Środa, 01 grudnia 2021 r.   Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Polskie Radio PiK » Raz na zielono
Ogłoszenie własne nadawcy

Raz na zielono


23 października 2021

Liście opadające z drzew i krzewów pokrywają wszystko kolorowym dywanem. O ile w parku czy w lesie wygląda to malowniczo i umila nam jesienne spacery, o tyle w ogrodzie wiąże się z intensywną pracą. Czy grabienie liści w ogrodzie jest konieczne? Kiedy sprzątać, czym i co zrobić z opadłymi liśćmi? Podpowiedzą nasi eksperci w sobotniej audycji „Raz na zielono”.
Zaprasza Małgorzata Burchardt.

9 października 2021

Mówi się, że akacja zawsze ma rację. W tym roku kwitła niezwykle obficie. Wskazuje to na to, że będziemy mieć bardzo ostrą zimę. O co chodzi z tą akacją? Czy rzeczywiście tak jest? Zapytaliśmy naszych ekspertów w sobotniej audycji "Raz na zielono". Tradycyjnie można było do nas zadzwonić i osobiście zadać pytanie. Telefon 52 345-50-90. Audycja Małgorzaty Burchardt.

25 września 2021

Nadeszła jesień. Drzewa i krzewy liściaste zaczynają mienić się niezwykłymi kolorami. Toną w żółci, czerwieni, fioletach... Kwitną ostatnie jesienne kwiaty. To też ostatnie chwile na sadzenie drzew, krzewów i bylin oraz wiosennych roślin cebulowych. Pora na jesienne porządki i przygotowanie ogrodu do zimy. Czyścimy i chowamy meble ogrodowe. Warto też dokonać przeglądu narzędzi i sprzętu ogrodniczego. Co jeszcze trzeba zrobić w ogrodzie o tej porze roku? Podpowiedzą nasi eksperci. Telefon czynny w trakcie programu: 52 345-50-90. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

1234567