Raz na zielono25 marca 2023


Wiosna to piękna, ale bardzo pracowita pora roku. Trzeba uporządkować ogród, przeprowadzić drobne naprawy, zadbać o trawnik, drzewa i krzewy, założyć grządki warzywne i rabaty kwiatowe. Jeśli chcemy zdążyć ze wszystkim przed nadejściem lata, musimy dobrze zaplanować pracę. Jak to zrobić właściwie? Podpowiedzą eksperci audycji "Raz na zielono". Telefon 52 345 50 90. Do usłyszenia i do zobaczenia na Facebooku i Youtube. Zaprasza Małgorzata Burchardt.18 marca 2023


Marzec w tym roku wyjątkowo zimny, ale wreszcie zawita do nas upragniona wiosna. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przypada 21 marca. Od tego czasu dni będą coraz dłuższe, ale czy cieplejsze? Co zrobić w ogrodzie gdy pojawi się więcej słońca? Telefon czynny w trakcie programu: 52 345 50 90. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

4 marca 2023


Marzec w ogrodzie, to pracowity i radosny czas! Kiełkują rośliny cebulowe. Pora więc sięgnąć po sekatory, szpadle i grabie. Co jeszcze zrobić w ogrodzie w marcu? Podpowiedzą eksperci. Można do nas zadzwonić i osobiście zadać pytanie. Telefon czynny w trakcie programu: 52 345-50-90. Do usłyszenia i do zobaczenia na radiopik.pl. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

25 lutego 2023


Wiosna zbliża się wielkimi krokami, choć to dopiero koniec lutego. Na trawnikach pojawiły się już pierwsze kwiaty, dzienne temperatury trzymają się na dość wysokim poziomie, a noce przypominają, że aktualną porą roku jest nadal zima.

Jak powinni reagować działkowcy i ogrodnicy w sytuacji dużej dobowej różnicy temperatur? Czy warto już zdejmować z roślin zimowe osłony? Czy to już dobry czas na wiosenne porządki i rozpoczęcie nowego sezonu?

Odpowiedzi na te pytania udzielają eksperci audycji "Raz na zielono". Zachęcamy do udziału w programie. Numer telefonu do studia: 52 345-50-90.

18 lutego 2023


Połowa lutego za nami, a my zastanawiamy się, czy to jeszcze zima, czy może już wiosna? Czy nadchodzący miesiąc będzie początkiem długotrwałego ocieplenia? Czy wiosenna aura zagości na dobre? Ciekawe, co na to odpowiedzą nasi eksperci w sobotniej audycji "Raz na zielono"? Telefon czynny w trakcie programu: 52 345-50-90. Do usłyszenia i do zobaczenia na www.radiopik.pl. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

4 lutego 2023


Jedną z najważniejszych prac w ogrodzie w lutym jest zimowe przycinanie drzew i krzewów. O czym warto wiedzieć, zanim przystąpimy do zimowego cięcia? Jakie jeszcze prace ogrodnicze trzeba wykonać w lutym? Kontakt do ekspertów w studio: 52 345-50-90. Do usłyszenia i do zobaczenia na radiopik.pl. Zaprasza Małgorzata Burchardt

21 stycznia 2023


Planując prace ogrodnicze, należy uwzględnić warunki atmosferyczne panujące w danym roku. Co robić w ogrodzie w obliczu takiej zimy i jak dostosować sposób pielęgnacji ogrodu do zmian klimatycznych? Zapytam o to moich ekspertów w sobotniej audycji "Raz na zielono". Telefon czynny w trakcie audycji: 52 345-50-90. Zaprasza Małgorzata Burchardt.Magazyn działkowców, porady doświadczonych ogrodników.

Wymiana doświadczeń, wspólne rozmowy o tym, co jest zielone, powinno być zielone lub co zielone było...

Audycja z udziałem telefonicznym Słuchaczy.

W każdą sobotę o godz.12.05.

Zaprasza: Małgorzata Burchardt

Malgorzata Burchardt Malgorzata Burchardt

Zapraszamy do kontaktu
pod adresami:

"Raz na zielono"
Polskie Radio PiK,
ul. Gdańska 48
85-006 Bydgoszcz

e-mail: raznazielono@radiopik.pl

tel: (52) 345-50-90