BKS Visła Bydgoszcz rozpoczyna nowy sezon w ekstraklasie siatkarzy! Chce wrócić na dobre tory!

2019-10-25, 15:00  Polska Agencja Prasowa/Krzysztof Frydrych
Piłka do siatkówki. Fot. pixabay.com

Piłka do siatkówki. Fot. pixabay.com

Przyszłość męskiej siatkówki w Bydgoszczy po poprzednim sezonie stała pod dużym znakiem zapytania. Wszystko jednak zakończyło się pomyślnie i pod nową nazwą BKS Visła klub kierowany przez byłego zawodnika Wojciecha Jurkiewicza walczyć będzie o przetrwanie w ekstraklasie.

Sezon bydgoszczanie rozpoczną przed własną publicznością, a przeciwnikiem będzie trzeci zespół poprzednich rozgrywek Jastrzębski Węgiel. Sobotni mecz (26 października) rozpocznie się o godz. 20.30. Transmisja z tego pojedynku w audycji Muzyka i Sport w Polskim Radiu PiK od godziny 20:00.

Najbardziej pesymistyczne scenariusze rozważane po minionym sezonie przewidywały nawet sprzedaż miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej przez bydgoski klub. Ostatecznie jednak znaleźli się miłośnicy siatkówki, którzy podjęli się utrzymania męskiego zespołu. Spółkę przejęło stowarzyszenie "Bydgoska Siatkówka", na czele którego stanął Jurkiewicz. Dzięki wysiłkom całego sztabu wspólników udało się uzyskać licencję na dalsze występy w ekstraklasie, choć prowadząca rozgrywki Polska Liga Siatkówki w styczniu 2020 podda bydgoski klub jeszcze dodatkowej weryfikacji.

Nowym władzom klubu udało się pozyskać sponsorów, w tym tytularnego, i zbudowano skład, który ma skutecznie walczyć o utrzymanie w ekstraklasie.

"Zmiany, jakie nastąpiły w lipcu tego roku wymuszone zostały przez katastrofalny stan finansowy spółki, która praktycznie przestawała istnieć. Nie mogliśmy do tego dopuścić. Przed nami długi marsz. Nie obiecujemy cudu, czeka nas wieloletnia praca. Jesteśmy świadomi problemów, ale jednocześnie przekonani, że drużyna bydgoskich siatkarzy odzyska blask, a nasza hala zapełni się kibicami" – powiedział Jurkiewicz po przejęciu klubu.

Po odejściu z Bydgoszczy Jakuba Bednaruka szkoleniowcem został jego dotychczasowy asystent Przemysław Michalczyk. Zespół po minionym sezonie opuścili niemal wszyscy zawodnicy. Nowy skład oparto o rezerwowych z innych zespołów PlusLigi oraz siatkarzach z 1. ligi.

Nowymi środkowymi Chemika zostali Tomasz Kalembka z Zaksy Kędzierzyn Koźle, Dawid Woch z GKS Katowice oraz Janusz Gałązka z pierwszoligowego KPS Siedlce. Do zespołu dołączył także mistrz Polski juniorów w barwach Trefla Gdańsk Michał Bednarek.

Na pozycji libero zagrają młody, perspektywiczny zawodnik Zaksy Kamil Szymura oraz dobrze znany w Bydgoszczy Tomasz Bonisławski, który powraca do zespołu po trzech latach.

Wśród przyjmujących znalazł się m.in. Argentyńczyk Gonzalo Quiroga, który do Bydgoszczy przeniósł się z GKS Katowice, gdzie był jednym z liderów. Na tej samej pozycji zagra także Jakub Peszko, przez ostatnie cztery lata siatkarz MKS-u Będzin. Skład na tej pozycji uzupełniają Paweł Gryc oraz Jakub Urbanowicz. Ten ostatni do Bydgoszczy przeniósł się z olsztyńskiego AZS.

Podstawowym rozgrywającym będzie Piotr Lipiński, który do grodu nad Brdą powraca po kilku latach. W tym czasie reprezentował zespoły z Kielc, Warszawy, Będzina, a od 2016 roku występował w 1. lidze. To były reprezentant Polski, czterokrotny mistrz kraju (2000-03). Jego zmiennikiem będzie mistrz świata juniorów z 2017 roku Radosław Gil, ostatnio reprezentujący barwy Indykpolu AZS Olsztyn.

Długo trwało poszukiwanie atakującego i wybór padł ostatecznie na 24-letniego Słoweńca Tonceka Sterna. Siatkarz ma w dorobku m.in. wicemistrzostwo Europy, które wywalczył w tym roku. Pozycję tę uzupełnia wychowanek bydgoskiego klubu, 19-letni Paweł Cieślik.

Wielu typuje, iż bydgoski zespół trafi do strefy spadkowej. Jak podkreślają jednak sami siatkarze, każdy z nich ma coś do udowodnienia, a w zespole nie brakuje woli walki, która poparta świetną atmosferą ma zaowocować lepszymi rezultatami niż wynika to przewidywań ekspertów.

Bydgoszcz
siatkówka

Sport

MKOl wesprze finansowo organizację igrzysk

MKOl wesprze finansowo organizację igrzysk

2020-04-13, 19:16
Kolarz torowy z Grudziądza trenuje na balkonie, nadrabia zaległości książkowe i coraz lepiej gotuje [dźwięk]

Kolarz torowy z Grudziądza trenuje na balkonie, nadrabia zaległości książkowe i coraz lepiej gotuje [dźwięk]

2020-04-10, 13:34
Kapitan Artego ćwiczy i tańczy z córką, a przy okazji smacznie gotuje [dźwięk]

Kapitan Artego ćwiczy i tańczy z córką, a przy okazji smacznie gotuje [dźwięk]

2020-04-09, 12:52
Świąteczna audycja Muzyka i Sport przypomniała niezwykłe chwile dla sportu w regionie

Świąteczna audycja "Muzyka i Sport" przypomniała niezwykłe chwile dla sportu w regionie!

2020-04-09, 10:49
Wioślarski mistrz świata miło spędza czas z rodziną, trenuje i osiąga dobre wyniki [dźwięk]

Wioślarski mistrz świata miło spędza czas z rodziną, trenuje i osiąga dobre wyniki [dźwięk]

2020-04-08, 12:45
Bydgoska mistrzyni strzelectwa rozwija swoje zdolności kulinarne, układa puzzle i każdego dnia trenuje [dźwięk]

Bydgoska mistrzyni strzelectwa rozwija swoje zdolności kulinarne, układa puzzle i każdego dnia trenuje [dźwięk]

2020-04-07, 13:56
Koszykarki Ślęzy Wrocław nad przepaścią

Koszykarki Ślęzy Wrocław nad przepaścią

2020-04-07, 13:43
Grudziądzki żużlowiec gra z kolegami z toru w playstation, czyta książki i dużo ćwiczy [dźwięk]

Grudziądzki żużlowiec gra z kolegami z toru w playstation, czyta książki i dużo ćwiczy [dźwięk]

2020-04-06, 13:09
Szef World Athletics ostrzega przed braniem dopingu

Szef World Athletics ostrzega przed braniem dopingu

2020-04-05, 15:21
Niemiecki kulomiot z pozwoleniem na treningi na... stadionie

Niemiecki kulomiot z pozwoleniem na treningi na... stadionie

2020-04-05, 15:11
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę