Lato nas nie rozpieszcza, ale za to na afiszu ciekawe wydarzenia! [przewodnik na weekend]

2025-07-18, 16:11  Redakcja
W niedzielę w Bydgoszczy kolejny koncert z cyklu Rzeka Muzyki/fot. ilustracyjna, Bydogoszcz.pl, archiwum

W niedzielę w Bydgoszczy kolejny koncert z cyklu Rzeka Muzyki/fot. ilustracyjna, Bydogoszcz.pl, archiwum

Seanse na wolnym powietrzu często goszczą w weekendowych kalendarzach/fot. Kino plenerowe nad Balatonem, Facebook, archiwum

Seanse na wolnym powietrzu często goszczą w weekendowych kalendarzach/fot. Kino plenerowe nad Balatonem, Facebook, archiwum

Co robić od piątku do niedzieli? Można świętować z Borowiakami, obejrzeć ciekawy film w kinie pod chmurką w Bydgoszczy lub w grodzie Kopernika powspominać lądowanie człowieka na Księżycu.

BYDGOSZCZ

Życie towarzyskie bydgoszczan. Kabarety - teatry - kina - kawiarnie - parki
piątek (18 lipca), godz. 17:00, Muzeum Okręgowe, ul. Gdańska 4
Muzeum Okręgowe zaprasza na wykład plenerowy dr. Andrzeja Purata „Życie towarzyskie bydgoszczan. Kabarety - teatry - kina - kawiarnie - parki". Prelegent przedstawi historię miejsc w Bydgoszczy, w których spędzali wolny czas mieszkańcy w okresie II Rzeczpospolitej. Uczestnicy odwiedzą dawne kawiarnie, restauracje, kabarety i parki.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Olga Boznańska i jej czas”
piątek, (18 lipca), piątek, godz. 17:00, Galeria Sztuki Nowoczesnej, Wyspa Młyńska
Muzeum Okręgowe zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Olga Boznańska i jej czas”.

Jazzowe piątki w Wodzie na tarasach Młynów Rothera
piątek (18 lipca), godz. 19:00, tarasy Młynów Rothera, ul. Mennica 10
Tym razem na tarasie Młynów Rothera zagra Kevin Górzyński Trio. Wstęp wolny.

Kino plenerowe nad Balatonem
piątek (18 lipca), godz. 21.30), bydgoski Balaton
To kolejną edycja „Kina plenerowego nad Balatonem". Tym razem zaprezentowany zostanie film, pt. „Mój syn Ezra". Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Wstęp wolny.

Joga na trawie
sobota, 19 lipca, godz. 10:00, Park Kochanowskiego
Stan Harmonii zaprasza do spędzenia wspólnie czasu na świeżym powietrzu. Przez cały okres wakacji odbywają się darmowe zajęcia jogi.

Tradycja Kujaw i Pałuk w rękach i głosie
sobota (19 lipca), godz. 10:00, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury, pl. Kościeleckich 6
Będą to warsztaty poświęcone tradycyjnym pieśniom i przyśpiewkom pałuckim, których źródłem są wykonania śpiewaczek i śpiewaków z nagrań archiwalnych z lat 50.–70. ubiegłego wieku.

Młyny na lato - Laboratorium Pana Korka
sobota (19 lipca), godz. 13:00, Młyny Rothera, ul. Mennica 10
Młyny Rothera z okazji misji Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego na Międzynarodową Stację Kosmiczną Młyny Rothera zapraszają na spotkanie z nauką w wydaniu Pana Korka. To okazja, by rozbudzić ciekawość świata i zainspirować młodych odkrywców do poznawania fizyki, chemii i inżynierii przez zabawę i doświadczenie. Obowiązują zapisy.

Rodzinne oprowadzanie po Exploseum
sobota (19 lipca), godz. 14:00, Exploseum, ul. Nobla
Muzeum Okręgowe zaprasza rodziny z dziećmi w wieku 7-12 lat na wyjątkową przygodę w Exploseum. W czasie około 90-minutowego spaceru po wystawie najmłodsi zamienią się w prawdziwych odkrywców historii, a dorośli poznają historię DAG Fabrik Bromberg.

Młyny na lato - koncert na tarasie „Różne Oblicza Skrzypiec”
sobota (19 lipca), godz. 17:00, Młyny Rothera, ul. Mennica 10
Koncert „Różne Oblicza Skrzypiec” – autorski projekt Łukasza Sylwestrzaka, który zabierze słuchaczy w muzyczną podróż przez różne gatunki i style. Wstęp wolny.

Wakacje z historycznym fortepianem
niedziela (20 lipca), godz. 16:00, Pałac w Ostromecku
Miejskie Centrum Kultury zaprasza na wakacyjny cykl czterech recitali fortepianowych organizowanych pod patronatem UNESCO Bydgoszcz Miasto Muzyki. W niedzielę odbędzie się recital Aleksandry Bobrowskiej, który zasiądzie do obu fortepianów, sygnujących cykl: fortepianu Wiszniewski oraz Bechstein.

Rzeka Muzyki - Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn
niedziela (20 lipca), godz. 19:00, Wyspa Młyńska
W niedzielę wystąpi Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn. Brzmienie zespołu mieści się w kategorii alternatywnego rocka. Wstęp wolny.

Fordońskie Kino pod Chmurką
niedziela (20 lipca), godz. 21.30, nadwiślańskie bulwary
Trwa cykl bezpłatnych pokazów filmowych w Fordonie. W niedzielę pokazana zostanie komedia, pt. „Królowe życia". Wydarzenie plenerowe zostało zrealizowane dzięki środkom z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

TORUŃ

Festiwal TOS: Nova Muzyka i Architektura: Muzyczna podróż dookoła Europy
piątek (18 lipca), godz. 19:00, Sala kameralna, CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3
Wojciech Waleczek – fortepian. Koncert prezentujący 25 utworów z 27 krajów UE, w związku z prezydencją Polski w Radzie UE. W programie: W.A. Mozart (Austria), C. Franck (Belgia), T. Radoslavov (Bułgaria), I. Zajc (Chorwacja), D. Pentecost (Cypr), A. Dvořák (Czechy), C. Nielsen (Dania), E. Tubin (Estonia), O. Merikanto (Finlandia), J.S. Bach (Niemcy), S. Samaras (Grecja), N. Paganini/ F. Liszt (Włochy/Węgry), J. Field (Irlandia), J. Vītols (Łotwa), M.K. Čiurlionis (Litwa), J.A. Zinnen (Luksemburg), N. Isouard (Malta), J.P. Sweelinck (Holandia), J. Halévy / F. Chopin (Francja/Polska), C. Seixas (Portugalia), I. Ivanovici (Rumunia), J. Cikker (Słowacja), S. Osterc (Słowenia), I. Albéniz (Hiszpania), J.H. Roman (Szwecja). Bilety: 40 zł.

Pokaz filmu „Mr. Gaga"
piątek (18 lipca), godz. 19:00, Kino 1410, ul. Przedzamcze 6
„Mr. Gaga” opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu – GAGA – umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostaje się fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego. Bilety do nabycia online.

Kino plenerowe w Toruniu: „Prawo i pięść”
piątek (18 lipca), godz. 22:00, Rynek Nowomiejski
Kino plenerowe w Toruniu – wspólny projekt Kina CAMERIMAGE i Toruńskiej Agendy Kulturalnej – zainauguruje pokaz „Prawa i pięści”, absolutnego klasyka polskiego kina. Ten jedyny w swoim rodzaju „polski western” kręcony był m.in. na ulicach toruńskiego Rynku Nowomiejskiego! Burzliwy okres powojenny. Były więzień obozu koncentracyjnego, Andrzej Kenig (Gustaw Holoubek), dołącza do grupy ochotników jadących na tzw. Ziemie Odzyskane, by zabezpieczyć porzucone mienie przed szabrownikami. Szybko jednak odkrywa, że jego towarzysze mają zupełnie inne intencje. Wstęp wolny. warto zabrać koc, na miejscu będą leżaki.

Giełda Komiksu
sobota (19 lipca), godz. 12:00-17:30, OPPS Dom Harcerza, ul. Rynek Staromiejski 7
Opis organizatora: „25 lat minęło odkąd powstała Asocjacja Komiksu w Toruniu. Tyle samo czasu upłynęło od wydania pierwszego numeru Magazynu Komiksowego AKT, który towarzyszył organizowanym przez grupę Giełdom Komiksu. Giełdy odbywały się w gościnnych progach OPP Dom Harcerza, ulokowanym przy toruńskim Rynku Staromiejskim. 19 lipca 2025 r. odbędzie się w Toruniu specjalna edycja Giełdy Komiksu. Giełdom sprzed lat towarzyszyły rozmowy z twórcami polskiego komiksu. Nie inaczej będzie i tym razem, bo odbędzie się spotkanie z Asocjacją oraz osobne z lokalnymi twórcami komiksu. Komiksiarze z AKTu planują na ten dzień premiery komiksów, więc będzie o czym opowiadać. Uwaga! Nie zabraknie też gościa specjalnego, gdyż swoją obecnością zaszczyci nas twórca Wilqa i Pana Wiedźmy - Bartosz Minkiewicz.Z pewnością Bartek opowie nam o swojej pracy i planach, a wszystkich chętnych obdaruje wrysem w swoim komiksie. Jak giełda to oczywiście będzie możliwość zakupu i sprzedaży komiksów. Zostały ostatnie wolne stoliki dla wystawców. Kontakt akt.zin@mixbox.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wstęp wolny."

Piknik rodzinny Powrót na Księżyc
sobota (19 lipca), godz. 17:00-23:00, Wola Zamkowa 12A
Mieszkańcy Torunia i okolic będą mieli okazję wspólnie świętować rocznicę lądowania człowieka na Księżycu. W programie m.in. multimedialny show na sferycznym ekranie „Jasna strona Księżyca”. Nie zabraknie pokazów w mobilnym planetarium SYRIUSZ, warsztatów astronomicznych – takich jak budowanie modeli pojazdów kosmicznych czy malowanie „kosmicznych” koszulek – oraz stoisk z eksperymentami naukowymi. Wieczorem będzie można przez teleskopy zajrzeć w głębię kosmosu. Dodatkową atrakcją będą wystawy: astrofotografii oraz „Kopernik rewolucyjny konserwatysta?”.
Szczególne miejsce w programie zajmie prelekcja upamiętniająca prof. Wilhelminę Iwanowską – wybitną astronomkę, współzałożycielkę UMK, której 120. rocznicę urodzin obchodzimy w 2025 r. Na uczestników czeka również koncert muzyki elektronicznej inspirowanej przestrzenią kosmiczną, a także gry plenerowe z animatorami, w tym wielkoformatowe puzzle, Jenga i inne zabawy integracyjne.

Jazz w Ginie / Gin z Jazzem śladami Hłaski i Komedy - Letni Koncert na patio Gin o'Clock
sobota (19 lipca), godz. 19:00, ul. Przedzamcze 6
Jazzowy wieczór w wykonaniu duetu wybitnych muzyków Igora „Ygora” Przebindowskiego (fortepian) i Karola Dobrowolskiego (skrzypce), absolwentów Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach. Ich koncert „Śladami Hłaski i Komedy” będzie podróżą poprzez splecione życiorysy i twórczość Marka Hłaski i Krzysztofa Komedy oraz miejsca, które ich połączyły: Warszawę, Tel Aviv, Londyn, czy w końcu Holywood.
Zabrzmią kompozycje Krzysztofa Komedy, Dobrowolskiego i Przebindowskiego, w tym muzyczne tematy znane z filmów Polańskiego oraz jazzowe improwizacje, a także muzyka z Paryża: jazz mamnouche, chanson Française, utwory z repertuaru Piaf, Montanda, Gainsbourga. Bilety do nabycia online.

Kino plenerowe w Toruniu: „Czas Apokalipsy” – wersja reżyserska
sobota (19 lipca), godz. 22:00, Rynek Nowomiejski
W kinie plenerowym zagości kultowy i porażający „Czas Apokalipsy” Francisa Forda Coppoli. Opierając się na „Jądrze ciemności” Josepha Conrada, Coppola przenosi tę mroczną podróż w samo serce wojny w Wietnamie. Kapitan Willard (Martin Sheen) otrzymuje rozkaz: odnaleźć i zlikwidować pułkownika Kurtza (Marlon Brando), który porzucił armię i ukrył się w dżungli, gdzie bawi się w boga i rządzi tubylcami. Ale czy kolejna śmierć naprawdę cokolwiek zmieni? „Czas Apokalipsy” powstał zaledwie kilka lat po zakończeniu amerykańsko-wietnamskiego konfliktu i stanowi jeden z najbardziej przejmujących przykładów kina antywojennego. Pod mistrzowskim kierunkiem autora zdjęć Vittorio Storaro, nakręcono ponad 200 godzin materiału, który był wielokrotnie przemontowywany. Zobaczymy wersję reżyserską z 2019 roku – prawdopodobnie ostateczną. Szczególną uwagę warto zwrócić na niesamowite sceny, w których Brando wyłania się z cienia… choć kręcone je w ten sposób po to, by ukryć jego sylwetkę, Przeszły do historii jako majstersztyk gry światła i cienia.

Wolny Jarmark Toruński
niedziela (20 lipca), godz.10:00-15:00, Rynek Nowomiejski 25
Targ produktów lokalnych, zdrowej żywności i rękodzieła odbędzie się w najbliższą niedzielę. Niezależnie od pogody Wolny Jarmark Toruński przyciąga na Rynek Nowomiejski rzesze klientów. Zwykle można tu kupić zdrową żywność, niebanalne rękodzieło oraz ekologiczne produkty: swojskie wędliny, sery, tradycyjne pieczywo, słodkie wypieki, naturalne kosmetyki oraz wegetariańskie i wegańskie przysmaki.

Festiwal TOS: Nova Muzyka i Architektura: Czereśnie w mieście. Koncert dla dzieci
niedziela (20 lipca), godz. 15:00, Amfiteatr Teatru Baj Pomorski, ul. Piernikarska 9
Zespół Czereśnie w składzie: Andrzej Zagajewski – śpiew, banjo, Wojciech Wędzicha – klarnet, saksofon, Jakub Lewicki – tuba, sakshorn, Sebastian Kaszyca – instrumenty perkusyjne. W programie: „Witamy w mieście", „Budowa", „Chodź na rower", „Kurier", „Nieważne", „Idą wakacje", „Żegnamy miasto" i inne. Wstęp wolny

CIECHOCINEK

Koncert zespołu Ponad Chmurami - Bujający w obłokach
piątek (18 lipca), godz. 19:00, Teatr Letni w Ciechocinku, ul. Mikołaja Kopernika 3; Cena biletu: 80 zł
Opis organizatorów: „Zespół Ponad Chmurami od prawie 12 lat buduje swoje miejsce na scenie muzycznej, wykonując poezję śpiewaną z niepowtarzalną wrażliwością. Twórczość grupy to niezwykła fuzja lirycznych tekstów wybitnych poetek i poetów z subtelnymi, a jednocześnie bogatymi aranżacjami muzycznymi. W utworach zespołu odnajdujemy refleksje nad codziennością, głębokie przemyślenia oraz nastrój pełen nostalgii, który przenosi słuchaczy w sferę marzeń i zadumy.
Istotnym elementem wyróżniającym grupę Ponad Chmurami jest ciepły, kojący głos wokalistki zespołu, który zaprowadzi słuchaczy do podniebnej krainy łagodności, pełnej delikatnych emocji i subtelnej narracji. Wspólnie stworzą nastrój idealny dla tych, którzy cenią poezję, melancholijne melodie i chwilę na refleksję."

6. Ciechociński Kabareton, czyli Europejska śmiechoterapia
sobota (19 lipca), godz. 19:00, Przystań nad Wisłą, ul. Lipnowska
Opis organizatorów: „Poznajcie artystów, którzy poTężnie Was rozbawią! FIFA-RAFA - Bezczelnie młodzi, do tego ładni, a przede wszystkim skromni, czyli...Ola i Mateusz Kwiatkowscy - duet na estradzie i w życiu, mieszanka wybuchowa doświadczenia scenicznego i autentycznego uczucia, dzięki czemu prezentowane skecze to życiowa codzienność ukazana w komediowy sposób.
Kabaret z Lubelszczyzny, kabaret z lubelskiego, kabaret z Lublina - każdy z tych sposobów określenia lokalizacji jest łatwiejszy niż zapamiętanie nazw ich rodzinnych miejscowości. Uczestnicy i laureaci festiwali takich jak MULATKA, Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry czy Ryjek. Ich największym osiągnięciem jest zdobycie Grand Prix na festiwalu PAKA w Krakowie.
TRZECIA STRONA MEDALU - Połączenie młodości i doświadczenia z muzyką na żywo, przy akompaniamencie akordeonu. To paczka facetów o satyrycznym i prześmiewczym podejściu do życia, których zainteresowanie przerodziło się w pasję. Obrońcy piosenki kabaretowej. Uczestnicy ponad 90 festiwali kabaretowych, laureaci ponad 70 nagród i wyróżnień, w tym zwycięzcy Ryjkowego Konkursu na Boczku 2022 oraz 2023! Twórcy hitu „Baby dają w szyję”.
ZDOLNI I SKROMNI - przebojem podbili serca kabaretowej publiczności. Pokochali ich Ślązacy i nie tylko. Słynny skecz ze Sztefą z Piekar ma już miliony wyświetleń na YouTubie. Są zwycięzcami 25. Ryjka! Kabaret został stworzony specjalnie na tę okazję."

