Wtorek, 26 stycznia 2021 r.   Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » „Bliżej życia” - archiwum audycji » 2018
Plichta
2019-05-09, 19:01 Adam Droździk

Grudzień

Audycja z 31 grudnia 2018

Obrońcy praw zwierząt od lat apelują, by nie strzelać fajerwerkami w Sylwestra. Część z miast w Kujawsko-Pomorskiem rezygnuje z pokazu sztucznych ogni, inne chcą to zrobić w przyszłym roku. Co na to mieszkańcy? Jak nasi słuchacze spędzają sylwestra? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 31.12.2018

Audycja z 28 grudnia 2018

Nasza Słuchaczka, mieszkanka Grodztwa pod Kruszwicą od dawna skarży się na uciążliwość pobliskiego składowiska złomu. Piętrzące się góry karoserii samochodowych, hałas i możliwość pożaru tuż za płotem jej domu, spędzają kobiecie sen z oczu. Wszelkie inspekcje i kontrole nie wykazują żadnych uchybień w działalności skałdowiska, mimo że do dziś nie wiadomo, kto wydał firmie prowadzącej skup złomu pozwolenie na jego przetwarzanie i czy w ogóle takie pozwolenie istnieje. W ostatnich dniach, tuż po naszej wizycie w Grodztwie, ktoś zniszczył fasadę domu naszej Słuchaczki. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 28.12.2018

Audycja z 27 grudnia 2018

"To najniższe wynagrodzenie w regionie" - mówią zwolennicy wójta. "Na wyższą pensję trzeba zapracować" - ripostują oponenci. Radni Białych Błot pod Bydgoszczą rozpoczęli kadencję od ustalenia wynagrodzenia dla nowego wójta. Dariusz Fundator będzie zarabiał dużo mniej niż jego poprzednik. Tak zdecydowali opozycyjni wobec wójta radni, którzy mają w radzie większość. Czy słusznie? O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 27.12.2018

Audycja z 26 grudnia 2018

W Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim powstały pierwsze w Kujawsko-Pomorskiem mieszkania chronione dla seniorów. Ich mieszkańcy tworzą jedną wielką rodzinę i spedzają razem święta. Przygotowywali się do nich na długo przed. Adriana Andrzejewska odwiedziła ich podczas przedświątecznych zajęć. O tym w audycji z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 26.12.2018

Audycja z 25 grudnia 2018

Kolegiata św. Piotra i Pawła w Kruszwicy, to najstarsza świątynia na Kujawach i jedna z najstarszych w Polsce. Wybudowana w XII wieku świątynia jest świadectwem wiary mieszkańców tych ziem, ale również miejscem pełnym legend. Oto na kolegiacie są znaki, które wielu interpretuje jako symbole Templariuszy. O tym w świątecznej audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 25.12.2018

Audycja z 24 grudnia 2018

Sanktuarium Matki Bożej Byszewskiej jest miejscem wyjątkowym nie tylko dlatego, że jest zabytkiem, ale również powodu wiary chrześcijan w cuda tam czynione. O tym niezwykłym miejscu, w wigilijnej audycji z cyklu "Bliżej życia"opowiada ks. Proboszcz Stefan Adrich. Zaprasza Żaneta Walentyn.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 24.12.2018

Audycja z 21 grudnia 2018

Prezes Toruńskiej Infrastruktury Sportowej stanie przed sądem. W pierwszym konkursie na stanowisko szefa miejskiej spółki Przemysław L. miał, zdaniem śledczych, sfabrykować i użyć fałszywych dokumentów. Prokuratura przygotuje w tej sprawie akt oskarżenia. O tym w reportażu Michała Zaręby w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 21.12.2018

Audycja z 20 grudnia 2018

Polacy za naszą wschodnią granicą - Jak żyją? Czy pamiętają o kraju swoich przodków? I wreszcie czy Polska o nich pamięta? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 20.12.2018

Audycja z 19 grudnia 2018

Żaneta Walentyn i Adriana Andrzejewska zajęły się sprawą wypadku drogowego sprzed trzech lat. Zginęło dziecko. Kierowca samochodu był pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy. Mimo to został uniewinniony od zarzutu sprawstwa wypadku. Tymczasem w sądzie toczyła się sprawa przeciwko ojcu zabitego chłopca, który został oskarżony o pobicie kierującego pojazdem mężczyzny. Kilka dni temu zapadł wyrok. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 19.12.2018

Audycja z 18 grudnia 2018

Czy mieszkańcy Nowego Ciechocinka doczekają się ekranów akustycznych? Wnioskowali o nie już w 2017 roku twierdząc, że hałas po otwarciu autostrady A1 bardzo im przeszkadza. Minęło 14 miesięcy i ekranów (ani nawet decyzji o ich ewentualnym postawieniu) nadal nie ma. Mimo, że zlecona przez wójta analiza wykazała przekroczenia norm hałasu. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 18.12.2018
123