MŚ 2018 - podopieczni Nawałki po pierwszym treningu w Soczi

2018-06-13, 21:17  Polska Agencja Prasowa
Na zdjęciu piłkarze reprezentacji Polski podczas środowego treningu w Soczi. Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Na zdjęciu piłkarze reprezentacji Polski podczas środowego treningu w Soczi. Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Piłkarze reprezentacji Polski odbyli pierwszy trening w Soczi, gdzie zamieszkali na czas mistrzostw świata w Rosji. Rafał Kurzawa i Kamil Glik ćwiczyli indywidualnie. Zajęcia biało-czerwonych obserwowało około 200 fanów.

Trening był otwarty dla mediów i kibiców. Gospodarze obiektu „Sputnik-Sport” ograniczyli jednak możliwość wstępu. Wejście na obiekt było biletowane. Dla przedstawicieli mediów przeznaczono 98 wejściówek.

Zajęcia miały luźny charakter. Zawodnicy głównie bawili się piłką, lub grali w tzw. dziada. Glik i Kurzawa biegali wokół boiska. „Malcziki w różowych koszulkach są fajni” – rzuciła kobieta, która przechodziła obok boiska.

Na trybunach zasiadło wielu kibiców z Azji oraz Rosji. Najbardziej zainteresowani byli Robertem Lewandowskim. 12-letni chłopiec wywiesił baner z napisem w języku angielskim: „Lewandowski, daj mi swoją koszulkę”.

Fani mogli podejść do barierki oddzielającej trybuny od boiska dopiero po zakończeniu treningu. Kapitan reprezentacji Polski w asyście ochroniarzy po zajęciach najdłużej przebywał z fanami, którym cierpliwie rozdawał autografy i pozował do wspólnych zdjęć. W tym czasie Maciej Rybus, Karol Linetty i dyrektor reprezentacji Polski Tomasz Iwan strzelali na bramkę, której bronił Bartosz Białkowski.

Przez cały czas wokół boiska biegał Glik, który na zgrupowaniu w Arłamowie doznał kontuzji barku. Pierwotnie wydawało się, że obrońca AS Monaco nie poleci do Rosji. Jednak po szczegółowych badaniach w Nicei okazało się, że za kilka dni będzie mógł wrócić do treningów z zespołem.

„Kamil to odpowiedzialny facet i zdaje sobie sprawę, że jeśli nie będzie mógł grać, to będzie musiał być szczery. Dobrze sobie radził z trudnościami na boisku i wychodził obronną ręką. Fajnie, że jest z nami, bo jest ważny dla nas również poza boiskiem” – przyznał Łukasz Piszczek.

Turniej w Rosji rozpocznie się w czwartek. Wówczas na Łużnikach w Moskwie gospodarz imprezy zmierzy się z Arabią Saudyjską. Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

Z Soczi Marcin Cholewiński (PAP)

piłka nożna

Sport

Bydgoscy koszykarze coraz bliżej fazy play-off

Bydgoscy koszykarze coraz bliżej fazy play-off

2020-03-08, 21:17
Porażka toruńskich koszykarek. Mogą mieć problem z utrzymaniem

Porażka toruńskich koszykarek. Mogą mieć problem z utrzymaniem

2020-03-08, 19:49
Pierwszoligowi piłkarze z Grudziądza wygrali w Suwałkach

Pierwszoligowi piłkarze z Grudziądza wygrali w Suwałkach

2020-03-08, 18:58
Ważne wyjazdowe zwycięstwa tenisistów stołowych z Torunia i Bydgoszczy

Ważne wyjazdowe zwycięstwa tenisistów stołowych z Torunia i Bydgoszczy

2020-03-08, 18:03
Żużlowcy z regionu modlili się w Górsku o zdrowy i szczęśliwy sezon [dźwięk]

Żużlowcy z regionu modlili się w Górsku o zdrowy i szczęśliwy sezon [dźwięk]

2020-03-08, 13:27
Bydgoscy siatkarze wygrali, ale ekstraklasy nie uratują [dźwięk]

Bydgoscy siatkarze wygrali, ale ekstraklasy nie uratują [dźwięk]

2020-03-07, 18:51
Sensacja w Bydgoszczy Artego przegrało z ostatnią drużyną w tabeli [dźwięk]

Sensacja w Bydgoszczy! Artego przegrało z ostatnią drużyną w tabeli [dźwięk]

2020-03-07, 18:41
Toruńscy hokeiści oficjalnie zakończyli sezon [dźwięk]

Toruńscy hokeiści oficjalnie zakończyli sezon [dźwięk]

2020-03-07, 14:39
Anwil wygrał w Gliwicach, Polski Cukier przegrał w Gdyni

Anwil wygrał w Gliwicach, Polski Cukier przegrał w Gdyni

2020-03-06, 22:10
Bydgoscy żużlowcy wrócili z obozu w Cetniewie, aby spotkać się z kibicami

Bydgoscy żużlowcy wrócili z obozu w Cetniewie, aby spotkać się z kibicami

2020-03-06, 17:11
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę