Znowu radość w Toruniu! Srebrny medal dla Jolanty Ogar-Hill z Wikinga [wideo]

2021-08-04, 10:37  Michał Zaręba/Redakcja
W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/fot. Michał Zaręba

W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/fot. Michał Zaręba

W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/fot. Michał Zaręba

W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/fot. Michał Zaręba

Jest siódmy medal dla Polski na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Srebro w żeglarskiej klasie 470 zdobyły Jolanta Ogar-Hill z Wikinga Toruń i Agnieszka Skrzypulec. W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości.

Wyścig medalowy w siedzibie klubu Wiking oglądali m.in. Mariola Soczyńska - dyrektor wydziału sportu i rekreacji w Urzędzie Miasta i Tadeusz Walter - prezes Wikinga i klubowy trener.

- Jestem przeszczęśliwy. To było moje marzenie, żeby moja zawodniczka wystąpiła na igrzyskach olimpijskich – mówił Tadeusz Walter. - Nigdy przez myśl mi nie przeszło, że zdobędzie medal tej imprezy, do tego srebrny. Jola przed wyjazdem do Tokio mówiła, że i ona i Agnieszka zdobyły już medale mistrzostw świata, ale teraz jadą na kolejne igrzyska po miejsce na podium. Razem z drugim trenerem Robertem Silukiem (trener klubowy Agnieszki Skrzypulec) patrzyliśmy na to z delikatnym przymrużeniem oka. Okazało się jednak, że to one wiedziały co mówią, a ich bardzo ciężka praca oddała w najlepszym możliwym momencie.

- Po kilku biegach wiedzieliśmy, że mamy szanse medalowe, ale to jest tylko sport, wszystko mogło się wydarzyć. Tym bardziej, że dziewczyny dziś płynęły na zupełnie innym akwenie – dodała Mariola Soczyńska. - Jednak ta współpraca między nimi, no i ta energia, którą ma Jola Ogar – to wszystko dało im srebro. Jesteśmy bardzo, bardzo dumni – dodała.

To drugi medal dla Torunia na tych igrzyskach. Wcześniej srebro w czwórce podwójnej wywalczyła wioślarka Katarzyna Zillmann z AZS-u UMK Toruń. Dodajmy, że w tej samej osadzie płynęła Marta Wieliczko z grudziądzkiej Wisły, a złoty medal w sztafecie mieszanej 4×400 m. zdobyła Iga Baumgart-Witan z BKS-u Bydgoszcz.
 

Relacja Michała Zaręby

Mówi Tadeusz Walter - prezes Wikinga i klubowy trener

Mówi Tadeusz Walter - prezes Wikinga i klubowy trener

W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/wideo: Michał Zaręba

Sport

Sokół Mogilno chce utrzymać się w Tauron Lidze. Skład jest, jednak w klubie nie odpoczywają

Sokół Mogilno chce utrzymać się w Tauron Lidze. Skład jest, jednak w klubie nie odpoczywają

2024-07-17, 06:30
Zły tydzień GKM-u i KS Toruń w Ekstralidze U24. Trzy mecze i trzy porażki

Zły tydzień GKM-u i KS Toruń w Ekstralidze U24. Trzy mecze i trzy porażki

2024-07-16, 20:31
Wielki transfer stał się faktem. Kylian Mbappe przeniósł się do Realu Madryt

Wielki transfer stał się faktem. Kylian Mbappe przeniósł się do Realu Madryt

2024-07-16, 15:05
Polskie drużyny poznały rywali w siatkarskiej Lidze Mistrzów i Lidze Mistrzyń

Polskie drużyny poznały rywali w siatkarskiej Lidze Mistrzów i Lidze Mistrzyń

2024-07-16, 13:57
Przed KH Energą przełomowy sezon Nowy prezes chce walczyć o lepsze rezultaty

Przed KH Energą przełomowy sezon? Nowy prezes chce walczyć o lepsze rezultaty

2024-07-16, 07:13
PKOl ogłosił skład na igrzyska w Paryżu. Skandal dopingowy w tle

PKOl ogłosił skład na igrzyska w Paryżu. Skandal dopingowy w tle

2024-07-15, 20:37
Lekkoatleci z naszego regionu z sukcesami na MP U23. Pięć medali, w tym trzy złote

Lekkoatleci z naszego regionu z sukcesami na MP U23. Pięć medali, w tym trzy złote

2024-07-15, 14:47
Dobra zabawa, dużo radości i pobity rekord  za nami 10. Enea Bydgoszcz Triathlon

Dobra zabawa, dużo radości i pobity rekord – za nami 10. Enea Bydgoszcz Triathlon

2024-07-15, 08:40
Bardzo dobry wynik Bryla i Łosiaka przed IO. Polacy drudzy w Wiedniu

Bardzo dobry wynik Bryla i Łosiaka przed IO. Polacy drudzy w Wiedniu

2024-07-15, 06:58
Euro 2024: Hiszpania zdobyła tytuł Druga połowa godna finału

Euro 2024: Hiszpania zdobyła tytuł! Druga połowa godna finału

2024-07-14, 22:57
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę