 marca 2021 r.   Imieniny: Tomasza, Perpetuy, Felicyty
Polskie Radio PiK » Wsłuchaj się w region
Ogłoszenie własne nadawcy

Co w regionie piszczy?

W programie turystyczna promocja regionu, wyprawy w najciekawsze (znane i jeszcze nie do końca odkryte miejsca Pomorza i Kujaw), promocja aktywnego wypoczynku oraz zaproszenia na koncerty i imprezy w regionie.

W sezonie turystycznym audycja prowadzona jest „na żywo” także z różnych ciekawych lokalizacji województwa kujawsko-pomorskiego.

Co tydzień opowiadamy też niezwykłe legendy Pomorza i Kujaw. Proponujemy również wyprawy z przewodnikiem i podróże tematyczne szlakami regionu. Na wyprawy po regionie zaprasza m.in. Marek Weckwerth - dziennikarz Gazety Pomorskiej.

W każdą sobotę także przegląd prasy lokalnej i dla naszych Słuchaczy konkurs ze znajomości Pomorza i Kujaw. Nie zabraknie też dużej ilości przebojowej muzyki na sobotnie przedpołudnie.

6 marca 2021

W programie czterogodzinna podróż po Pomorzu i Kujawach przeplatana muzyką na sobotni poranek i przedpołudnie! W tym tygodniu wybierzemy się m.in. do Kruszwicy i będziemy zwiedzać pewien dworek oraz odwiedzimy Radzyń Chełmiński i oczywiście nie zabraknie opowieści o tamtejszym zamku krzyżackim. Udamy się również do Szubina, a będzie to wyprawa ''na tropie pelikana''...Tuż przed rozpoczęciem wiosennego sezonu turystycznego podpowiemy jak się do niego przygotować, no i oczywiście nie zabraknie propozycji dla ceniących aktywny wypoczynek. Znajdą się też zaproszenia na na imprezy kulturalne, a przede wszystkim naszym słuchaczom rozdamy zaproszenia na sobotni, energetyczny koncert Mroza w Bydgoszczy.

20 lutego 2021

Co robić zimą, żeby spędzić czas aktywnie? Odpowiedź jest prosta: pływać kajakiem! No jeżeli morsowanie stało się tak popularne, to dlaczego nie? Będziemy więc na zimowym spływie kajakowym, ale spokojnie, wybierzemy się także na narty i zaproponujemy inne formy czynnego wypoczynku. W programie odpowiemy również na pytanie, co łączy Mikołaja Kopernika z Inowrocławiem? Sprawdzimy też dokąd wybrać się w weekend, no i zaproponujemy kilka wypraw po Pomorzu i Kujawach. Zatrzymamy się m.in. w Lubieniu Kujawskim. Będziemy też kontynuować wycieczkę mostami wiślanymi naszego województwa.

6 lutego 2021

Zima nad Gopłem (jw)
Zima nad Gopłem (jw)
Od nowego roku wsłuchujemy się w region od godziny 8.00 do 12.00.

W programie kilka wypadów w znane i jeszcze nieznane miejsca Pomorza i Kujaw. Będziemy kontynuować wyprawę szlakiem gotyckich kościołów naszego regionu, ale zaproponujemy również wycieczkę śladem tajemniczej rośliny, która kwitnie już w lutym... Gdzie ją znaleźć? Udamy się do lasu w okolice urokliwego Górzna i odwiedzimy to miasteczko, ale będziemy również w Borach Tucholskich, w Woziwodzie. Zerkniemy też na niezwykłą mapę okolic Sępólna Krajeńskiego i odwiedzimy Strzelno. Odmrożone zostały muzea i galerie, sprawdzimy więc co można zobaczyć już nie tylko online w miastach naszego regionu.
Zima nad Gopłem (jw)

30 stycznia 2021

Od nowego roku wsłuchujemy się w region od 8.05 do 12.00! To cztery godziny pełne muzyki na sobotni poranek i przedpołudnie, ale to też czas wypraw na Pomorze i Kujawy. Tym razem udamy się m.in. na Pałuki - aż do źródeł rzeki Gąsawki. Zaproponujemy również podróż szlakiem gotyckich kościołów naszego województwa , ale przede wszystkim przygotujemy orkiestrowy rozkład jazdy! Tuż przed 29. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będziemy m.in. w Bydgoszczy, Toruniu, Grudziądzu, Świeciu i w innych miejscach naszego regionu, ale wybierzemy się też w orkiestrową podróż z niezwykłą orkiestrową Retro Karawaną.

24 stycznia 2021

Ruiny umocnień w Forcie Strzemięcin (fot: Wikipedia)
Ruiny umocnień w Forcie Strzemięcin (fot: Wikipedia)
W nowym roku wsłuchujemy się w region już od godziny 8.00. W czasie naszej czterogodzinnej wycieczki po Pomorzu i Kujawach odwiedzimy m.in. Grudziądz i dalej będziemy zwiedzać niezwykły Fort Strzemięcin. Zaproponujemy również wypad w piękne o każdej porze roku Bory Tucholskie. Nie zabraknie też zaproszeń na imprezy kulturalne - na razie w czasie pandemii tylko on line. Będzie też kolejna odsłona konkursu ze znajomości regionu i nie zabraknie dużej porcji ożywczej muzyki na sobotnie przedpołudnie.
Wzgórze Dąbrowskiego w Bydgoszczy, to niezwykłe miejsce, z bogatą historią, z którego rozciąga się widok na miasto. (jw)

16 stycznia 2021

Park na Wzgórzu Dąbrowskiego. W tle Wieża Ciśnień. (jw)
Park na Wzgórzu Dąbrowskiego. W tle Wieża Ciśnień. (jw)
Od nowego roku wsłuchujemy się w region w każdą sobotę od 08.00 do 12.00. Tym razem jak zwykle nie zabraknie propozycji spędzenia wolnego czasu i wypraw w ciekawe miejsca regionu. Naszych słuchaczy zabierzemy do lasu, a lubiącym ekstremalne wyzwania zaproponujemy zimowy spływ kajakowy. Będziemy też kontynuować zwiedzanie niezwykłego Zamku Bierzgłowskiego i przypomnimy jedną z legend Pomorza i Kujaw.
Park na Wzgórzu Dąbrowskiego, jedno z najbardziej magicznych miejsc w Bydgoszczy. (jw)

9 stycznia 2021

Zima w ogrodzie (jw)
Zima w ogrodzie (jw)
Od nowego roku wsłuchujemy się w region od 8.00 do 12.00. Przez cztery godziny proponujemy wyprawy po Pomorzu i Kujawach, zapraszamy na różne wydarzenia (w czasie pandemii w większości online) i konkursy ze znajomości regionu. Tym razem zapraszamy na niezwykłą wyprawę w niesamowite miejsce, do leżącego pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem pokrzyżackiego Zamku Bierzgłowskiego. Udamy się też do Biskupina, a skoro już będziemy na Pałukach, to dowiemy się jaką tajemnicę kryje słynny dąb w miejscowości Recz. Odwiedzimy również rezerwat Cisy Staropolskie w Nadleśnictwie Zamrzenica. Nie zapomnimy o propozycjach na ferie w różnych miejscowościach regionu i zagramy dużo rozgrzewającej muzyki na sobotnie przedpołudnie.
Zima w ogrodzie (jw)

2 stycznia 2021

Minitężnia na bydgoskich Wyżynach gotowa (jw)
Minitężnia na bydgoskich Wyżynach gotowa (jw)
Od nowego roku wsłuchujemy się w region już od godziny 8.00 do 12.00! W audycji wyprawy w najciekawsze miejsca Pomorza i Kujaw ( te znane i nieznane) oraz propozycje spędzenia wolnego czasu aktywnie i kulturalnie.

Tym razem zaproponujemy m.in. wyprawę do lasu odwiedzając Nadleśnictwo Woziwoda, ale będziemy też w Inowrocławiu i w Żninie. Nie zabraknie również jednej z legend naszego regionu, konkursu ze znajomości Pomorza i Kujaw i dużej porcji muzyki na sobotni poranek i przedpołudnie. Zaprasza Dariusz Gross.
Minitężnia na bydgoskich Wyżynach gotowa, jeszcze tylko uporządkować teren wokół. Na wiosnę będzie jak znalazł. (jw)