Znowu radość w Toruniu! Srebrny medal dla Jolanty Ogar-Hill z Wikinga [wideo]

2021-08-04, 10:37  Michał Zaręba/Redakcja
W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/fot. Michał Zaręba

W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/fot. Michał Zaręba

W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/fot. Michał Zaręba

W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/fot. Michał Zaręba

Jest siódmy medal dla Polski na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Srebro w żeglarskiej klasie 470 zdobyły Jolanta Ogar-Hill z Wikinga Toruń i Agnieszka Skrzypulec. W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości.

Wyścig medalowy w siedzibie klubu Wiking oglądali m.in. Mariola Soczyńska - dyrektor wydziału sportu i rekreacji w Urzędzie Miasta i Tadeusz Walter - prezes Wikinga i klubowy trener.

- Jestem przeszczęśliwy. To było moje marzenie, żeby moja zawodniczka wystąpiła na igrzyskach olimpijskich – mówił Tadeusz Walter. - Nigdy przez myśl mi nie przeszło, że zdobędzie medal tej imprezy, do tego srebrny. Jola przed wyjazdem do Tokio mówiła, że i ona i Agnieszka zdobyły już medale mistrzostw świata, ale teraz jadą na kolejne igrzyska po miejsce na podium. Razem z drugim trenerem Robertem Silukiem (trener klubowy Agnieszki Skrzypulec) patrzyliśmy na to z delikatnym przymrużeniem oka. Okazało się jednak, że to one wiedziały co mówią, a ich bardzo ciężka praca oddała w najlepszym możliwym momencie.

- Po kilku biegach wiedzieliśmy, że mamy szanse medalowe, ale to jest tylko sport, wszystko mogło się wydarzyć. Tym bardziej, że dziewczyny dziś płynęły na zupełnie innym akwenie – dodała Mariola Soczyńska. - Jednak ta współpraca między nimi, no i ta energia, którą ma Jola Ogar – to wszystko dało im srebro. Jesteśmy bardzo, bardzo dumni – dodała.

To drugi medal dla Torunia na tych igrzyskach. Wcześniej srebro w czwórce podwójnej wywalczyła wioślarka Katarzyna Zillmann z AZS-u UMK Toruń. Dodajmy, że w tej samej osadzie płynęła Marta Wieliczko z grudziądzkiej Wisły, a złoty medal w sztafecie mieszanej 4×400 m. zdobyła Iga Baumgart-Witan z BKS-u Bydgoszcz.
 

Relacja Michała Zaręby

Mówi Tadeusz Walter - prezes Wikinga i klubowy trener

Mówi Tadeusz Walter - prezes Wikinga i klubowy trener

W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/wideo: Michał Zaręba

Sport

Wisła Kraków po 12 latach wróciła do europejskich pucharów. Biała Gwiazda pokonała Llapi Podujevo

Wisła Kraków po 12 latach wróciła do europejskich pucharów. „Biała Gwiazda” pokonała Llapi Podujevo

2024-07-11, 22:58
Wimbledon: Jan Zieliński zagra o finał miksta po niezwykle wyrównanym meczu

Wimbledon: Jan Zieliński zagra o finał miksta po niezwykle wyrównanym meczu

2024-07-11, 18:01
Worek medali w smoczych łodziach Sukces chełmińskich wioślarzy na mistrzostwach Europy [zdjęcia]

Worek medali w smoczych łodziach! Sukces chełmińskich wioślarzy na mistrzostwach Europy [zdjęcia]

2024-07-11, 12:21
Euro 2024: Anglia awansowała do finału. Decydujący gol padł w 90. minucie

Euro 2024: Anglia awansowała do finału. Decydujący gol padł w 90. minucie

2024-07-10, 23:29
Mistrz Polski chce pomagać młodym sportowcom. Jego klub i fundacja działają coraz prężniej

Mistrz Polski chce pomagać młodym sportowcom. Jego klub i fundacja działają coraz prężniej

2024-07-10, 20:28
Anwil zagra w europejskich pucharach. Twarde Pierniki przedłużyły umowę z Diduszką

Anwil zagra w europejskich pucharach. Twarde Pierniki przedłużyły umowę z Diduszką

2024-07-10, 15:04
Wiktor Przyjemski znów pojedzie w Bydgoszczy. Zawodnik dostał szansę w IMP

Wiktor Przyjemski znów pojedzie w Bydgoszczy. Zawodnik dostał szansę w IMP

2024-07-10, 07:33
Euro 2024: Hiszpania pierwszym finalistą. Yamal pobił rekord

Euro 2024: Hiszpania pierwszym finalistą. Yamal pobił rekord

2024-07-09, 23:00
SoN: Polacy z pewnym awansem, ale nie zwycięstwem. Półfinał dla Szwecji

SoN: Polacy z pewnym awansem, ale nie zwycięstwem. Półfinał dla Szwecji

2024-07-09, 22:08
To było święto sportów walki w Inowrocławiu. Gwiazda MMA uświetniła galę Kuyavian Cage

To było święto sportów walki w Inowrocławiu. Gwiazda MMA uświetniła galę Kuyavian Cage

2024-07-09, 19:03
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę