Poniedziałek, 04 lipca 2022 r.   Imieniny: Odona, Malwiny, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Wsłuchaj się w region
Deweloper

Wsłuchaj się w region

W programie turystyczna promocja regionu, wyprawy w najciekawsze (znane i jeszcze nie do końca odkryte miejsca Pomorza i Kujaw), promocja aktywnego wypoczynku oraz zaproszenia na koncerty i imprezy w regionie.

W sezonie turystycznym audycja prowadzona jest „na żywo” także z różnych ciekawych lokalizacji województwa kujawsko-pomorskiego.

Co tydzień opowiadamy też niezwykłe legendy Pomorza i Kujaw. Proponujemy również wyprawy z przewodnikiem i podróże tematyczne szlakami regionu. Na wyprawy po regionie zaprasza m.in. Marek Weckwerth - dziennikarz Gazety Pomorskiej.

W każdą sobotę także przegląd prasy lokalnej i dla naszych Słuchaczy konkurs ze znajomości Pomorza i Kujaw. Nie zabraknie też dużej ilości przebojowej muzyki na sobotnie przedpołudnie.

2 lipca 2022

Wakacje już trwają, a my będziemy zachęcać, aby ten piękny czas spędzić na Pomorzu i Kujawach! Proponujemy kilka wypraw w ciekawe miejsca regionu, np. do Golubia-Dobrzynia. Nasz wóz satelitarny będzie na 46 Wielkim Turnieju Rycerskim. Zapraszamy też na imprezy w innych miastach. Bydgoszcz poleca "Rzekę muzyki", Rypin kończy święto miasta z Gromeem. Zatrzymamy się też w Brodnicy, która zaprasza na niedzielne muzyczne święto z Anią Dąbrowską i Krzysztofem Zalewskim. Nie brakuje też propozycji dla lubiących wypoczywać aktywnie. A dla każdego mamy dużo letniej muzyki!

25 czerwca 2022

Wakacje na Pomorzu i Kujawach startują, a my zapraszamy do wielu niezwykłych miejsc i na nieprzeciętne wydarzenia.
"Ster na Bydgoszcz"- jedyny taki festiwal w Polsce i największa impreza wodna w regionie. Obecni! Otwarcie sezonu na plaży w Pieczyskach? Bardzo proszę! Niezwykłe widowisko w Kruszwicy? Obecni!
To tylko niektóre propozycje weekendowe na początek wakacji, ale odwiedzamy też miejsca, w których można spędzić cały urlop. W cyklu "Lubię tu być" jedziemy tam, gdzie jest kilkadziesiąt jezior, Drwęca i piękne lasy, które powodują, że Brodnicki Park Krajobrazowy jest prawdziwym rajem dla turystów szukających ciszy, spokoju i planujących spływy kajakowe lub wyprawy rowerowe.
Wracamy też na zamek w Golubiu-Dobrzyniu i mówimy o ciekawostkach, jakie skrywa sam zamek i o miejscach wartych zobaczenia na terenie miasta. No i oczywiście u progu wakacji serwujemy dużą porcję letniej muzyki!

18 czerwca 2022

Tuż przed wakacjami, zaprosimy w wiele pięknych i jeszcze nie do końca odkrytych miejsc na Pomorzu i Kujawach; miejsc, w których można zaplanować urlop! Będziemy na Pojezierzu Brodnickim. W cyklu ''Lubię tu być'' odwiedzimy malownicze okolice pięknie położonego Górzna, czyli Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy. To jeszcze nie koniec naszej leśnej przygody. Pojawi się kolejny odcinek cyklu "Dla lasu dla ludzi". Odwiedzimy Golub-Dobrzyń i Kruszwicę. Zaproponujemy coś dla aktywnych. A wszystkim Słuchaczom zaserwujemy sporą porcję już letniej muzyki!

11 czerwca 2022

Po Włocławku, Bydgoszczy, Grudziądzu i Inowrocławiu czas na finał Święta Województwa w grodzie Kopernika! W sobotę Torunia zaprosimy m.in. na Astrofestiwal i pełen gwiazd koncert "Pod wspólnym niebem". W ten weekend świętują też Grudziądz i Wąbrzeźno, a my opowiemy o Jarmarku Spichrzowym i Festiwalu Muzycznych Legend w Grudziądzu oraz o atrakcjach w ramach "Dni Wąbrzeźna". Oczywiście nie zapomnimy też o wyprawach w najpiękniejsze miejsca Pomorza i Kujaw. W cyklu "Lubię tu być" odwiedzimy Zespół Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą. Piękne widoki i atrakcyjne dla turystów miejsca - gwarantowane, ale będziemy też kontynuować naszą przedwakacyjną wyprawę po Pojezierzu Brodnickim. Jak zwykle znajdzie się też czas na propozycje dla aktywnych i na dużą kawę przy letniej muzyce, którą gwarantujemy w sobotnie przedpołudnie!

4 czerwca 2022

W ten weekend zaczynamy wielkie świętowanie! Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraca jak za dawnych, dobrych lat! Po przerwie spowodowanej pandemią przed nami dziewięć dni, osiem miejscowości, kilkadziesiąt wydarzeń i atrakcji , największe gwiazdy i niezwykłe koncerty, fiesta balonowa oraz Astrofestiwal! W całym regionie znów królować będą muzyka, taniec i zabawa, a My o tym święcie opowiemy w programie "Wsłuchaj się w region".

Słuchaczy zabierzemy też do Brodnicy i u progu wakacji zaproponujemy wypoczynek na Pojezierzu Brodnickim, a nasz wóz satelitarny zatrzyma się w Nowem. Zachęcimy do odwiedzenia tego małego, ale niezwykłego pięknie położonego nad Wisłą miasteczka.

W programie propozycje dla wypoczywających aktywnie, dużo wiosennej muzyki, a poza tym nowość - sobotni przedpołudniowy zestaw świeżej kawy!

28 maja 2022

Przed nami kolejna wyprawa śladami najciekawszych punktów widokowych regionu. Tym razem wybierzemy się do Fortu Wielka Księża Góra w Grudziądzu. Zachęcimy do udziału w akcji „Korona Gór Wąbrzeźna” - promującej turystykę pieszą i walory przyrodnicze miasta. Zaprosimy na „Dni Inowrocławia”, a wraz z nimi „INO POP FESTIVAL”. Z cyklu „Lubię tu być” odwiedzimy Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy. Będzie też zagadka dotycząca tego malowniczego terenu. Trzy pierwsze osoby, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe otrzymają nagrody - wyjątkowe opracowania parków krajobrazowych regionu. Będą też sportowe propozycje nie tylko na weekend. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

21 maja 2022

W sobotnie przedpołudnie proponujemy naszym Słuchaczom dużo wiosennej muzyki, kilka wycieczek w niezwykłe miejsca Pomorza i Kujaw oraz zaprosimy na koncerty w regionie. Podróżując szlakiem najpiękniejszych punktów widokowych, tym razem zatrzymamy się w Grudziądzu, a w ramach cyklu „Dla lasu, dla ludzi” wybierzemy się na leśną wędrówkę śladami pszczół. Zaproponujemy też wyprawę jedną z nowych ścieżek rowerowych, ale opowiemy również o kujawsko-pomorskiej turystyce w statystyce. Zaprasza Dariusz Gross.

14 maja 2022

Zielony Myślęcinek. (jw)
Zielony Myślęcinek. (jw)
Naszym słuchaczom zaproponujemy kilka wypraw w niezwykłe miejsca Pomorza i Kujaw.
W cyklu "Lubię tu być" wybierzemy na Pojezierze Brodnickie i odkryjemy atrakcje Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Zaprosimy też w Dolinę Dolnej Wisły i udamy się na wyprawę rowerową. Oprócz propozycji aktywnego wypoczynku znajdą się też zaproszenia na koncerty i przede wszystkim wielki powrót Nocy Muzeów! W sobotni wieczór będzie można odwiedzić wiele fantastycznych miejsc na Pomorzu i Kujawach. My opowiemy o nich w sobotnie przedpołudnie i zagramy też wiele wiosennych hitów!
Zielony Myślęcinek. (jw)

7 maja 2022

W programie sporo propozycji aktywnego spędzenia weekendu na Pomorzu i Kujawach oraz dużo wiosennej muzyki! Naszych słuchaczy zaprosimy też na koncerty, do teatru i do kina, lecz przede wszystkim będziemy zachęcać do wiosennych wypadów w teren! Odwiedzimy m.in. Palmiarnię w Myślęcinku, a kolejką wąskotorową pojedziemy nad Jezioro Żnińskie Małe. Poznamy najnowszą atrakcję turystyczną Chełmna. Zatrzymamy się też w podbrodnickim Bobrowie i zwiedzimy niezwykłą izbę tradycji związaną z legendarnym dowódcą Dywizjonu 303, Janem Zumbachem.

30 kwietnia 2022

To nie jest taki zwykły weekend, to też nie tylko długi weekend ale to nawet megaweekend w regionie, czyli inauguracja sezonu turystycznego na Pomorzu i Kujawach!
Niezapomniane wiślane rejsy, spacerki z przewodnikami, ciekawe wystawy, rodzinne atrakcje i powroty do przeszłości ale też coś dla tych, którzy kochają aktywny wypoczynek i muzykę! Ponad 70 atrakcji w 24 miejscowościach. Opowiemy o wielu z tych atrakcji, ale nie zapomnimy też o dużej porcji wiosennej muzyki na długi weekend!
1234567