W programie ASTRO FESTIWALU znajdzie się wiele atrakcji serwowanych przez kadrę naukową bydgoskiego UTP - pokazy, doświadczenia i eksperymenty. Nie zabraknie gier i zabaw: przygotowaliśmy m.in. rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla uczniów, kosmiczne potyczki familijne pt. "Bezpiecznie ku Drodze Mlecznej" oraz zabawę dla dzieci z Tomaszem Cebo pt. "Kosmiczne studio nagrań".
Piknik na Wyspie Młyńskiej ubarwią postacie z "Gwiezdnych Wojen" dzięki kujawsko-pomorskiej Akademii Jedi. Uczestnicy imprezy będą mieli okazję do stworzenia wielkiego murala z Galerią Rusz. Ze sceny popłyną nieziemskie dźwięki za sprawą formacji Voices of the Cosmos. Zagrają też twórcy elektro-popu (Half Light) i muzyki ambient (Mr. S).
Na telebimie pokażemy multimedialną podróż przez Układ Słoneczny z opowieścią Piotra Majewskiego i Jerzego Rafalskiego z "Radia Planet i Komet". Osobom szczególnie zainteresowanym tajemnicami Wszechświata dedykujemy serię astronomicznych prelekcji w sąsiadującym z Wyspą Młyńską budynku Galerii Sztuki Nowoczesnej (17:00-20:00).
Zwieńczeniem imprezy będzie koncert zespołu KOMBI ilustrowany pokazem najpotężniejszych w Polsce laserów scenicznych (początek o 22:00).
5. ASTRO FESTIWAL odbywa się w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Współorganizatorem tegorocznej imprezy jest bydgoski Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy. Partnerami przedsięwzięcia są m.in.: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.
Zobacz także
Nowe spojrzenie na Wielki Obłok Magellana
Należący do Europejskiego Obserwatorium Południowego (ESO) teleskop VISTA ukazał niezwykły obraz Wielkiego Obłoku Magellana - jednej z naszych najbliższych… Czytaj dalej »
Marsjański helikopter zapakowany w podróż
Inżynierowie z NASA przygotowujący misję Mars 2020 poinformowali o umieszczeniu na jej pokładzie miniaturowego helikoptera, który stanie się pierwszym statkiem… Czytaj dalej »
Astrofotografia ze smartfona
Czy fotografowanie nieba gwiaździstego przy użyciu smartfona ma sens? Piotr Potępa, jeden z najwybitniejszych polskich astrofotografów udowadnia, że tak!… Czytaj dalej »
Zobacz jak było na ASTROFESTIWALU!
Za nami kolejny ASTROFESTIWAL pod patronatem Polskiego Radia PiK. Ósma edycja imprezy w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbyła się w 08 czerwca… Czytaj dalej »
Nowe oblicze Drapera
Historyczny teleskop Drapera z obserwatorium UMK w Piwnicach ma nowe oblicze. Postarali się o nie konserwatorzy zabytków, którzy nadali instrumentowi znamię… Czytaj dalej »
Kosmiczny nietoperz w locie
Do znanych nam licznych gatunków nietoperzy dopiszmy też "nietoperza kosmicznego"! Jego naturę w całej okazałości ujawnia Europejskie Obserwatorium Południowe… Czytaj dalej »
Bąble, czyli gwiazdy-przedszkolaki
"Narodziny gwiazdy" – to tytuł filmu godnego Oscarów. Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) prezentuje za to zdjęcie miejsca, gdzie rodzą się prawdziwe… Czytaj dalej »
Koniec misji łazika Opportunity
To już koniec. Misja łazika Mars Opportunity została oficjalnie zakończona 13 lutego 2019 roku. Inżynierowie z NASA po raz ostatni podjęli nieudaną próbę… Czytaj dalej »
Lód na Merkurym pod lupą uczonych
Na Merkurym - planecie, która krąży najbliżej Słońca i na której panują ekstremalnie wysokie temperatury jest więcej lodu niż dotąd sądzono. Takie… Czytaj dalej »
Voyager 2 w przestrzeni międzygwiezdnej
Gdzie są granice Układu Słonecznego? Odpowiedzi na to pytanie pomoże udzielić sonda Voyager 2, która w listopadzie 2018 roku przekroczyła heliopauzę… Czytaj dalej »
Bądź z nami w kontakcie
"Radio Planet i Komet" - Polskie Radio PiKul. Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz
"Radio Planet i Komet" - Polskie Radio PiK
ul. Ślusarska 5, 87-100 Toruń
tel. (56) 65-54-010
e-mail: torun@radiopik.pl
e-mail: planety(at)radiopik.pl