Koncert Jacka Szyłkowskiego „Wspomnienie młodości”
niedziela (20 lipca), godz. 19:30, Park Zdrojowy, ul. Traugutta
Podczas koncertu zabrzmią utwory takie jak: „Piosenka przypomni Ci", „Błękitna chusteczka", „Pierwszy siwy włos" i inne. Wstęp wolny.

WIELKA NIESZAWKA

Letnie warsztaty cięcia drzew owocowych
sobota (19 lipca), godz. 10:00-13:00, Olenderski Park Etnograficzny-oddział Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej, ul. Mennonitów 14; Cena biletu: 60 zł
To będzie prawdziwa gratka dla miłośników ogrodów i początkujących sadowników. Uczestnicy spotkania pod okiem specjalisty, pana Grzegorza Figielskiego, będą kontynuować zapoczątkowane zimą prace pielęgnacyjnych w tutejszym sadzie.
Uczestnicy - wcielając się w rolę gospodarzy - tym razem otoczą opieką drzewa pestkowe (wiśnie i czereśnie), które właśnie zakończyły owocowanie. Zadbają również o to, żeby rany po cięciu zostały starannie zabezpieczone, a narzędzia odpowiednio oczyszczone.

GRUDZIĄDZ

Weekendowe Kino pod Chmurką
piątek (18 lipca), godz. 21.30, Park Miejski w Grudziądzu, ul Gen. Hallera
Fundacja Rozwoju Kinematografii zaprasza mieszkańców Grudziądza i okolic na wyjątkowe seanse filmowe na świeżym powietrzu. „Weekendowe Kino pod Chmurką"
Letnie kino pod gołym niebem to świetna okazja, by spędzić czas z najbliższymi w przyjaznej, wakacyjnej atmosferze.
Program: film długometrażowy, pt. „Czym chata bogata", reż. Philippe de Chauveron

Koncert reggae Porreggaełowani
sobota (19 lipca), godz. 19:00, Rybny Rynek, ul. Rynek
Opis organizatorów: „Choć grają razem od lat, pod tą nazwą tworzą dopiero od półtora roku. W tak krótkim czasie udało im się wzbogacić o debiutancki album „Pozytywnie nakręceni”, teledysk o tym samym tytule, który miał premierę na kanale „Reggaeville”, oraz spot w podcaście „StrefaDread” w Polskim Radiu Czwórka. Dodatkowo w zeszłym sezonie zagrali koncerty na najważniejszych festiwalach reggae w Polsce, m.in.: Ostróda Reggae Festival, Reggaenwalde Festival, czy Most Kultury Festival, Dub nad Wdą, oraz wielu mniejszych imprezach." Wstęp wolny.

ŚWIECIE

Wakacyjny Wieczór z Planszówkami
piątek (18 lipca), godz. 17:00 do 22:00, Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Henryka Sienkiewicza 4
Opis organizatorów: „Lato nas w tym roku nie rozpieszcza, ale to nie powód, by się nudzić! Jeśli szukacie pomysłu na ciekawe i lekkie spędzenie lipcowego wieczoru, to wraz z GEEKony Klub Gier Planszowych zapraszamy do biblioteki na kolejny Wieczór z Planszówkami. Będzie wakacyjnie, wesoło i kompaktowo!
Tematem przewodnim naszego spotkania będą gry kieszonkowe, czyli małe, szybkie i pomysłowe planszówki, które zmieszczą się do każdej walizki, rozkręcą podróż oraz sprawdzą się na plaży, w pociągu czy pod namiotem. Oprócz tego, na stołach znajdą się klasyki oraz nowości, gry strategiczne, imprezowe i kooperacyjne."

