Wtorek, 07 grudnia 2021 r.   Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Polskie Radio PiK » Wsłuchaj się w region

Wsłuchaj się w region

Dolina Dolnej Wisły/fot. pit1233, Wikipedia
Dolina Dolnej Wisły/fot. pit1233, Wikipedia
Audycja w każdą sobotę w godz. 10.00-12.00. W programie turystyczna promocja regionu, wyprawy w najciekawsze (znane i jeszcze nie do końca odkryte miejsca Pomorza i Kujaw), promocja aktywnego wypoczynku oraz zaproszenia na koncerty i imprezy w regionie.

W sezonie turystycznym audycja prowadzona jest „na żywo” także z różnych ciekawych lokalizacji województwa kujawsko-pomorskiego.

Co tydzień opowiadamy też niezwykłe legendy Pomorza i Kujaw. Proponujemy również wyprawy z przewodnikiem i podróże tematyczne szlakami regionu. Na wyprawy po regionie zaprasza m.in. Marek Weckwerth - dziennikarz Gazety Pomorskiej.

W każdą sobotę także przegląd prasy lokalnej i dla naszych Słuchaczy konkurs ze znajomości Pomorza i Kujaw. Nie zabraknie też dużej ilości przebojowej muzyki na sobotnie przedpołudnie.

4 grudnia 2021

W programie coś dla aktywnych i coś dla leniwych, ale tych, którzy niekoniecznie chcą w weekend spędzić w domu. Będą więc sportowe propozycje i koncertowy przewodnik po Pomorzu i Kujawach. Przygotowaliśmy zaproszenia na specjalny, niedzielny, mikołajkowy koncert w Fabryce Lloyda w Bydgoszczy. Na trzy tygodnie przed świętami odwiedzimy Jarmark Bożonarodzeniowy w Toruniu. W cyklu "Lubię tu być" wybierzemy na wyprawę do zamku w Radzyniu Chełmińskim.
Polskie Radio PiK - Lubię tu być z 4.12.2021
Ułan i dziewczyna z Grudziądza (jw)
Spacerkiem po Grudziądzu (jw)

27 listopada 2021

I chociaż to już końcówka listopada, to będziemy zachęcać naszych Słuchaczy do wyjścia z domu. Nie zabraknie więc propozycji aktywnego wypoczynku, ale planujemy również wypady w ciekawe miejsca Pomorza i Kujaw. Odwiedzimy więc m.in. Kcynię, zaproponujemy wycieczkę w okolice Władysławowa. Nie będzie to jednak jesienny wyjazd nad morze, tylko dość ekstremalna wyprawa do Władysławowa... w gminie Łabiszyn! Sprawdzimy także, jak zwierzęta przygotowują się do zimy w Borach Tucholskich. A w mieście, gdzie warto wybrać się na koncert.

20 listopada 2021

Zamek Krzyżacki w Świeciu (jw)
Zamek Krzyżacki w Świeciu (jw)
Jak zawsze propozycje dla aktywnych, ale również dla tych, którzy preferują kluby i sale koncertowe. W cyklu "Lubię tu być" zwiedzimy zamek krzyżacki w Świeciu. Zaprosimy też do odwiedzenia Dobrzynia nad Wisłą. W cyklu "Dla lasu, dla ludzi" będzie bardzo smacznie. A na deser zaserwujemy dużo gorącej muzyki na sobotnie, listopadowe przedpołudnie.
Polskie Radio PiK - Libię tu być z 20.11.2021
Zamek Krzyżacki w Świeciu (jw)

13 listopada 2021

Jesień też ma swoje plusy i wcale nie musi być nudna! Warto wyjść z domu i wybrać się na wyprawę po Pomorzu i Kujawach lub na koncert. My zaproponujemy naszym słuchaczom różne formy aktywnego wypoczynku - m.in. wycieczkę w nieodkryte jeszcze do końca Góry Łosiowe. Zaprosimy też na koncerty, podczas których będzie można usłyszeć muzykę grupy Deep Purple i dowiemy się też co łączyło św. Wojciecha z Inowrocławiem.

6 listopada 2021

Wiele osób uważa, że listopad, to najbardziej ponury miesiąc w roku, jednak my nie damy się listopadowej chandrze! Znajdziemy coś dla lubiących koncerty, ale będziemy też aktywni i wyjdziemy z domu! Słuchaczy zabierzemy m.in. na wyprawę w piękny teren wzdłuż Wisły, czyli do Zespołu Nadwiślańskich Parków Krajobrazowych. W cyklu wypraw do najmniejszych miast naszego regionu, tym razem odwiedzimy Jabłonowo Pomorskie. Spotkamy się również z grupą, która ma talent i zagramy dużo rozgrzewającej muzyki!
Polskie Radio PiK - Lubię tu być z 6.11.2021
Jesień nad Kanałem Bydgoskim (jw)

30 października 2021

Propozycje dla lubiących wypoczywać aktywnie, ale też koncertowy przewodnik po regionie dla osób, które jednak wybiorą ciepłe wnętrza klubów i sal koncertowych. W ostatnią sobotę października odwiedzimy Dyniową Farmę, ale zaproponujemy również wyprawę rowerową jednym ze szlaków Pomorza i Kujaw. Będzie też jesienny wypad do lasu, kolejny konkurs ze znajomości regionu i duża porcję gorącej muzyki na sobotnie przedpołudnie!

23 października 2021

W audycji nie tylko dużo gorącej muzyki, ale też koncertowy przewodnik po Pomorzu i Kujawach, propozycje dla wypoczywających aktywnie i wyprawy w ciekawe miejsca regionu. W cyklu „Lubię tu być” odwiedzimy Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce, wybierzemy się do lasu, a rowerem udamy się aż na wyprawę wokół Jeziora Charzykowskiego. Zaprasza Dariusz Gross.
Polskie Radio PiK - Lubię tu być z 23.10.2021

16 października 2021

Nie dajmy się jesieni i nie siedźmy w domach! My wybierzemy się na grzyby w Bory Tucholskie, będziemy też fotografować przyrodę i jeździć rowerem Szlakiem Borowej Ciotki! Poza tym, że zaproponujemy sporo atrakcji dla wypoczywających aktywnie, nie zapomnimy również o tych, którzy wolą czas wolny spędzić na koncercie, w teatrze czy też w kinie. Zabierzemy też naszych słuchaczy do szkoły- ale takiej średniowiecznej i opowiemy o tym, że w Chełmnie prawie powstał uniwersytet.

9 października 2021

Jesień na Pomorzu i Kujawach może być bardzo przyjemna! Oprócz zaproszeń na koncerty i spektakle teatralne zaproponujemy także wyprawy w teren. Rowerem lub pieszo udamy się nad Gopło w okolice Kruszwicy, a w cyklu "Lubię tu być" zabierzemy naszych słuchaczy do Twierdzy Grudziądz i do Twierdzy Chełmno. Jak zwykle, nie zabraknie również sporej porcji optymistycznej muzyki na sobotnie przedpołudnie!
Polskie Radio PiK - Lubię tu być z 9.10.2021

2 października 2021

Pierwszy weekend października, to przede wszystkim dużo kultury. Ten weekend to też niepowtarzalna okazja dla starszych mieszkańców, na których czekają promocje w ramach ogólnopolskiej akcji „Weekend Seniora z Kulturą”. A do tego przejdziemy się na spacer podczas parady psów adoptowanych, pójdziemy na łyżwy i pobiegniemy po zdrowie.
12345