Poniedziałek, 17 stycznia 2022 r.   Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana
Ministerstwo Zdrowia: przy premierze powstanie rada składająca się z przedstawicieli służby zdrowia, socjologów, ekonomistów
Ministerstwo Zdrowia: przy premierze powstanie rada składająca się z przedstawicieli służby zdrowia, socjologów, ekonomistów
Ministerstwo Zdrowia: przy premierze powstanie rada składająca się z przedstawicieli służby zdrowia, socjologów, ekonomistów
Polskie Radio PiK » Wsłuchaj się w region
Leszczyńskiego

Wsłuchaj się w region

W programie turystyczna promocja regionu, wyprawy w najciekawsze (znane i jeszcze nie do końca odkryte miejsca Pomorza i Kujaw), promocja aktywnego wypoczynku oraz zaproszenia na koncerty i imprezy w regionie.

W sezonie turystycznym audycja prowadzona jest „na żywo” także z różnych ciekawych lokalizacji województwa kujawsko-pomorskiego.

Co tydzień opowiadamy też niezwykłe legendy Pomorza i Kujaw. Proponujemy również wyprawy z przewodnikiem i podróże tematyczne szlakami regionu. Na wyprawy po regionie zaprasza m.in. Marek Weckwerth - dziennikarz Gazety Pomorskiej.

W każdą sobotę także przegląd prasy lokalnej i dla naszych Słuchaczy konkurs ze znajomości Pomorza i Kujaw. Nie zabraknie też dużej ilości przebojowej muzyki na sobotnie przedpołudnie.

22 stycznia 2022

Sportowo-kulturalny rozkład jazdy na drugi tydzień ferii, czyli coś dla tych młodszych. Będą również propozycje dla dorosłych - tych aktywnych, oraz dla tych, którzy wybiorą teatr, koncert czy wizytę w muzeum. Zaprosimy do odwiedzenia Łabiszyna, wybierzemy się również na narty, na Kurzą Górę. Wszystkim zaserwujemy dużą porcję gorącej muzyki na sobotnie przedpołudnie.

15 stycznia 2022

W sobotę zaczynają się u nas ferie zimowe! Jak je spędzić ? Dokąd się wybrać? Co zaproponować dzieciom i ich rodzicom? Nie zabraknie też propozycji dla wypoczywających aktywnie i dla lubiących podróże po naszym województwie. Poszukamy kolejnych śladów Powstania Wielkopolskiego na Pomorzu i Kujawach, planujemy również wyprawę do lasu w cyklu, który powraca w tym roku: "Dla lasu, dla ludzi". Uprzyjemnimy też naszym Słuchaczom przedpołudnie dużą porcją pozytywnie nastrojonej muzyki!

8 stycznia 2022

W trakcie kolejnego długiego weekendu zaproponujemy coś dla tych, którzy lubią wypoczywać aktywnie na powietrzu. Dla osób ceniących przytulne wnętrza teatrów czy sal koncertowych też coś będzie. A oprócz sportowo-kulturalnego przewodnika po Pomorzu i Kujawach będzie też dużo muzyki i trochę historii regionu. W poszukiwaniu śladów Powstania Wielkopolskiego zawędrujemy do Barcina. Pojawi się kolejna odsłona konkursu ze znajomości regionu

1 stycznia 2021

W czasie naszego spotkania w Nowy Rok będziemy nie tylko podróżować po regionie, ale też zachęcać do aktywnego wypoczynku. Podpowiemy dokąd się wybrać, jeżeli nie chcemy całego wolnego czasu spędzać w domu i jak dotrzymać noworocznych postanowień. Nie zabraknie też konkursu ze znajomości Pomorza i Kujaw i dużej porcji ożywczej muzyki na noworoczne przedpołudnie.

* ZDROWIA, SZCZĘŚCIA I NORMALNOŚCI W 2022 ROKU *

25 grudnia 2021

Od dawna nie było śnieżnych świąt. W tym roku są. (jw)
Od dawna nie było śnieżnych świąt. W tym roku są. (jw)
W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia przypomnimy na czym polega prawdziwa magia świąt. Odwiedzimy Muzea Etnograficzne w Toruniu oraz we Włocławku i przybliżymy Bożonarodzeniowe tradycje na Kujawach. Prawdziwe smakołyki znajdziemy w toruńskim Muzeum Piernika, ale zachęcimy również, by spalić trochę kalorii i pamiętać o aktywności fizycznej także w święta. Nie zabraknie też dużej porcji świątecznej muzyki.
Od dawna nie było śnieżnych świąt. W tym roku są. (jw)

18 grudnia 2021

Na niespełna tydzień przed Wigilią poczujemy już prawdziwą magię świąt! A to dlatego, że w cyklu "Lubię tu być" przyjrzymy się tradycjom bożonarodzeniowym na Pomorzu i Kujawach, a w cyklu "Dla lasu dla ludzi" udowodnimy wyższość żywej choinki nad sztuczną. W programie nie zabraknie też świątecznej muzyki. Zaproponujemy również coś dla tych, którzy znajdą jeszcze przed świętami czas na aktywny wypoczynek.
Polskie Radio PiK - Lubię tu być z 18.12.2021
Piękne światło na bydgoskich kamienicach i w śródmiejskich uliczkach (jw)

11 grudnia 2021

Historia i nowoczesność. Widok z Tarasu Wschodniego na Bydgoszcz (jw)
Historia i nowoczesność. Widok z Tarasu Wschodniego na Bydgoszcz (jw)
Na niespełna dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem złapiemy już trochę świątecznego nastroju. I to nie tylko dzięki muzyce. Naszych Słuchaczy zaprosimy na świąteczne jarmarki i na przedświąteczną imprezę w Kruszwicy. Opowiemy też o niezwykłej akcji "Niedziela niehandlowa"' w Bydgoskiej Bazylice. Nie zapomnimy również o tych, którzy lubią żyć aktywnie. A wszystkim zaproponujemy odwiedzenie m.in. Chełmży oraz Janowca Wielkopolskiego. W naszym cyklu "Lubię tu być" zajrzymy do naszych uzdrowisk w Ciechocinku i w Inowrocławiu.
Polskie Radio PiK - Lubię tu być z 11.12.2021
Widok na Bydgoszcz z Tarasu Wschodniego, czyli z Wyżyn (jw)

4 grudnia 2021

W programie coś dla aktywnych i coś dla leniwych, ale tych, którzy niekoniecznie chcą w weekend spędzić w domu. Będą więc sportowe propozycje i koncertowy przewodnik po Pomorzu i Kujawach. Przygotowaliśmy zaproszenia na specjalny, niedzielny, mikołajkowy koncert w Fabryce Lloyda w Bydgoszczy. Na trzy tygodnie przed świętami odwiedzimy Jarmark Bożonarodzeniowy w Toruniu. W cyklu "Lubię tu być" wybierzemy na wyprawę do zamku w Radzyniu Chełmińskim.
Polskie Radio PiK - Lubię tu być z 4.12.2021
Ułan i dziewczyna z Grudziądza (jw)
Spacerkiem po Grudziądzu (jw)

27 listopada 2021

I chociaż to już końcówka listopada, to będziemy zachęcać naszych Słuchaczy do wyjścia z domu. Nie zabraknie więc propozycji aktywnego wypoczynku, ale planujemy również wypady w ciekawe miejsca Pomorza i Kujaw. Odwiedzimy więc m.in. Kcynię, zaproponujemy wycieczkę w okolice Władysławowa. Nie będzie to jednak jesienny wyjazd nad morze, tylko dość ekstremalna wyprawa do Władysławowa... w gminie Łabiszyn! Sprawdzimy także, jak zwierzęta przygotowują się do zimy w Borach Tucholskich. A w mieście, gdzie warto wybrać się na koncert.
123456