TUCHOLA

Dzień Folkloru Borowiackiego - 66. Dni Borów Tucholskich
sobota (19 lipca), godz. 13:00, Park Zamkowy za Urzędem Miejskim, ul. Ogrodowa
Festyn odbywa się w ramach 66. Dni Borów Tucholskich.
Na scenie wystąpią Zespół Pieśni i Tańca „Krebane” z Brus, Zespół Pieśni i Tańca „Pomorze” z Chełmna, Marta Bejma z Torunia oraz Mażoretki Tucholskiego Ośrodka Kultury. Podczas festynu odbędą się prezentacje wyrabiania masła w kierzance, wyrabiania sera topionego z twarogu z kminkiem, przygotowania „zacierki” – zupy mlecznej, wyrabiania i pieczenia drożdżówek i szneków z glancem. Ponadto na gości czekać będą: kiermasz twórczości ludowej i użytkowej; rzeźbiarstwo, haft, wikliniarstwo; garncarstwo tradycyjne; degustacja parowanych kartofli z parownika; borowiackie zabawy i konkurencje; Gospoda Borowiacka i stoiska KGW – swojskie jadło i kuchy; finał Historycznego Pochodu Borowiaków (org. Starostwo Powiatowe).
Więcej o 66. Dniach Borów Tucholskich: TUTAJ

BARCIN

Dni Barcina 2025 - Koncert
sobota (19 lipca), godz. 20:00, Park Wolności, ul. 4 Stycznia
W programie wydarzenia znajdą się koncerty, które porwą do tańca, a także atrakcje dla dzieci. Kulinarne emocje zapewni konkurs KGW, w którym uczestnicy będą rywalizować o miano mistrza smaku. Nie zabraknie także strefy gastronomicznej i handlowej, gdzie będzie można spróbować pysznych potraw i zakupić lokalne produkty.
Koncerty: godz. 20:00 Nadmiar, godz. 21:30 Andrzej Piaseczny, godz. 22:30 GrubSon

ŻNIN

Kino na leżaku - „Wszystko o moim starym"
sobota (19 lipca), godz. 21:00, Cukrownia Żnin - Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego, ul. Janickiego
Na terenie starej cukrowni organizowane jest kino na leżaku, czyli idealna okazja, by cieszyć się filmami na świeżym powietrzu w klimatycznym otoczeniu. Wstęp na seanse jest bezpłatny. Warto zabrać ze sobą koc i wygodnie rozsiąść się na leżakach. Liczba leżaków ograniczona. Pierwszy seans: "Wszystko o moim starym". Prostolinijny włoski imigrant o południowym temperamencie kontra rodzina konserwatywnych bogaczy, którzy na wszystkich patrzą z góry. Co może pójść nie tak? W roli głównej Robert De Niro.

TLEŃ

Spacer w okolicach Tlenia
niedziela (20 lipca), godz. 10.15, Stacja PKP Tleń, ul. Bydgoska 10a
KTP „Wędrownik” wędruje również latem. Trasa przebiega od stacji PKP Tleń przez Wierzchy i dalej przez Zgorzały Most, Żydzią Górę, dalej nad jeziorem Mukrz i powrót w kierunku stacji PKP w Tleniu. Całość zajmie łącznie 12 km. Przejazd pociągiem z Bydgoszczy z przesiadką w Laskowicach Pomorskich. Z Bydgoszczy pociąg odjeżdża o godz. 9:08 z peronu p.4 tor 11; w Laskowicach o 9:40 i tam przesiadka na pociąg do Tlenia (odjazd o 9:51 z p.3 tor 5). W Tleniu o godz. 10:15 oczekuje na wszystkich organizator - Krzysztof Kasprzak. Powrót z Tlenia o 16:07, w Laskowicach o 16:33 i tam przesiadka na pociąg do Bydgoszczy o 16:52 (p.2 tor 2). W Bydgoszczy o 17:40.
Bilety kupuje się we własnym zakresie.

SZAFARNIA

Wakacje z Chopinem: Magdalena Lisak - koncert
niedziela (20 lipca), godz. 12:15, Ośrodek Chopinowski w Szafarni, ul. Szafarnia 1
Artyści: Magdalena Lisak - fortepian. Program: Fryderyk Chopin: Mazurek h-moll op. 33 nr 4, Scherzo h-moll op. 20, Etiuda E-dur op. 10 nr 3, Etiuda cis-moll op. 10 nr 4, Scherzo b-moll op. 31, Walc Des-dur op. 64 nr 1, Walc cis-moll op. 64 nr 2, Scherzo cis-moll op. 39, Etiuda e-moll op. 25 nr 5, Scherzo E-dur op. 54
Magdalena Lisak to urodzona w Katowicach pianistka. Od najmłodszych lat zdobywała najwyższe laury na konkursach krajowych i międzynarodowych. W 1994 roku ukończyła z wyróżnieniem klasę fortepianu profesora Andrzeja Jasińskiego w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W tym samym roku, po dojściu do półfinału konkursu Gézy Anda w Zurychu otrzymała prywatne stypendium i kontynuowała naukę w Konserwatorium w Zurychu u Homero Francescha. Jednym z jej najcenniejszych doświadczeń były studia w Musik-Akademie w Bazylei w latach 1996-1998 pod kierunkiem Krystiana Zimermana. Zdobyta na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 1995 roku VI nagroda otworzyła Magdalenie Lisak drzwi do prestiżowych sal koncertowych, jak Hitomi Memorial Hall w Tokio, Stadt–Casino w Bazylei, Rudolfinum w Pradze czy Filharmonii Narodowej w Warszawie. Uczestniczyła także w festiwalach chopinowskich w Dusznikach-Zdroju, Nohant-La Châtre, Mariańskich Łaźniach, Gandawie, Genewie oraz Festiwalu „Chopin i jego Europa” w Warszawie.

INOWROCŁAW

Inowrocławskie Lato Muzyczne 2025: 31 Band
niedziela (20 lipca), godz. 16:00, Park Solankowy - Muszla Koncertowa, ul. Boczna
W Parku Solankowym zaczyna się coroczny wakacyjny projekt muzyczny. W muszli koncertowej zagości 31 BAND, czyli klasyka rocka, popu i więcej – zagrane na żywo, z pasją, przez zespół, który porwie do wspólnego śpiewu i tańca.




Rodzina

Przeczytaj, zanim opublikujesz zdjęcie dziecka. Czym jest i jakie skutki niesie sharenting

Przeczytaj, zanim opublikujesz zdjęcie dziecka. Czym jest i jakie skutki niesie sharenting?

2025-07-19, 09:41
Będą kosmiczne atrakcje dla małych i dużych Piknik z okazji rocznicy lądowania na Księżycu

Będą kosmiczne atrakcje dla małych i dużych! Piknik z okazji rocznicy lądowania na Księżycu

2025-07-19, 09:31
Podróż za niejeden uśmiech po województwie kujawsko-pomorskim Trwa akcja Konstelacje dobrych miejsc

Podróż za niejeden uśmiech po województwie kujawsko-pomorskim! Trwa akcja „Konstelacje dobrych miejsc”

2025-07-16, 16:15
Tor przeszkód, otwarty radiowóz i alkogogle Piknik Policji na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej [zdjęcia]

Tor przeszkód, otwarty radiowóz i alkogogle! Piknik Policji na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej [zdjęcia]

2025-07-15, 21:34
Smartfon uzależnia jak alkohol. W Dzień Bez Telefonu ISO apeluje do rodziców

„Smartfon uzależnia jak alkohol”. W Dzień Bez Telefonu ISO apeluje do rodziców

2025-07-15, 10:16
Pobudzenie wyobraźni z papierem i gliną w garści Wakacyjne warsztaty w Skarbcu Fajansu

Pobudzenie wyobraźni z papierem i gliną w garści! Wakacyjne warsztaty w Skarbcu Fajansu

2025-07-15, 08:29
Edukacja wśród szumu drzew w Tleniu Wdecki Park Krajobrazowy zorganizował Zielony Piknik

Edukacja wśród szumu drzew w Tleniu! Wdecki Park Krajobrazowy zorganizował Zielony Piknik

2025-07-12, 20:06
Szereg badań na świeżym powietrzu. Piknik Prozdrowotny na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy [zdjęcia]

Szereg badań na świeżym powietrzu. Piknik Prozdrowotny na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy [zdjęcia]

2025-07-12, 19:17
Lawendowe pole jest pachnące i smaczne  z nutą rękodzieła Kolejny festiwal w Leszczach [zdjęcia]

Lawendowe pole jest pachnące i smaczne – z nutą rękodzieła! Kolejny festiwal w Leszczach [zdjęcia]

2025-07-12, 18:02
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę