Szef World Athletics ostrzega przed braniem dopingu

2020-04-05, 15:21  Bartosz Kustra, PAP
Bieżnia lekkoatletyczna. Fot. pixabay.com

Bieżnia lekkoatletyczna. Fot. pixabay.com

Szef Międzynarodowej Federacji Lekkoatletycznej (World Athletics) Brytyjczyk Sebastian Coe ostrzegł wszystkich zawodników, którzy będą próbowali teraz brać niedozwolone środki, że nie ma żadnej taryfy ulgowej, a dopingowicze zostaną złapani.

- "Żaden sportowiec nie powinien obecnej sytuacji wykorzystywać po to, żeby próbować oszukiwać. Nie ma czegoś takiego jak +strefa wolna od kontroli+. Wprowadziliśmy już teraz odpowiednie mechanizmy, by radzić sobie z obecnymi warunkami. To nam wystarczy, by wyłapać tych, którzy będą próbować stosować niedozwolone metody" - zapewnił Coe w rozmowie z niemiecką telewizją ARD.

Nie jest tajemnicą, że z powodu pandemii koronawirusa kontrolerzy dopingowi mają trudności, by wypełniać obowiązki. Wiele granic jest zamkniętych. Nie ma możliwości przeprowadzenia testów. Nie tylko Światowa Agencja Antydopingowa (WADA), ale także krajowe częściowo zawiesiły działalność.

- "Nie jesteśmy naiwni i wiemy, że niektórzy będą teraz próbować oszukać system. Właśnie dlatego próbujemy dopasować odpowiednio technologie, by jak najbardziej utrudnić zadanie potencjalnym oszustom" - zapowiedział szef amerykańskiej agencji Travis Tygart.

Z kolei Uniwersytet w Oslo opublikował raport, że nawet krótkie przyjmowanie anabolików ma znaczny wpływ na budowanie mięśni. Ten okres - mniejszej liczby kontroli - może zatem kusić do stosowania niedozwolonych środków.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że sportowy świat się zatrzymał. Nie ma żadnych zawodów, turniejów, lig. Zawodnicy najczęściej muszą sobie radzić w domowych warunkach, bo nie mają gdzie trenować. W sumie na świecie jest już ponad 1,2 mln zarażonych, a ponad 65 tys. osób zmarło.(PAP)

lekkoatletyka
Coe, doping

Sport

Formuła 1 - Hamilton wygrał kwalifikacje w Melbourne, Kubica ostatni

Formuła 1 - Hamilton wygrał kwalifikacje w Melbourne, Kubica ostatni

2019-03-16, 10:15
Ekstraklasa siatkarzy - Chemik Bydgoszcz wygrał na wyjeździe z MKS-em Będzin

Ekstraklasa siatkarzy - Chemik Bydgoszcz wygrał na wyjeździe z MKS-em Będzin

2019-03-16, 10:00
Superliga tenisistów stołowych - nieudana 17. kolejka dla drużyn z naszego regionu

Superliga tenisistów stołowych - nieudana 17. kolejka dla drużyn z naszego regionu

2019-03-16, 09:00
Ekstraklasa koszykarzy - triumf Polskiego Cukru Toruń po dogrywce

Ekstraklasa koszykarzy - triumf Polskiego Cukru Toruń po dogrywce

2019-03-16, 08:00
Turniej ATP w Indian Wells - Hurkacz przegrał w 14 finału z Federerem

Turniej ATP w Indian Wells - Hurkacz przegrał w 1/4 finału z Federerem

2019-03-16, 07:00
PŚ w skokach - Dawid Kubacki szósty w kwalifikacjach w Vikersund

PŚ w skokach - Dawid Kubacki szósty w kwalifikacjach w Vikersund

2019-03-15, 21:56
Paryż-Nicea 2019 - Michał Kwiatkowski utrzymał pozycję lidera, wygrana Bennetta

Paryż-Nicea 2019 - Michał Kwiatkowski utrzymał pozycję lidera, wygrana Bennetta

2019-03-15, 17:33
Piłkarska Liga Mistrzów i Liga Europy - rozlosowano pary ćwierćfinałowe

Piłkarska Liga Mistrzów i Liga Europy - rozlosowano pary ćwierćfinałowe

2019-03-15, 16:00
Ekstraklasa piłkarska - lider z outsiderem, derby Krakowa

Ekstraklasa piłkarska - lider z outsiderem, derby Krakowa

2019-03-15, 12:00
Piłkarska Liga Europy - angielscy faworyci grają dalej. Piękna bramka Arkadiusz Milika

Piłkarska Liga Europy - angielscy faworyci grają dalej. Piękna bramka Arkadiusz Milika

2019-03-15, 10:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę