Niedziela, 09 maja 2021 r.   Imieniny: Bożydara, Grzegorza, Karoliny
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » „Bliżej życia” - archiwum audycji » 2019
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-10-01, 19:04 Adam Droździk

Wrzesień

Audycja z 30 września 2019

„Łuska w fartuchu” to tytuł reportażu Michała Zaręby ukazujący historię dwóch bohaterów - powstańca warszawskiego Janusza Leydo ps. „Cord” i jego wnuka. Co łączy te dwa pokolenia? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras, z cyklu „Bliżej życia”.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 30.09.2019

Audycja z 27 września 2019

Wracamy do sprawy śmierci Kacpra ze Steklinka. 11-latek zginął potrącony przez samochód w 2015 roku. Kierowca jechał bez uprawnień, pod wpływem alkoholu i z zakazem prowadzenia pojazdów, jednak sąd go uniewinnił. Rodzina odwołała się od wyroku. Sąd drugiej instancji zwrócił się z prośba o opinię w tej sprawie do Instytutu Sehna. Ta jest już gotowa. Co zawiera? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu „Bliżej życia”.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 27.09.2019

Audycja z 26 września 2019

Wracamy do sprawy nieznośnego zapachu unoszącego się od wielu lat nad bydgoskim osiedlem Siernieczek. Firma „Remondis”, jak twierdzą mieszkańcy - źródło przykrego zapachu, zainteresowała się po latach problemami mieszkańców Siernieczka i obiecała uszczelnić system oraz zainwestować w technologię, która pozwoli mieszkańcom normalnie żyć. Sprawą zainteresowali się też bydgoscy radni. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 26.09.2019

Audycja z 25 września 2019

W sprawie rzekomego ataku opiekunki z Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej na jednego z podopiecznych pojawiły się nowe wątki. Oto do Powiatowej Komendy Policji w Tucholi wpłynęły, jak się okazuje, dwa zgłoszenia. W jednym z nich to opiekunka miała uderzyć podopiecznego, w drugim odwrotnie - podopieczny miał być agresywny wobec opiekunki. Gdzie leży prawda? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 25.09.2019

Audycja z 24 września 2019

Rozmawiamy o sytuacji, która spotkała jedną z pacjentek na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Toruniu. Kobieta trafiła na SOR przed godz. 11.00, a wyszła zaopatrzona w potrzebną pomoc dopiero około 22.00j. Czy wszystkie procedury zadziałały i z czego wyniknął problem? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras, z cyklu „Bliżej życia”.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 24.09.2019

Audycja z 23 września 2019

Czy pojawiły się nowe informacje w sprawie bydgoskiego oddziału Lebensborn działającego w czasie II wojny światowej? Lebensborn Bromberg był jednym z siedmiu utworzonych przez nazistowskie Niemcy podczas II wojny światowej i najmniej o nim wiadomo. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 23.09.2019

Audycja z 20 września 2019

W audycji z cyklu "Bliżej życia", Żaneta Walentyn zaprezentowała fragment reportażu pt. „Kadr z Domu Pomocy” poruszający problem bezpieczeństwa w Domach Pomocy Społecznej. A wszystko zaczęło się od opublikowanego w internecie filmu...
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 20.09.2019

Audycja z 19 września 2019

„Stukot kół pociągu wywożącego nas na Syberię słyszałam w uszach jeszcze przez wiele lat” - mówi Krystyna Buniak z Torunia. Miała niecałe 13 lat, gdy w lutym 1940 roku nad ranem jej rodzinę zabrano z domu. W tajdze w głębi Rosji spędzili 6 lat. Wyczekiwali wiosny, bo każdej następnej wierzyli, że teraz już na pewno wrócą do domu... O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras, z cyklu „Bliżej życia”.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 19.09.2019

Audycja z 18 września 2019

„Płacimy za paliwo kilka... kilkanaście groszy więcej niż mieszkańcy innych miast” - mówią włocławianie. Prezydent Włocławka interweniował w tej sprawie w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Czy to zmowa cenowa? Od czego zależą ceny paliwa na poszczególnych stacjach benzynowych? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras, z cyklu „Bliżej życia”.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 18.09.2019

Audycja z 17 września 2019

Lokator wynajętego mieszkania wyniósł kuchenkę do lombardu. Czy miał prawo? Fot. Adriana Andrzejewska-Kuras
Lokator wynajętego mieszkania wyniósł kuchenkę do lombardu. Czy miał prawo? Fot. Adriana Andrzejewska-Kuras
Nasz Słuchacz wynajął mieszkanie lokatorowi i po pewnym czasie zorientował się, że zniknęła z niego kuchenka. Lokator przyznał, że wyniósł ją do lombardu. Policja i prokuratura uznały jednak, że nie ma w tym czynu zabronionego i umorzyły postępowanie w tej sprawie. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras, z cyklu „Bliżej życia”.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 17.09.2019
123